Chlapi tak ešte raz skúsim, mimo zastavaného územia obce v rámci okresu👍😊. Takže pohoda. Žiaden teleport, no worries👍
23.10.2020 - 20:37:41
00
Bratislava ako taka nie je jeden okres takze?
23.10.2020 - 20:38:39
00
zajtra idem a aj v nedelu
riesilo sa to tu uz na jar na 30tich stranach, ale asi sa to musi riesit opatovne pocas kazdej dalsej vlny :^)
23.10.2020 - 20:39:09
03
Cako85

To je samozrejmé, že keď sa chceš dostať do extravilánu, čiže mimo zastavaného územia obce V RÁMCI SVOJHO OKRESU, musíš sa tam nejako dostať, ak teda sme vylúčili teleport. Cesťákom, mtb, ukrajinou, elektrikou, čímkoľvek. Faktúry za vyklad usmernenia Vám pošlem poštou😂😂
23.10.2020 - 20:40:29
01
O tom, že sa na antigénové testy nedá úplne spoliehať, sa presvedčili v Nitre. V momente, keď po spomínanom plošnom testovaní pacientov zachytili šiestich pozitívnych pomocou PCR metódy, spravili im aj antigénové testy. „Iba jeden bol pozitívny, u piatich vyšiel falošne negatívny výsledok, a pritom mali covid-19,“ podotkol Visolajský.


milos21 napísal:
To nie je falošne negatívny výsledok, keď je už vírus neaktívny a ostávaju po ňom v tele nefunkčne RNA fragmenty ktoré zachytí len PCR. To je len negatívny Ag test. To keď aj protilátky sú potitívne dlho po prekonaní ochorenia, tak to je falošne pozitívny výsledok? Rozhodne nie. Preto to nemôže vyhodnocovať hocikto.

milos21 Tak nechcem sa ti montovat do oboru, ale nepleties dokopy PCR a protilatkovy test?
Co si ja pamatam info z medii, tak su 3 druhy testov. PCR detekuje najpresnejsia aktivne infekcneho, ale nehovori nic o tom, ci si infekciu prekonal v minulosti. To riesi protilatkovy test, ktory ale neriesi aktivnu infekcnost. Ag by mal byt treti druh testu, ktory podobne ako PCR identifikuje aktivne infekcnych. Nedosahuje sice jeho presnost, ale ma ine vyhody (cena, dostupnost .... ). Na urcenie ako hlboko v srackach sme asi postacuje...

Testing has become a vital part of the response to the COVID-19 pandemic. In addition to the gold standard PCR tests used to detect currently infected individuals, a number of alternative antigen and antibody tests are also in development. In this article, we take a look at the differences between these tests and what they can tell us....


Naposledy upravil Palo TT dňa 23.10.2020 - 20:49:40, celkovo upravené 1 krát.

23.10.2020 - 20:42:50
00
Ale extravilan obce nie je cely okres chlapci...v podstate je to katastralne uzemie obce...
23.10.2020 - 20:44:00
01
Faktúru pošli kam chceš, hlavne sa nebrať moc vážne ;)
Ešte usmerni toto - na predchádzajúcej stránke je, že: "voľnočasovú športovú aktivitu je možné vykonávať len doma, alebo v extraviláne obce v rámci svojho okresu"
z toho mi vychádza, že nesmieš ísť do intravilánu obce...je tak? Čiže po ceste ok, ale ak narazíš na tabuľu označujúcu obec, otočka :D
23.10.2020 - 20:45:02
00
scarinko
O stranu skôr som uviedol body a a b usmernenia tam to máš. V prípade ke a ba sa berie do úvahy územie mesta. Takže opäť, pohoda.
23.10.2020 - 20:46:31
01
Palo TT napísal:
milos21 Tak nechcem sa ti montovat do oboru, ale nepleties dokopy PCR a protilatkovy test?
Co si ja pamatam info z medii, tak su 3 druhy testov. PCR detekuje najpresnejsia aktivne infekcneho, ale nehovori nic o tom, ci si infekciu prekonal v minulosti. To riesi protilatkovy test, ktory ale neriesi aktivnu infekcnost. Ag by mal byt treti druh testu, ktory podobne ako PCR identifikuje aktivne infekcnych. Nedosahuje sice jeho presnost, ale ma ine vyhody (cena, dostupnost .... ). Na urcenie ako hlboko v srackach sme asi postacuje...

Nepletiem, narážal som na Ag test a doplnil o príklad z opačnej strany ako protilátkový test...
23.10.2020 - 20:48:33
00
MaTTho

Áno je to tak, ide o katastrálne územie obce. Myslelo sa tým na dediny rozptýlené, s osadami, miestnymi časťami ap.
23.10.2020 - 20:49:53
00
hlavne od domu po hranicu intravilanu zrejme nemozes sportovat. ostava len ten teleport
23.10.2020 - 20:50:15
00
veď toto :D
23.10.2020 - 20:51:01
00
Chlapi nebláznite už😊😊, od domu po hranicu intravilánu, čiže po bod, kde začína extravilán, sa musíte nejako dostať. Rozoberalo sa to už, nehľadajme problém tam, kde ho nebudú hľadať ani policajti. Iná vec je, že z čisto právneho pohľadu nie je bod a) usmernenia formulovaný dostatočne presne.
23.10.2020 - 20:56:44
00
scarinko
https://www.mtbiker.sk/forum/post1653500.html#p1653500
"vprípade hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy a Košíc v extraviláne vrámci územia mesta,"

edit: ak sa da spolahnut na mapy.cz tak takto https://sk.mapy.cz/s/jabevebufo

necham to na svoju hlavu a uvidi sa - nech nedrazdim dam si bufku na krk - v obci dam na ksicht, mimo obce dolu - lebo som is vsimol ze jazda s holou tvarou ludi dost drazdi - hadzu po mne divne pohlady.
jazdu na biku cez obec beriem ako dopravu do extravilanu - a je snad jedno ako sa tam dopravujem, ci autom alebo bikom. trasy upravim ako na jar - aby som sa co najviac vyhol intra.
tyka sa to vlastne len tohto vikendu - cez tyzden je tma to ma nikto nevidi :lol: a buduci uz budem pozitivny a posedim 10 dni doma :-D


Naposledy upravil Gusto0 dňa 23.10.2020 - 20:59:41, celkovo upravené 1 krát.

23.10.2020 - 20:58:10
00
milos21 napísal:
Nepletiem, narážal som na Ag test a doplnil o príklad z opačnej strany ako protilátkový test...

Len ten tvoj nazor To nie je falošne negatívny výsledok na to, co napisal darebak z mojho pohladu postrada elementarnu logiku.
Pokial teda sa zhodneme v tom, ze PCR najpresnejsie detekuje aktivnu infekcnost, tak v danej vzorke Ag testov, co detekuju to iste, bol Ag naozaj extremne nepresny s vysokou falosnou negativitou.


Naposledy upravil Palo TT dňa 23.10.2020 - 21:00:51, celkovo upravené 1 krát.

23.10.2020 - 20:59:14
00
keyboard_arrow_up