Ahojte ... chystam sa kupit MTB ... a neviem sa rozhodnut ... trosku sa uz vynam, ale MTB som este nejazdil ... rozhodujem sa medzi Dema AURON DCDB (27000SK) KONA Kula (24000SK) Kula 2-9 (30000SK) a Kellys Blade 07 ma najazdene zhruba 300km ... za cca do 35tis ... najviac ma laka DEMA ... aj vybavou mi najviac vyhovuje... ale rad by som vedel nieco o ramoch ... na KONAch je rozdiel len v pouzitom rame ... ale DEMA ma trosku vyzsiu hmotnost sposobenu tazsou vidlou .. ale neviem ci ma kvalitny ram a ake su vlastne jazdne vlastnosti spomenutych MTB ... a celkove hodnotenia a odporucania :) vopred dik za reakcie [/quote]
31.05.2008 - 15:17:40
00
a este jedna vec ... mam 187cm a moja hmotnost sa pohybuje do 90kg ... takze bude zataz ... asi hlavne kluky ... atd
31.05.2008 - 15:22:49
00
No na tých Konach je rozdiel práveže veľký, Kona Kula je 26" s vidlicou RS Recon a Kona Kula 2-9 je 29" s vidlicou RS Tora. Aj ceny sú iné než tie, čo si písal 35k (26") vs. 45k (29").
Ja by som zobral z týchto tú Konu 26", tá Dema vyzerá hrozne :P , má "len" Toru a je tam Dual Control od Shimana. Ešte by možno prichádzal do úvahy ten Kellys, ale ja mám osobný odpor k tejto značke :oops: , ale vybavený je slušne.
31.05.2008 - 15:44:41
00
aha .... no to som si vobec neuvedomil .. nevedel som veru co znamena to 2-9 .. uz viem ... no ok ... ale este je v tych konach rozdiel v rame ... a co je vlastne na DEME zle ... ?? ... ta TORA aj mna mrzi .. ale to by sa mozno dalo vymenit ... ale stretol som sa s roznymi reakciami na DEMU ... ale ti co ju jazdili mi zatial nepovedali nic zle ... skor naopak ... ale uvazujem vazne o tej kule ... hm ... diik
31.05.2008 - 17:59:37
00
Kona je osvedcena svetova znacka, a ja by som sa urcite neobzeral po demach, kellysoch, ctm atd atd..
31.05.2008 - 18:06:43
00
Kona je ako nadavka 8)
prosim, neurazte sa, nemyslel som to osobne
31.05.2008 - 18:29:37
00
sto ludi sto chuti. Ja som z tvojich moznosti najviac nakloneny DEME. Ten Auron je pekny model, ovela menej sa mi geometricky pacia KONA biky. Sice som sa pre Demu nakoniec nerozhodol, ale bol v uzsom vybere. Riesis tu namakane vidly, ale otazka je ci ju vyuzijes. Ja som tiez riesil TORU, ale nakoniec ma predajca usmernil, ze ako vikendovy jazdec, ktory si sem ta mdopraje poriadny zjazd mi velku "TORU" netreba. Urcite ROCK SHOX je zaruka kvality, ja som si zobral model s DART 2 a vobec nelutujem, aj ked to nie je TORA ci nieco viac. Takze z tychto moznosti som za DEMU. Skus este ale pozriet nejake dalsie znacky, ja tie tuctovky fakt nemusim.
01.06.2008 - 10:22:14
00
... ale DEMA ma trosku vyzsiu hmotnost sposobenu tazsou vidlou .. ale neviem ci ma kvalitny ram...


Co sa tyka ramu na Aurone, nemusis mat obavy - materialovo sa jedna o triplebutted zliatinu AL7005-T6 + na exponovanych miestach je este uraveny profil ruriek pomocou hydroformingu.

Co sa tyka vybavy komplet LX + XT menic , Tora ma aj uzamykanie PopLock na kormidle, ale ved to vidis v specifikaciach sam :wink:

Ak sa ti paci a mozes ho mat za tie prachy ako pises tak by som isiel do neho.

Ohladom hmotnosti - napriek tomu ze Kona hmotnosti neuvadza, tak si nemyslim vzhladom na vybavu, ze bude lahsia ako Auron prave naopak a Kellys v 19,5" tiez bude dost blizko tou hmotnostou (ale ma samozrejme najlepsiu vybavu a aj najvyssiu cenu).
01.06.2008 - 10:51:01
00
No neviem, ale platiť o 4k viac za Demu, ktorá má ešte navyše aj horšiu vidlicu, je podľa mňa pekná blbosť :roll:
A navyše ten Recon je vzduchový, čiže nebude mať problém si ho nastaviť na svoju váhu. U tej Tory by musel asi kupovať novú pružinu, kedže má 90kg.
Riesis tu namakane vidly, ale otazka je ci ju vyuzijes. Ja som tiez riesil TORU, ale nakoniec ma predajca usmernil, ze ako vikendovy jazdec, ktory si sem ta mdopraje poriadny zjazd mi velku "TORU" netreba.

No tvoj predajca asi nevie, čo hovorí. Nevidím dôvod si nepriplatiť za Toru, hoci si len víkendový jazdec. Nie je to taká hi-end vidlica, aby si ju ako víkenďák nevyužil, hlavne keď si ju nemal problém zaplatiť. Taká Reba by už pre teba asi nemala význam, ale medzi Dartom a Torou je veľký funkčný rozdiel.


Naposledy upravil m4jK dňa 01.06.2008 - 11:06:24, celkovo upravené 1 krát.

01.06.2008 - 11:00:00
00
Ja som za koňa! :lol: /Konu nemusim.../
01.06.2008 - 11:03:57
00
osobne Kellys tiez moc nemusim, ale ak sa Ti paci, za tu cenu by mozno stal za hriech..
01.06.2008 - 11:18:09
00
...za hriech stoja ine veci...
Ked chces kona tak chod do Topolcianok tam je narodny zrebcin daju ti ho aj vyskusat...
Vyber si nejaku normalnu znacku nie tieto kyble.
01.06.2008 - 11:23:48
00
Inak myslím, že ešte nad týmto by si mohol pouvažovať: Marin Nail Trail za približne 40k, vo vyššie menovaných nemá konkurenciu :wink:
01.06.2008 - 11:44:53
00
dik hosi za rady :) ... ale premna su dolezite aj prachy a mozem tie bajky mat za tu cenu co som pisal hore ... keby som mal 40litrikov na bajk tak sa urcite rozhodnem pre nieco ine :) ale zohnat novy bajk na LX/XT za 27tis je nie lahke ... a niesom ziaden profik ... predovsetkym potrebujem nieco take co ma udrzi :D ... a s cim by som mohol robit to co ma bavi a laka ... na nejakych casoch a cistote jazdy mi zatial nezalezi ... aj ked chapem ze casom mozno ano ... ale potom uz budem viac vediet co chcem a mozno kupim nieco ine ... a znacku nekupujem ... kupujem bajk ... a uprimne s tou konou sa neviem stotoznit .. fakt to znie ako nadavka :D a aj ten bajk mi pripada detsky :D paci sa mi skor kula deluxe a vyzsie... aj ked je to urcite lepsia znacka ako DEMA ... a mozno by sa dala vidla vymenit ... priamo u predajcu ... ale ten kellys som mal v rukacha spravil na mna dojem ... potrebujem prosto spolahlivy bajk za prijatelnu cenu .. nemusi to byt extra znacka .. na zaciatok ...
01.06.2008 - 20:59:55
00
Demu rozhodne neber .... to su o dost drahsie biky min. oproti kellysu urcite. Kellys s tou istou vybavou je lacnejsi ako dema :!:
01.06.2008 - 21:20:30
00
keyboard_arrow_up