Kenai napísal:
Sulik sa vyjadril, ze ak bude mat niekto dva negativne testy, tak bude moct do kina, divadla, restauracie, aby neskolabovala ekomnomika. To je predsa dovod, celeho testovania, cie fakt len utopit viac ako 53 000 000E ?

pri zachovaní opatrení ako rúško, rozstup, obmedzený počet ludí na priestor
24.10.2020 - 18:54:09
00
Ešte k tej ,,náloži,, infikovaného. Zrejme neexistuje 100 percentná istota, že hocaký infikovaný nebude zároveň aj infekčný.
24.10.2020 - 19:13:42
00
V biologickych systemoch je velmi malo 100% istot, teoreticky kazdy, kto ma v sebe akekolvek mnozstvo "ziveho" virusu je zaroven infekcny.
24.10.2020 - 19:17:35
03
CraObs Tak to uz neviem, pockam na presne info. Ale keby opatrenia ako rúško, rozstup, obmedzený počet ludí na priestor stacili, neboli by sme na tom tak ako sme. A hlavne ako chces cloveku, ktory ma dva negativne tesy a moze stretnut vonku iba takych istych co maju 2 negativne testy, nariadit aby mal rúško, rozstup, obmedzený počet ludí na priestor? Ved to 90% nedodrzovalo ani ked nemali papier na to ze su "negativny". Timi testami akurat daju ludom do ruk falosny argument aby kaslali na vsetky opatrenia.
24.10.2020 - 19:39:58
01
Prosim vas miestni odbornici. Ked mam silnu imunitu a tu v BA som sa covidom uz urcite mnohokrat stretol, znamena to ze sa u mna uz vyvinuli protilatky a v tom teste o tyzden budem istotne pozitivny?
Alebo sa mylim?

A moze byt toto aj pripad zihadlo 5? Tiez velmi odolny jedinec a urcite sa s virusom na Orave uz mnohokrat stretol a vyvinuli sa unho antigeny.
Diky za vysvetlenie a sorry ak sa mylim.
24.10.2020 - 20:23:33
00
t.aimg.sk
24.10.2020 - 20:28:11
01
Antigenovy test odhali ci si infikovany virusom, ked infekcia pominie, antigeny by mali zmyznut.
To co myslis ty je protilatkovy test (antibody) - ten odhali ci si bol vystaveny infekcii v minulosti.

iron.hide napísal:
Prosim vas miestni odbornici. Ked mam silnu imunitu a tu v BA som sa covidom uz urcite mnohokrat stretol, znamena to ze sa u mna uz vyvinuli protilatky a v tom teste o tyzden budem istotne pozitivny?
Alebo sa mylim?

A moze byt toto aj pripad zihadlo 5? Tiez velmi odolny jedinec a urcite sa s virusom na Orave uz mnohokrat stretol a vyvinuli sa unho antigeny.
Diky za vysvetlenie a sorry ak sa mylim.
24.10.2020 - 20:32:54
01
iron.hide napísal:
Prosim vas miestni odbornici. Ked mam silnu imunitu a tu v BA som sa covidom uz urcite mnohokrat stretol, znamena to ze sa u mna uz vyvinuli protilatky a v tom teste o tyzden budem istotne pozitivny?
Alebo sa mylim?
A moze byt toto aj pripad zihadlo 5? Tiez velmi odolny jedinec a urcite sa s virusom na Orave uz mnohokrat stretol a vyvinuli sa unho antigeny.
Diky za vysvetlenie a sorry ak sa mylim.

Samozrejme, že sa mýliš. Antigénový test nie je test na protilátky. Na to je iný test. A takých, čo si mysleli, že sú imúnni na nejakú chorobu, sú plné cintoríny.
24.10.2020 - 20:34:51
01
Ok vdaka za info obom.
Myslel som si totiz ze nema zmysel ist na test, ked aj tak budem pozitiv
24.10.2020 - 20:38:01
00
Vtedy na západe :)
Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku v zahraničí

https://svet.sme.sk/c/22517909/co-hovoria-v-zahranici-o-plosnom-testovani-na-slovensku.html?ref=njct
24.10.2020 - 20:43:26
00
iron.hide napísal:
Prosim vas miestni odbornici. Ked mam silnu imunitu a tu v BA som sa covidom uz urcite mnohokrat stretol, znamena to ze sa u mna uz vyvinuli protilatky a v tom teste o tyzden budem istotne pozitivny?
Alebo sa mylim?

A moze byt toto aj pripad zihadlo 5? Tiez velmi odolny jedinec a urcite sa s virusom na Orave uz mnohokrat stretol a vyvinuli sa unho antigeny.
Diky za vysvetlenie a sorry ak sa mylim.

no akurat analizujem, kde som to mohol naložiť, ak je inkubačná doba v aj 14 dní tak , vo velkosklade na hornej orave-kde chodím každý týžden na tovar, druhá možnosť od mladej zo školy, učitelka pred týždnom , alebo chlapík čo bol doma v karantene , lebo to mali u niekoho v robote..
alebo jednoducho z nejakej klučky či košíka v obchodáku :)
atd atd.... o týžden si to zopakujem a budem mudrejší...
24.10.2020 - 20:45:10
00
zihadlo 5 napísal:
platiť bude ten posledný. Ag test je len taký hračkarsky informatívny ..... uvidíme čo mi napíšu, kedy čo bude aj tak budem sedieť doma na riťi a zas buduci vikend na odber...

Nie je hračkársky. Ale ak si zaplatíš PCR, ten je nadradený antigénovému.
24.10.2020 - 20:45:23
00
iron.hide Ak nemas ziadne priznaky, na 60% budes negativ. Pisem 60% lebo 40% je chybovost testu :-)

FYI:
COVID-19: ORAVA A BARDEJOV: Nie je pravda, ze Ag test zachytava iba infekcnych. A tiez nie je pravda, ze ktorych nezachyti, nemozu byt infekcni. Toto dnes zacali nevedomky, ale aj nevinne sirit media.
Pri plosnom testovani Ag test zachytava okolo 50% pozitivnych, ktori maju najvacsi potencial byt infekcni. A nezachytava okolo 50% pozitivnych, z ktorych nejaka cast moze byt infekcna. Nie zajtra, ani o 2 dni, ale hned v case testu.
Prosim, sirte tuto vedomost, nech si ludia davaju pozor. Velka opatrnost a poctive dodrziavanie ROR je teraz extra dolezite.
Prosim, drzte sa na severe a vychode. Nech vsetko dobre dopadne.
https://www.facebook.com/pavol.cekan
24.10.2020 - 20:49:48
11
Kenai napísal:
CraObs Tak to uz neviem, pockam na presne info. Ale keby opatrenia ako rúško, rozstup, obmedzený počet ludí na priestor stacili, neboli by sme na tom tak ako sme. A hlavne ako chces cloveku, ktory ma dva negativne tesy a moze stretnut vonku iba takych istych co maju 2 negativne testy, nariadit aby mal rúško, rozstup, obmedzený počet ludí na priestor? Ved to 90% nedodrzovalo ani ked nemali papier na to ze su "negativny". Timi testami akurat daju ludom do ruk falosny argument aby kaslali na vsetky opatrenia.

...mám pocit, že si si jedným dychom odpovedal
24.10.2020 - 20:52:14
02
iron.hide napísal:
Prosim vas miestni odbornici. Ked mam silnu imunitu a tu v BA som sa covidom uz urcite mnohokrat stretol, znamena to ze sa u mna uz vyvinuli protilatky a v tom teste o tyzden budem istotne pozitivny?
Alebo sa mylim?

A moze byt toto aj pripad zihadlo 5? Tiez velmi odolny jedinec a urcite sa s virusom na Orave uz mnohokrat stretol a vyvinuli sa unho antigeny.
Diky za vysvetlenie a sorry ak sa mylim.


Antigény nevytvára človek. Clovek vytvára protilátku proti antigénu /cudziemu proteínu/, ktorý je napr. v koronavíruse. A čo sa týka imunity človeka a jeho tvorby protilátok proti antigénom, mala by fungovať pamäť imunity. Teda ak sa organizmus už niekedy stretol s antigénom korona vírusu a zlikvidoval ho vytvorením protilátok, mal by si to pamätať a pri dalšej infikácii korona vírusom urobiť to isté - vytvoriť znova protilátky. Z toho vychádza, že ak sa momentálne v organizme korona vírus nenachádza /hoci niekedy tam už bol/ nemuseli by tam momentálne byť proti nemu protilátky.
24.10.2020 - 21:33:07
00
keyboard_arrow_up