ak Tvoj test vyjde negativny,tak to neznamena,ze to nemas,preto sa povenuj RORu a tvoja polovicka nech cuci doma......

zihadlo 5 vies co by som spravil ,kebyze som Tvoj lekar? dal by som Ti spravit test na NK bunky (CD56+16),v akom su pocte a nasiel by som si dalsich 1000 nakazenych a spravil mensi prieskum,co to s tymi bunkami robi...v pripade nespecifickej imunity,su prave tieto bunky schopne sa najviac efektivne podielat na niceni virusom napadnutych buniek v tele, samozjreme neutrofil+makfrofag otestovat spolocne,kedze su v prvej linii fagocytozy
neviem,ci vobec nad tymto nasi vedci uvazuju a rozmyslat vedecky a strategicky spolocne
co tam ten prof.Jarcuska vobec robi?
a este ma zaraza jedna vec,kde je hlavny pneumolog? taky Plutinsky trkvas by tam mal predsa chodit tiez na tie ich sympozia,nie?

ale ako tu uz niekto pisal,proste to nase zdravotnictvo,RUVZ apod nezvladaju, abs nepripraveni,nepoznaju osnovy,stanovy apod ... berte to tak,ze toto je jemnucky virusik, co kebyze pride nieco,co kosi 2-3 ludi v rade, to by len nastala sranda


Naposledy upravil canopus dňa 24.10.2020 - 22:55:09, celkovo upravené 1 krát.

24.10.2020 - 22:51:52
01
funtomi

Mne z BMW ponuka na testovacie jazdy bmw 5 a 4 Coupé do Žiliny. Tak reku som sa zaťal, že nejdem😂😂
24.10.2020 - 22:52:58
00
canopus napísal:
vyjadrite svoj nazor na toto,dal som tam 2 cervene doplnky

virus uz nie je taky agresivny - snazi sa v populacii prezit, tak nemoze "kazdeho" hostitela zabit :)
dalsia vec, v sucasnej druhej vlne v Europe tvoria vacsinu pozitivnych mladsi ludia v porovnani s prvou vlnou (lebo cez leto musela byt ruka hore), preto nie je ani tolko umrti ako na jar
24.10.2020 - 22:56:43
02
Lekár Visolajský: Nemocnice falšujú počty zdravotníkov, sme na tom horšie ako deklarujú
https://www.youtube.com/watch?v=PMPh9DdpHpM
24.10.2020 - 23:21:38
00
zihadlo 5 napísal:
o týžden si to zopakujem a budem mudrejší...


Ked mas byt po pozitivnom teste 10 dni v karantene, mozes ist na opatovny test o tyzden?
Vsetci co budu v prvom kole testovania pozitivni, pojdu aj na druhe kolo?
24.10.2020 - 23:57:17
00
Podla toho čo platilo do plošného testovania - že ak si na teste pozitívny a potom po 10 dnoch v karanténe kde nemáš žiadne príznaky tak si už potom aj bez dalšieho negatívneho testu považovaný za neinfekčného a môžeš vraj kludne aj na hlave stavať /což sa mi moc nepozdáva/, tak podla tohto by si na další test teraz len po týždni v karanténe ist nemal jelikoš ponevač nýbrž ešte ako furt infekčný tou celou dalšou testovacou procedúrou mohol narobit viac škody ako úžitku. Jedine, že sa sa karanténa opäť s krátila z pôvodných 14 potom 10 už len na 7 dní a teda sa dá na hlave stávat už aj po 7 dnoch. :D
25.10.2020 - 00:29:35
01
... niektorým “ Ivanom “ ako tu tak čítam z tej korony už dobre kúruje . A to sme temer len na začiatku druhej vlny .
25.10.2020 - 00:49:02
02
Rejman. Navrhni karanténu len na 5 dní. Sak o co ide ? Dva dni hore dole. :D Aspon sa nám to tu rýchlejšie premorí. :D
25.10.2020 - 00:50:08
00
clxno1 napísal:
Sesulak, nie, na tych percentach nezalezi. O 2-3 tyzdne sa uvidi, ci oficialne cisla nakazenych/pozitivnych zacnu klesat alebo nie, ci cisla hospitalizovanych ludi zacnu klesat alebo nie. Ak ano, tak to cele zmysel malo. Lenze problem su prave ludia ako ty, Kenai a pod., ktori vsetko spochybnuju a nemienia sa nicomu podriadit. Je totiz nad slnko jasnejsie, ze vsetci na test nepojdu a aj z tych s pozitivnym vysledkom nebudu vsetci dodrziavat naradenu karantenu. Ked su takito medzi nami, tak fakt nema zmysel nic riesit.


Neviem ako si prisiel na citujem: ze som clovek ktory vsetko spochybnuje a nemieni sa nicomu podriadit. Mozes mi to prosim vysvetlit. Uviedol som tu par udajov, ktore mam z praxe a od ludi co tie testy realne vyvijali a pripadne robia v mikrobiologii cely zivot. Cize comu sa nechcem podriadit a co spochybnujem. Odbornost Motkovica a Sulika v mikrobiologii ? Zodpovednost ludi, ked sa jedna o ochranu svojho zdravia pred covid-19? Mozno, ale to som sem nenapisal a inak fakt netusim o com hovoris. Mozes byt konkretny ?

A ak povazujes za problem niekoho, kto byva v chatovej osade mimo zastavane uzemie obce, robi z domu, nakupuje online a na postu ide s polo tvarovou maskou z FFP3 filtrom a latexovymi rukavicami. Nemal jedinu navstevu v interiery a na ziadnej nevol, v restauracii bol naposledy minuly rok a na kulturu a do kina nechodi. Tak uz naozaj nemam co dodat. Pripadne si pozri moj FB profil od Maja nabadam ludi k zodpovednosti a varujem presne pred tym, co sa stalo. Este ked sme sa riadili medianom som varoval, ze je to kravina 5 mesiacov na to prisli s tym istym zaverom aj jeho tvorcovia. Tiez som pisal neotvarajte hranice, dnes uz aj Sulik vyhlasil, ze sme ich nemali otvarat aj ked on bol prvy, co plakal, ze sa to musi otvorit. Ak hladas problemovych jedincov co vsetko spochybnuju hladaj tam. Keby boli vsetci ako ja a moja zena tak Covid-19 by prezil na slovensku dva tyzdne max.
https://www.facebook.com/Kenaiwolf/

Nabuduce sa aspon na minutu zamysli, kym niekoho z niecoho obvinis. :fubar:
25.10.2020 - 02:10:47
01
ivan napísal:
Ved vravím. Ak máš v sebe momentálne protilátky, mal by si mať v sebe momentálne aj antigény napríklad koronavírusu teda si infikovaný, pozitívny. Vdaka pamäti imunity. Teda nie úplne momentálne ale s nejakým kratším časovým odstupom zostávania protilátok v tele. Imunita snád neni taká blbá aby až do tvojej smrti vyrábala protilátky aj ked v sebe nemáš antigény. Je lenivá. Radšej si bude pamätať.

Si totálne mimo, pletieš si pojmy a dojmy. Ale prezradím si jeden fakt, imunita dokáže tvoriť protilátky v určitých prípadoch aj celý život po eliminácii antigénu...

canopus prietoková cytometria sa robí vážne chorým ľuďom na COVID-19, takže áno, sleduje sa to a isto sa to nebude vyšetrovať u bezpríznakového žihadla s pozit. Ag. Prečo si myslíš, že veľa ľudí si protilátky netvorí, keď v úvode je hlavnou obrannou líniou primárna nešpecifická imunita, ktorá sa ukazuje v tomto prípade ako nesmierne dôležitá.
25.10.2020 - 05:22:05
01
ivan napísal:
Podla toho čo platilo do plošného testovania - že ak si na teste pozitívny a potom po 10 dnoch v karanténe kde nemáš žiadne príznaky tak si už potom aj bez dalšieho negatívneho testu považovaný za neinfekčného a môžeš vraj kludne aj na hlave stavať /což sa mi moc nepozdáva/, tak podla tohto by si na další test teraz len po týždni v karanténe ist nemal jelikoš ponevač nýbrž ešte ako furt infekčný tou celou dalšou testovacou procedúrou mohol narobit viac škody ako úžitku. Jedine, že sa sa karanténa opäť s krátila z pôvodných 14 potom 10 už len na 7 dní a teda sa dá na hlave stávat už aj po 7 dnoch. :D

ano mam prísť o Týždeň, tak hutoreli zdravotak pri odovzdávaní papiera, dovtedy doma
25.10.2020 - 06:26:33
00
Bezny postup s koronou: po pozitivnom teste si 10 v karantene a nasledne uz mozes ist do prace (samozrejme pokial nemas komplikacie). Je to bezny postup, mam to potvrdene od kamosky, ktora dohladava kontakty.
Takze na dalsie testovanie by som uz nesiel.
Ak budes opat pozitiv (co mozes byt), tak si len predlzis karantenu o dalsich 10 dni.
25.10.2020 - 06:42:50
03
v karantene sme celá rodina s deckami....
25.10.2020 - 06:50:05
00
romanx napísal:
tak si len predlzis karantenu o dalsich 10 dni.

ak sa nemýlim, tak si ju predĺži len o 7 dní ...
25.10.2020 - 06:58:28
00
Ak mu ju detekuju o tyzden znovu, tak bude musiet byt v karantene dalsich 10 dni. Tych 10 dni bude platit opat. Aspon tak vyplyva z logiky veci (10 bezpriznakovych dni po detekcii pozitivity). Plati to v pripade, ak by bol aj pri druhom testovani opat pozitivny.
25.10.2020 - 07:04:09
02
keyboard_arrow_up