Hosť napísal:
Podla mna v tomto kontexte ide o reprezentativnu vzorku. To su cisla z PCR testov, ziskavane rovnakou logikou cele tyzdne. Lenze cez vikendy sa zvycajne testovalo vyrazne menej, tato sobota, pokial sa nemylim je, ak nie rekordna, urcite aspon na bedni z pohladu vykonanych testov za jeden den.

ty netusis co je reprezentativna vzorka ...
tie % su nic nehovoriace cisla, lebo nejde o nahodny vyber z populacie ...
25.10.2020 - 11:37:16
01
canopus napísal:
milos21vsak si tagoval mna,si naozaj taky naivny,ze vazne chorym spravia cytometrie? tie nerobili ani pred covidom,a ked hej,tak tomu aj tak lekari nerozumeli, mal som s tym krasne patalie, vsetko som si musel prestudovat,a ked som sa tych tlkov zacal pytat,tak boli vytreti jak halusky vsetci a doteraz aj su

Neviem, v MT robia a robili aj pred COVIDom, bol to základ imunologického vyšetrenia. Ale ja som to nikdy nevyhodnocoval, vyhodnocoval to imunológ, z tých všetkých čísel, percent a CD znakov som mal akurát bordel v hlave.
25.10.2020 - 11:51:34
00
Na kolko som si isty, ze napriek dvom negativnym testom budu mat vsetci lockdown mozno s nejakou obmenou jeden moze von medzi 1:00 do 5:00 druhy od 0:00 do 6:00, aby to nebolo rovnake. Som velmi zvedavy, ako tie testy zdovodnia. Lebo utopit tolko penazi a zbuzerovat ludi zbytocne, vystavit riziku infekcie ucastnikov aj personal... a to vsetko pre nic. No som zvedavy. Tie testy mali byt tam kde patira, v ambulancii lekarov, na hranicich kde ma byt povinne testovanie nasich obcanov a cudzich nepustit. To sa malo urobit uz v lete ako som v tedy avizoval a dnes sme mohli byt jediny v EU bez covid-19. Ako vravim sudit Motkosa za vlastizradu za to otvorenie hranic. A naklady na testovanie nech si rozdelia vsetci co to vo vlade podporili a nech to splacaju zo svojich platov. A to som na nich este mierny za tie skody co sposobili timito rozhodnutiami na ludoch. To nebola nevedomost, ked som to dokazal pochopit ja a vela dalsich tak by to sakra mali zvladnut pochopit aj oni, ako vykonna moc. A viem, ze ich odbornici na to upozornovali a upozornuju do teraz.

Absolutna tragedia ale je, ze nemame nikoho kym by sme vladu mohli nahradit. Unas idu do politiky len Mafiani, zlodeji a po novom este dusevne nevyrovnany egomaniaci. Aj tak je asi ta posledna volba stale to najlepsie, cize odsudut az po tom co skonci volebne obdobie ]:)


Naposledy upravil Kenai dňa 25.10.2020 - 12:05:55, celkovo upravené 1 krát.

25.10.2020 - 11:56:27
04
pil si?
25.10.2020 - 12:04:43
07
Kollar uz aj zartuje: "necakal som ze budem lockdown dodrzovat az takto dosledne"
25.10.2020 - 12:05:44
00
vlastoch a ty nevies citat s porozumenim. Dokonca v dalsom prispevku pisem, ze reprezentativna vzorka ja ta, ktora sa zucastni antigenoveho testovania. Ale aj v tom, ktory si citoval pisem o. i "v tomto kontexte". Ale ano uznavam, ze v statistickej matematike je slovne spojenie "reprezentativna vzorka" definovany inak.
25.10.2020 - 12:06:33
00
stanlee napísal:
pil si?

Nie uz od minuleho roka :-) Ale daj si za mna.
25.10.2020 - 12:07:44
02
Kenai, nejakých 4 tisíc pozit by malo zostať v karanténe doma.....a to je len Orava a Bardejov....Ja neviem či pomer "cena/výkon" je v tomto prípade dobrý, ale aby som vyhlasoval, že "..a to všetko pre nič", tak to je trocha od veci. Ambulantní (všeobecní) lekári ti odbery nebudú robiť, samozrejme nejaké výnimky sú, ale myslím, že 95 percent určite nie, asi nepoznáš dobre tento sektor....
25.10.2020 - 12:10:35
04
Nekrič hop kým si nepreskočil...
25.10.2020 - 12:15:22
00
lto napísal:
Inak povedane, ze kazdy, kto je bezpriznakovy 10 dni po sebe, by mal byt povazovany za negativneho. A to bez ohladu na to, ci mal, alebo nemal test. Zmysel ale (podla toho ako su nastavene vsetky veci momentalne) nedava ani jedno ani druhe a vladna moc protizakonne terorizuje zdravych ludi (a pokusa sa roznymi kluckami ohybat prava). Ale zrejme je problem v nedisciplinovanosti ludi .. tak ako uz velakrat v diskusii padlo a odnesu si to potom ti ostatni. Zodpovednost je v tom, chranit druhych.


... a ako určíš tých “ zdravých “ , odlíšiš od chorých bez príkazov ?! Kukneš im na 🍌 a povieš “ zdravý “ ? Šak to nejde bez testovania . Len mne osobne prekáža , že za daných okolnosti je to stále protiústavný akt nezaložený na dobrovoľnosti , s vyhrážkami sankciami , ale čo je hlavne nedostatočne odkomunikovaný so širokou verejnosťou . Tak aby skutočne pochopila , že ak nechce aby zomierali ich blízky a rodina je potrebné sa nechať dobrovoľne otestovať .
25.10.2020 - 12:16:51
00
Chlapi dajte sa už trošku do kľudu. Je nedeľa a vypadá to, že tí ľudia na orave to prežili :) Aj Imro vám posiela pozdrav:
https://youtu.be/_AEe4Tjnn-M
25.10.2020 - 12:32:14
03
Ja som kľudný....
A áno, na Orave aj inde to ľudia prežili....len nie všetci 🙄
25.10.2020 - 12:33:53
01
viete čo bude najväčšia skuška v karantene?
neodkliknuť žiadnu objednavku na handry či sučiastky :D
deň 2- už mam v košíku :D
25.10.2020 - 12:39:16
027
:D
No aspon si stihol kupit ten trenazer, aj napriek ich nedostatku :)
25.10.2020 - 12:45:32
01
zihadlo 5 Štát má záujem odškodniť občanov z dôvodu C19, možno sa to bude vzťahovať aj na neplánované nákupy v dôsledku C19
25.10.2020 - 12:46:04
01
keyboard_arrow_up