cokupit

:clap:
26.10.2020 - 09:48:58
00
vcera som siel nahor Vajnorskou dolinou (ta je este v okrese), a aj tam bola kopa aut a ludi. Ale napodiv uplne v pohode, vobec ziaden konflikt, ani s psickarmi.
Akurat viaceri sa ma pytali na spravnu cestu, turisti aj cyklisti, jeden isiel uplne opacne nez chcel. Netusil som ze sa v tychto lesikoch da zabludit :)
26.10.2020 - 10:05:02
00
lto napísal:
asi tak .. ta nova choroba trailbikovania do lesov natahala ludi, co tam nepatria

A co na to turisti ked sa im do lesov nasackovali cyklisti, zacali jazdit po turistickych chodnikoch a niektore si i rovno oznacili ako C-cka?
Bol som jazdit a citil som sa skor tak ze ako cyklista vseobecne na niektore C-cka co boli povodne turisticke chodniky nepatrim. I preto je snaha oddelovat cyklo od pesich, lebo v buducnosti to bude v MLBAa vyzerat tak ako teraz pocas lockdownu. Niektore skupiny to pochopili a niektore nie, no a prave trailbiker je na tom aktualne lepsie ako xc jazdec.
26.10.2020 - 10:27:02
00
Všeobecne sa slušnosť aj na trailoch vytráca, ešte nedávno platili pravidlá že ten zdola sa uhýba tomu čo ide dole, za uhnutie sa už skoro nikto nepoďakuje, nikto sa nezdraví, ani neodzdraví, tým pádom sa aj radosť z bajkovania vytráca, keď človek stretne takéto teľatá ..
26.10.2020 - 10:58:06
02
podla zakladnej etikety ma prednost ten, co ide hore. myslim, ze toto vela ludi nevie. preco sa treba pretekat v zjazde na obojsmernych trailoch? jednosmernych smerom nadol je celkom dost
26.10.2020 - 11:06:01
012
biaggi73 napísal:
Všeobecne sa slušnosť aj na trailoch vytráca, ešte nedávno platili pravidlá že ten zdola sa uhýba tomu čo ide dole,

Toto snáď platí naopak :)
26.10.2020 - 11:10:58
014
toto je vecna dilema.. Ja tiez radsej uhnem rychlejsiemu a som rad ked mne niekto uhne ked si uzivam zjazd. Nechapem preco ten co stupa a ide pomaly nemozem na chvilu zastavit a uhnut tomu co ide rychlejsie. Ale necham si kludne vysvetlit, len slusne nech tu nie je flame na 5 stran.. :)
26.10.2020 - 11:28:24
00
1. slusnost/tolerancia
2. smerom dole mas vacsiu hybnost a tym padom sa ti o dost jednoduchsie meni smer
26.10.2020 - 11:33:42
06
3. lahsie sa rozbieha dole kopcom ako smerom hore
26.10.2020 - 11:35:26
012
K tej prednosti som to tu uz pisal ale stale si ludia myslia opak Prednost zdola
26.10.2020 - 11:35:38
03
Vidíš, bol som v omyle, ale nič na tom nemení to, že vždy zmením smer, alebo spomalím, keď stretám iného cyklistu na singláči, či už idem nahor alebo naopak, takže osobne som to neriešil, keď sa bajker rútil zhora bez známky snahy trošku tolerovať protiidúceho. Skôr ma iritovalo to, že niektorý si to valia hore alebo dole stredom bez náznaku snahy sa trošku uhnúť na stranu.
26.10.2020 - 11:54:27
01
Dano5 napísal:
pri novom bufete na B.K stála cca 200 metrová rada,na Potočnej tolko áut ešte nikdy nestálo,celé zle

tak to nam zakazu aj prirodu :/ .. cele zle a pritom si ludia mozu zobrat desiatu a pitivo .. bufety v prirode mohli zakazat tiez .. tolko jednoduchych riesenie je , bez toho aby museli robit sialenosti

Hosť napísal:
A co na to turisti ked sa im do lesov nasackovali cyklisti, zacali jazdit po turistickych chodnikoch a niektore si i rovno oznacili ako C-cka?
Bol som jazdit a citil som sa skor tak ze ako cyklista vseobecne na niektore C-cka co boli povodne turisticke chodniky nepatrim. I preto je snaha oddelovat cyklo od pesich, lebo v buducnosti to bude v MLBAa vyzerat tak ako teraz pocas lockdownu. Niektore skupiny to pochopili a niektore nie, no a prave trailbiker je na tom aktualne lepsie ako xc jazdec.

Ja som turista ;) po lesoch jazdim asi vyse 35 rokov / s tym pocitom aj ja som to tak mal/ , dokial neprislo do mody trailovanie, tak nebol problem. Tym nechcem pisat, ze predtym traily neboli, boli, jazdili sa, ale nebola to masovka, mediami tlacena (lebo predavat,predavat,predavat), aktivita v prirode /z mojho pohladu je to to iste, ako cez vikend je pesia teraz masovka. Pretoze viem ako to v lesoch pri BA vyzeralo pred 2,5, 10,15,20 rokmi/ Ano, traily, budovane specialne na cyklo nech su, nech sa tam chodi, nech sa tam tocia ako skrecky v klietke (som videl pri Bojniciach :lol:) , ale vseobecne lesy mohli nechat na pokoji, max. v klude si tajne vyrabat nieco, nespopularizovavat to. Potom chodia hufy trailov chtivich cykiistov autami nad vodnu nadrz Lozorno, namiesto aby sa pekne prebehli z BA Race. Bajkom to predsa nie je daleko. A (c) vobec do lesa velmi nepatri, teda na chodniky. A ono ani to by nebolo problem, lenze povacsine sa tam chodi skakat a hlavne jazdit sialenou rychlostou a pripadne strava-segmentovat.
XC jazdec na tom isto horsie nie je,naopak, XC jazdec jazdi hlavne do kopca .. tam s tym problem nebyva, kedze sa jazdi pomalsie smerom nahor :D
26.10.2020 - 12:55:02
01
biaggi73 napísal:
Všeobecne sa slušnosť aj na trailoch vytráca, ešte nedávno platili pravidlá že ten zdola sa uhýba tomu čo ide dole, za uhnutie sa už skoro nikto nepoďakuje, nikto sa nezdraví, ani neodzdraví, tým pádom sa aj radosť z bajkovania vytráca, keď človek stretne takéto teľatá ..

Nie, to sa pleties .. znovu to zopakujem. Ked letis dole rychlostou 36km/h .. za sekundu prejdes 10m. Ten, co ide hore a vlecie sa rychlostou 3.6km/h (lebo kopec) .. prejde za 1sekundu 1m. Obvykle na lesnych cestach neni moc daleko vidno a aj keby, mas nejaku reakcnu dobu. Spocitaj si sam, ze ak ten, co ide hore , nez zareaguje a odsunie sa o 1.5m, co je povedzme bezpecna vzdialenost a ma extreme dobre reflexy, tak ty preletis 20m. Co je castokrat za hranicou viditelnosti v lese.
V prvom rade, musis brzdit, lebo ten oproti nema sancu. A ked uz brzdis, nejdes rychlo a da sa riesit, kto kade pojde. Obvykle tomu, co ide hore sa ide tazsie, potrebuje udrzat stopu, ale niekedy je vhodnejsie pustit toho dole, ked ma tazsi teren a nemoze uplne spomalit.
Radost z bajkovania nie je o tom, ci ta niekto pozdravi, alebo nie. To si mylis s niecim inym :)
26.10.2020 - 13:01:26
04
delarosa napísal:
toto je vecna dilema.. Ja tiez radsej uhnem rychlejsiemu a som rad ked mne niekto uhne ked si uzivam zjazd. Nechapem preco ten co stupa a ide pomaly nemozem na chvilu zastavit a uhnut tomu co ide rychlejsie. Ale necham si kludne vysvetlit, len slusne nech tu nie je flame na 5 stran.. :)

Ist smerom dole vie kazdy, staci drzat rajdy, skus si vyslapat daky strmacik ..napr. ten pod lanovkou zo Snezienky :) .. mozno zacnes chapat, preco ten co slape do kopca zastavovat nechce.
26.10.2020 - 13:03:25
04
biaggi73 napísal:
Vidíš, bol som v omyle, ale nič na tom nemení to, že vždy zmením smer, alebo spomalím, keď stretám iného cyklistu na singláči, či už idem nahor alebo naopak, takže osobne som to neriešil, keď sa bajker rútil zhora bez známky snahy trošku tolerovať protiidúceho. Skôr ma iritovalo to, že niektorý si to valia hore alebo dole stredom bez náznaku snahy sa trošku uhnúť na stranu.

Ano, to zial je tak,poznam to. Ale mohol si to napisat hned :D .. ale toto nevyriesis, lebo sme v mensine. Cize len ustupovat a ustupovat .. ako Indiani. Az nas zavru do rezervacie :D
26.10.2020 - 13:04:48
01
keyboard_arrow_up