@duves nikde si nespomenul Covid, myslim ze prave ty vies, ze zapal pluc nerovna sa Covid
26.10.2020 - 13:15:40
01
vid firma co sila na jar ruska - momentalne zatvorena lebo tam prisla jedna ukaslana pani. navyse do velkej firmy ides cez vratnicu, kolegov, satne, mas tam veducu a nikto nic. kaslala tam celu zmenu a tak to aj dopadlo - nechapem ani ju ani ludi okolo nej
26.10.2020 - 13:24:34
01
pa3km napísal:
Sesulak tak priklad: testovanie je dobrovolne, mozes robit co chces aj ked nepojdes na test, t.j. aj do prace; povies si ze nie si ouca a bla bla, na testovanie nepojdes; si bezpriznakovy vysoko infekcny roznasac o com bez testu nevies a nakazis si kolegov a rodinu
ALEBO pojdes na bezplatny test, vystojis si ten strasny cas, zarazia ti tycinku do nosa a vies na com si a mozes ist do prace alebo cerpat karantennu PN
nemas na vyber?

Mozes byt v klude. Cela rodina okrem mna robi v zubnej ambulancii a dentalnej hygiene. Od marca boli v blizkom kontakte s tisickami ludmi, o mnozstve aerosolu, ktore vznika v zubnych ambulanciach asi nemusim rozpravat.

Tak ze ja viem velmi dobre, co Covid moze obnasat.
26.10.2020 - 13:26:20
00
"Ničení vírusom žijeme takmer vo vojnovom stave. Za daných okolností je právnické mudrovanie niekedy asi tak vhodné ako mŕtvemu kabát."
https://dennikn.sk/2107098/covid-19-uci-viac-byt-clovekom-nez-pravnikom/?ref=tema
26.10.2020 - 13:39:06
22
Sesulak Som rad, ze si ma oboznamil s tym, kde s rodinou pracujes a som rad, ze vies co obnasa Covid. Ty si tu ale nacrtol, ze ludia nemaju na vyber, ja som ti napisal, ze predsa maju. To je vsetko. Ja som uplne v klude ;)
26.10.2020 - 13:51:17
00
pa3km napísal:
Sesulak tak priklad: testovanie je dobrovolne, mozes robit co chces aj ked nepojdes na test, t.j. aj do prace; povies si ze nie si ouca a bla bla, na testovanie nepojdes; si bezpriznakovy vysoko infekcny roznasac o com bez testu nevies a nakazis si kolegov a rodinu
ALEBO pojdes na bezplatny test, vystojis si ten strasny cas, zarazia ti tycinku do nosa a vies na com si a mozes ist do prace alebo cerpat karantennu PN
nemas na vyber?


okrem toho ze ti v prvej moznosti chyba predpoklad ze si zdravy (ale chapem, tento pripad sa ti hodil len do druhej moznosti), pises nezmysly ...
potom aj dane su dobrovolne ... vzdy ma na vyber ...
nezaplatis dane, budes si peniaze uzivat, pride ti kontrola, daniari, nasledne policia, sudy... dostanes pokutu, basu, atd ALEBO
dane budes platit, obetujes par minut na prevodny prikaz kazdy mesiac a mozes si so zvyskom penazi robit co chces a kazdy ti da pokoj ...
no nemas na vyber ?
26.10.2020 - 14:03:41
01
Myslim, ze ten postoj, ci je testovanie dobrovolne alebo nie velmi dobre ilustruje nazor Jana Mazaka ako ustavneho pravnika. Jednoducho teraz nie sme v normalnej situacii a ked si masa neuvedomi, ze okrem slobody jednotlivca je tu aj zodpovednost jednotlivca voci spolocnosti, tak to tej mase treba nejako ozrejmit. A myslim, ze v tejto situacii sme na tom dobre.
Ja som tiez zastanca ozobnej slobody a velmi sa hrozim obmedzovania prav a sledovania, ale su situacie, ked urcite obmedzenie akceptujem. Ked to moje obmedzenie je primerane prinosu pre spolocnost. A to je presne tento pripad.
26.10.2020 - 14:17:41
017
Celoplošné testovanie je stále neisté, pripustil minister Jaroslav Naď--totalny bordel
26.10.2020 - 14:24:28
00
Ja si myslím, že problém v samotnom testovaní a jeho vnímanie medzi ľuďmi nie je až také zle a ľudia sa pôjdu otestovať, ale spôsob akým to bolo oznámené a odkomunikovane, tak tam vidím celý problém, prečo sú tie názory také aké sú
26.10.2020 - 14:26:00
013
will napísal:
Myslim, ze ten postoj, ci je testovanie dobrovolne alebo nie velmi dobre ilustruje nazor Jana Mazaka ako ustavneho pravnika. Jednoducho teraz nie sme v normalnej situacii a ked si masa neuvedomi, ze okrem slobody jednotlivca je tu aj zodpovednost jednotlivca voci spolocnosti, tak to tej mase treba nejako ozrejmit. A myslim, ze v tejto situacii sme na tom dobre.
Ja som tiez zastanca ozobnej slobody a velmi sa hrozim obmedzovania prav a sledovania, ale su situacie, ked urcite obmedzenie akceptujem. Ked to moje obmedzenie je primerane prinosu pre spolocnost. A to je presne tento pripad.

ale tu nikto nespochybnuje plosne testovanie predsa ... ale preco nenazyvat veci pravym menom ? ked je raz nieco VYNUTENE, lebo také su okolnosti, ok, ale aky vyznam ma klamat a zavádzať o dobrovolnosti ?
26.10.2020 - 14:30:22
07
Ja neviem, ľudia už netušia ako dobre im je, mame sa lepšie ako zvyšných 95% svetovej populácie. Treba si uvedomiť, že práve teraz je dosť výnimočná situácia, za stanného práva počas vojny by mudrlanta vyviedli z elektricky/nemocnice/súdu, postavili k múru a bolo by po nulitnych mudrostiach. Robiť vedu z nosenia posraneho ruska, fakt boj za slobodu. Ako niekto písal, keby zákonom zakázali nosit osrate trenky, tak títo bojovníci by just nosili jedny pol roka.
26.10.2020 - 14:33:09
011
To by ešte len bolo kecov, keby vláda povedala, že ide robiť vynútené testovanie....
Ide sa testovať, ľudia sa pýtajú, či to je dobrovoľné alebo povinné?....Odpovedz na túto otázku.
Asi nemôžeme povedať, že je to povinné. Takže je to "dobrovoľné" , ale s "ALE"..... A to ALE je vlastne prezentované, tak, že je v podstate vydaný zákaz vychádzania, ale tí čo majú negat test tak majú nejaké "úľavy" z toho....
26.10.2020 - 14:37:32
01
Ja tu trošku "osobnej slobody" som ochotný obetovať pre "všeobecné blaho".....hoci mi žena hovorí, že som egoista
Apropo už 2x sa mi šprtali v hrdle aj nose a zajtra idem zase....
26.10.2020 - 14:40:17
00
Čo máme v sledovaní, tak sú vo viacerých rodinách Ag pozitívny obaja rodičia, či viacerí súrodenci. Na druhú stranu dieťa s ARO ťažkosťami, PCR pozit. ale rodičia obaja Ag negat. Ale to stále neznamená, že nie sú v inkubačnej dobe, keďže dieťa bolo choré prvé (hygiena im aj tak kázala sa pretestovať PCR)... Som zvedavý čo to prinesie pre Oravu, ja tomuto testovaniu verím, že pomôže. Situácia je taká, že máte len zlé a ešte horšie voľby, potom si musíš dobrovoľne vyberať medzi zlom a peklom, schválne nepoviem čo je čo, každý si musí vybrať a za svoje rozhodnutie zodpovedať. Tu ide o spoločenskú zodpovednosť, ja nepotrebujem žiadne nariadenia aby som niečo dodržoval, aj keď nie som úplne paranoidný. Keby ľudia v ťažkých časoch neboli egoisti, keby boli taký ako v prvej vlne tak by to bolo super pre všetkých :(
26.10.2020 - 14:44:04
18
bladerunner napísal:
Kenai, nejakých 4 tisíc pozit by malo zostať v karanténe doma.....a to je len Orava a Bardejov....Ja neviem či pomer "cena/výkon" je v tomto prípade dobrý, ale aby som vyhlasoval, že "..a to všetko pre nič", tak to je trocha od veci. Ambulantní (všeobecní) lekári ti odbery nebudú robiť, samozrejme nejaké výnimky sú, ale myslím, že 95 percent určite nie, asi nepoznáš dobre tento sektor....


Ano ale... doma ostanu vsetci podla toho co Matovic aktualne vyhlasuje, dokonca aj ti co budu mat dva negativne testy podla vsetkeho. No nic nechame sa prekvapit. Podla mna zle tak aj tak. Ak pustia negativnych na "volno" tak to bude priser lebo vela z nich bude false negativ Ak nepusita a nebude rodiel medzi netestovanim negativnym a pozitivnym tak to len potvrdzuje moj point ze je to k nicomu.

I ked aktualne som od kolegu pocil, ze to je armadny patent.
Kop jamu!
preco ?
Kop a nepi...j!
A ako tak kopes ani ti nenapadne ze si obkluceny, dochadzju vam potraviny, nemate strelivo a blizi sa zima.
Ak by si nekopal tak sa zastrelis, tym poslednym nabojom co este mas po hodine sedenia v zakope a uvazovania nad svojou situaciou..

Ludia potrebuju povinnosti a rezim, aby nepodlihali panike a nerobili hluposti. Uplne zelene myslenie, pochybujem ze z Matovicovej hlavy, ale ano funkcne.
26.10.2020 - 14:52:08
02
keyboard_arrow_up