Bude to mat znacny vplyv na bateriu?

Anketa bola ukončená dňa 09.11.2020 - 09:14:39

Ano 5% [ 1 ]
Nie 95% [ 19 ]
Celkový počet hlasov : 20
Ahojte,

planujem zene na narodeniny kupit elektrobicykel. Narodeniny ma ale az v aprili. Nakolko som ale teraz nasiel par elektobicyklov so zaujimavymi cenami, zvazujem ho kupit teraz a uskladnit do aprila. A moja otazka v podstate je, ze to neuskodi baterii? resp. aj ked elektrobike stoji na predajni rok dva nema to vplyv na bateriu?

Diky.
26.10.2020 - 09:14:39
00
Serus, baterie maju radi skladovanie pri cca 40% kapacity.
Samozrejme, casom stracaju zo svojej zivotnosti ale nepouzivanim a spravnym skladovanim je to podla mna naozaj zanedbatelne.
Tiez som bral teraz na jesen ebike lebo bol v peknej zlave.
Podla mna kup teraz a zaskladni ho na nejakom dobrom mieste kde je normalna teplota (ako by stal v predajni).
Plus sa mi zda, ze ceny ebikov idu postupne hore.
26.10.2020 - 09:40:56
02
baterka sa má skladovať pri izbovej teplote, nabitá približne na 2/3 kapacity. takto sa to vo všeobecnosti odporúča, nie 40% ako píše kolega nado mnou
26.10.2020 - 10:29:08
02
Ja som našiel toto

Prílohy:

baterie.pdf [153.89 KiB]

26.10.2020 - 10:35:58
00
Hosť napísal:
Ja som našiel toto

To je síce pravda, ale to je "recept" na samotný článok (baterku), ktorý nie je riadený elektronikou. Bateria v e-bike je zložená z viacerých článkov, ktoré sú pospájané a elektronicky riadené, to znamená, že vybitie pod 2,8V samotného článku ti nehrozí. Dôležité je v zime skladovať batériu doma nabitú na cca 70%, ako tu písal "sorcerer". A v lete sa vyvarujte, aby vytiahnutá baterka nebola nabíjaná na slnku, lebo silné teplo jej tiež nerobí dobre. Ale vo všeobecnosti sa vôbec nemusíte báť, tá baterka nie je až tak náchylná - bacha na silné teplo a v zime skladovať doma nabitú na cca 70% - nič komplikované.
26.10.2020 - 10:47:00
00
Pardon, tiez som vychadzal asi z informacii pre clanok a dal som si clanok=bateria co nemusi byt pravda.

Avsak nepriamo moju domnienku potvrdil aj predajca mojho ebiku ktory vravel, ze nove bicykle chodia nabite na 30% kapacity (aj som ho tak dostal).
26.10.2020 - 11:03:14
00
Zaujímal by ma názor Nazgul Dúfam, že sa vyjadrí. Ja to v podstate ani nesledujem. Bateriu mi vyplo len raz. Ja mám nastavené volty a nie percenta. zdá sa mi to presnejšie a skor možem reagovať.
26.10.2020 - 11:12:00
00
Ten ebike stoji niekde v sklade/obchode aj rok, kym sa zapne. A urcite sa tym nijak extra neznizuje kapacita baterie. Ta sa znizuje jazdenim. Par mesiacov by som vobec neriesil.
26.10.2020 - 11:22:53
00
bimbo34 napísal:
Ahojte,

planujem zene na narodeniny kupit elektrobicykel. Narodeniny ma ale az v aprili. Nakolko som ale teraz nasiel par elektobicyklov so zaujimavymi cenami, zvazujem ho kupit teraz a uskladnit do aprila. A moja otazka v podstate je, ze to neuskodi baterii? resp. aj ked elektrobike stoji na predajni rok dva nema to vplyv na bateriu?

Diky.

Najlepšie urobíš, keď jej ho kúpiš a dáš hneď. Veď jej urob radosť. Nevieš čo bude v apríli. Ešte sa bude dať jazdiť aj v tomto roku. A zbytočne si odpáliš 4-5 mesiacov zo záruky keď bude stáť. Bike rovnako ako auto má jazdiť.
My s polovičkou sme si tiež kúpili ebiky pred zimou a odbavili sme tým Vianoce a všetky ďaľšie naše sviatky v nasledujúcom roku. Veď na narodky stačí kytica.
26.10.2020 - 14:29:57
03
No, čo sa týka batérií, je to od výrobcu (značky) k výrobcovi (značke) rôzne... Yamaha dodáva batérie "uspaté" , čo by malo zabrániť starnutiu článkov a aktivujú sa až prvým nabitím... Čas prvého nabitia nie je výrobcom stanovený... Bosch, ako aj všetci dodávatelia batérií pre Bafang dodávajú batérie nabité na cca 30 - 60% kapacity bez udania zníženia v dôsledku času skladovania... Najhoršie (najzaujímavejšie) je to pri Shimane, kde pokiaľ nedôjde k nabitu batérie do 2 rokov od jej výroby, tak batéria doslovne zomrie... Tak či tak, uplatnenie záruky na batériu predstavuje pokles jej kapacity pod 60% v priebehu 2 rokov, pri čom bežný pokles počas tejto doby pri nepoužívaní činí cca 10% ...
26.10.2020 - 14:45:42
02
cipo11 napísal:
Najlepšie urobíš, keď jej ho kúpiš a dáš hneď. Veď jej urob radosť. Nevieš čo bude v apríli. Ešte sa bude dať jazdiť aj v tomto roku. A zbytočne si odpáliš 4-5 mesiacov zo záruky keď bude stáť. Bike rovnako ako auto má jazdiť.
My s polovičkou sme si tiež kúpili ebiky pred zimou a odbavili sme tým Vianoce a všetky ďaľšie naše sviatky v nasledujúcom roku. Veď na narodky stačí kytica.

to mas pravdu, uplne s tebou suhlasim, len zena je tehotna a uz nie je uplne vhodne tahat ju do kopcov :)
26.10.2020 - 14:48:43
00
Na to si mal mysliet skor.
26.10.2020 - 15:26:21
10
FeroR napísal:
Na to si mal mysliet skor.

???
27.10.2020 - 10:00:59
00
bimbo34 napísal:
to mas pravdu, uplne s tebou suhlasim, len zena je tehotna a uz nie je uplne vhodne tahat ju do kopcov :)

Oooo a kedy má termín, pretože pochybujem ak bude na jar tesne po pôrode, že bude mať chuť ísť na bike. Bude mať dosť starostí s krpcom a so sebou. A bike bude stáť ešte dlhšie.
27.10.2020 - 10:09:18
00
cipo11 napísal:
Oooo a kedy má termín, pretože pochybujem ak bude na jar tesne po pôrode, že bude mať chuť ísť na bike. Bude mať dosť starostí s krpcom a so sebou. A bike bude stáť ešte dlhšie.

Začiatkom februára. Určite si bude chcieť nájsť čas aj na šport. Práve preto zvazujem ebike, aby to naberanie stratenej kondície bolo prijemnejsie
27.10.2020 - 10:27:24
00
keyboard_arrow_up