randy napísal:
Kamos pravnik mi o tom pisal a ze je tam viac problemov.
Prvy je pravny vztah medzi pacientom a poskytovatelom zdravotnej starostlivosti, podla coho vznika vztah na zaklade dohody a uzatvara sa prijatim pacienta mimo stavu ohrozujuci zivot. A tym, ze sa im tam nastahuje prijima aj jej pravidla - napr domaci poriadok, prevadzkovy poriadok a covid pravidla, ktore teraz mame. To znamena, ze ak s tym nesuhlasi nemoze si nic vynucovat a moze sa zbalit a vypadnut :)

A druhy je ze advokatka porusila pravidlo absolutnej mlcanlivosti o zalezitostiach klienta, lebo sice vyziadala suhlas cez telefon na zverejnenie toho rozhovoru, ale nevedela s kym komunikuje, nikdy ju nevidela ani nezastupovala. Cize slo o adhoc zastupovanie a to cez telefon nejde overit ani poskytnut. A na druhej strane pacietka, ktora bola v porodnych bolestiach a chystala sa na porod, nemohla slobodne a vazne vyjadrit suhlas / nesuhlas na zverejnenie toho rozhovoru, takze advokatka zneuzila tiesnove zdravotne pomery pacientky na vyslovenie suhlasu.



Mohol by som veľa o tom povedat , no musím pomlčal . No bude to mať “ mladá matka “ veľmi ťažké a hlavne drahé . O tejto Košickej notoricky známej 🍕-či už sa tiež veeeľa hovorí v právnických kruhoch .
26.10.2020 - 18:42:38
03
Tesak napísal:
teraz som bol s kamosom vojakom.... po 3 tyzdnoch co bol na povinnom lieceni v PN sa vracia do roboty.... prve info mal ze musi ist hned dnes na testy aby mohli cez vikendy pomahat pri testovani..... no a ziadne testy sa nekonali lebo je malo ludi a ak by nasli pozitivnych vojakov, museli by ist do karanteny a nemohli by poamahat........... tak to uz je aky fail


Mozem tuto informaciu pouzit vo verejnej diskusii ? A netusi kamos ci islo len o neho alebo je to bezna prax ? Vdaka.
26.10.2020 - 19:02:45
00
Ramon1 Snad jej daju zvysene naklady preplatit a zdravotna poistovna neda ani cent.
26.10.2020 - 19:15:12
00
Nie je to fail ... realita dnešných dni . Síce nie celkom oficiálna , no aj v zdravotníctve v najbližšej dobe využívaná . Bezpriznakovy zdravotníci pozitívne testovaní budú pracovne presúvaní mimo priameho kontaktu s pacientmi . Pracovať budú s respiratormi bez ventilu ...
26.10.2020 - 19:17:35
10
randy Akurát ide reportáž na markíze ! Pekne bude cálovať a nielen to !
26.10.2020 - 19:18:32
00
takze testovanie len dva dni a mozno druhe ani nebude - tak snad sa mi podari dostat na radu pri mojom stasti :-D
niekto tu pisal ze je to dobry bordel - vidim to inak - organizuju to za pochodu v kratkom case - informacie pridu na poslednu chvilku - neocakavam ze mi zajtra niekto povie ako to cele bude prebiehat. ocakavam info najkor stvrtok, mozno az piatok.

tiez nechapem magorov co slubili ze pridu robit odbery a nakoniec bez ospravedlnenia neprisli. viem ze este niesme v takom stave - ale zavrel by som. lebo toto je bezna prax naroda co mi lezie pekne na nervy.

potom sa cudujeme ze si tu nejaky papalas vozi sliepky v bmw - je len obrazom naroda.
26.10.2020 - 19:26:18
00
Ramon1 napísal:
randy Akurát ide reportáž na markíze ! Pekne bude cálovať a nielen to !

Tak ak to bola Sarah Connor, este je raz podakujeme.
26.10.2020 - 19:28:35
02
A o Kollarovi a jeho dobrocinnom taxiku pre verejnosti nic? :)
26.10.2020 - 19:37:38
00
Teraz som zachytil, že nejaký rómsky bloger nakrútil pár hodín pred smrťou video ku korone. Zomrel v sanitke pri prevoze do nemocnice.

https://tv.idnes.cz/zahranicni/rom-bloger-jozef-kmeto-smrt-koronavirus-covid-video.V201026_152020_idnestv_ande

Internet mi vyhodil k nemu aj jedno dlhé 27 minútové video nahrané počas prvej vlny v apríli 2020, ale to sem nejdem dávať. Človek vidí veľký rozdiel v tom, ako vnímal koronu, keď počúva prvé a druhé video. Ako niektorí vravia, de mortuis nisi bene.
26.10.2020 - 19:43:55
00
Veľmi múdre rozprávanie 🤔

26.10.2020 - 19:57:03
67
Ramon1 to mi pripomenulo,ze spanielska chripka vlastne zabijala najcastejsie 20-40rocnych,zabila ich vlastna imunita,a tiez mam nazor ako on, ze tu vakcinu bude velmi tazke,az priam nemozne vytvorit, snad sa mylim
ale velmi fajin pocuvanie, mudry panko

duves ja stale rozmyslam,ze z akeho dovodu Ti dali ceftak |(

tu je cely rozhovor s prof. Svobodom, ma to vyse 40minut

https://video.aktualne.cz/dvtv/svoboda-koronavirus-ma-cast-z-ptaci-chripky-ted-je-nejlepsi/r~f3ed4532154f11eba25cac1f6b220ee8/
26.10.2020 - 20:26:49
00
Takze v pripade absencie testovania je to podla zakonnika prace jasne definovane:

"Právnik Róbert Pietrik poukazuje aj na Zákonník práce, kde sa píše, že zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pracovné voľno na plnenie občianskych povinností. Občianska povinnosť vzniká aj pri mimoriadnych udalostiach, kde sa mimoriadnou udalosťou rozumie aj ohrozenie verejného zdravia."

https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/566930-dobrovolne-nasilu-niektorym-ludom-bez-testovania-hrozi-vypoved/
26.10.2020 - 20:59:46
00
trosku mimo otazka... je vyssie riziko ze budem pozitiv, ked som prechladnuty ? nadcha, hrdlo trochu pobolieva ?
26.10.2020 - 21:14:20
00
Keď je príčinou koronavirus tak určite 👍
26.10.2020 - 21:26:01
01
ci je to propaganda,ale venezuelski vedci objavili molekulu,ktora posobi antiviroticky proti sarscov2 a tym su velke predpokladay na vyvinutie bezpecneho lieku
uz zacinaju o tom pisat aj kvalitnejsie periodika, ze samotna molekula posobila in vitro 100% inhibicne |(
no som zvedavy
26.10.2020 - 21:31:09
01
keyboard_arrow_up