iron.hide napísal:
skus ist rovno na stranku: https://9gag.com/gag/aR78jX5
mozno to pojde, ale neviem.
Inak uz zacali chodit notifikacie za palce


Diky , ide . Úsmevne 👍
27.10.2020 - 00:31:02
00
cokupit napísal:
Pracovná povinnosť u zdravotníkov nebude prekvapením. A zvládnu to dobre, lebo sú zvyknutí ťahať rôzne služby. O bezpečnostných zložkách ani nehovorím, policajti tak fungujú bežne, dovolenky im rušia pravidelne a robia "nonstop" za trápny 100€ príplatok. Ale bábovečky, ktoré psychicky nezvládajú dať si rúško alebo darovať trochu soplíka, tie by sa zrútili v momente, keď by pochopili, čo to znamená.
Čo sa týka preventívneho netestovania lekárov a bezpečnostných zložiek. Robilo sa to v tichosti aj v iných krajinách. Títo ľudia sú totiž nenahraditeľní a čím viac ich bude chýbať, tým horšia bude situácia a viac ľudí zomrie. Skrátka kým sa dá, budú robiť. Dúfajme, že sa vyhneme tomu, aby robili aj keď sa nedá a zomierali po stovkách.
Vláda si vážnosť situácie uvedomila iba nedávno, keď potom bledí hovorili, že je to zlé. Ale podrobnosti a dilemy, pred ktorými stáli, radšej nepovedali. Väčšina ľudí to ale podvedome cíti. Nebude to pekné, preto je mimoriadne dôležité ešte to svojou blbosťou a bľabotaním o právach nezhoršovať. Bude sa zomierať, v porovnaní s tým je nejaké právo robiť sa dôležitým úplne nepodstatné.


Niektorých tých čo im takýto pomerne invazívny zákrok neni moc po vôli treba aj pochopit. dellax tu dal príklad nejakej pani čo u nej pri testovaní došlo k poškodeniu zdravia. Vraj bola príčina u nej - zrejme nejaká individuálna morfologická anomália v oblasti odberu vzorky tou testovacou tyčinkou. Nič to ale nemení na tom, že pri nejakej menej invazívnej metóde testovania by sa jej to nestalo. Poznám dalšieho človeka - zhodou okolnosti zverenca, ktorý má z takéhoto testovania tiež trocha obavy. Občas sa mu stáva, že začne krvácať z nosa aj pri miernom náraze doň. A to čo sa vlani s odstupom asi štyroch mesiacov stalo 2 x mne to by som neprial zažívat nikomu. Po bežnom ,,pošprtaní,, si vatovou tyčinkou v ľavom uchu /s pravým problém neni/ mi bolo naposledy dva týždne tak blivne, že som spával s kýblom pri posteli, tá nevoľnosť so závraťami sa zhoršovala pri zmene polohy hlavy napr. ked som sa z ľahu na chrbte otočil nabok alebo v stoji ked som sa predklonil tak som sa zatackal a skoro som spadol. Počas tréningu sa mi pri šlapaní do kopca stalo, že som sklonil hlavu pozret sa či nemám defekt zadného kolesa alebo z iného dôvodu - už si presne nepamätám - a skončil som na zvodidlách na druhej strane cesty otočený o 180 stupňov - nasmerovaný naspäť. :D Na konci druhého týždňa som sa začal zmierovat s tým že to bude doživotný stav. Chvalabohu to nakoniec prestalo. :D Odvtedy si pri občasnom zasvrbení v uchu musím dávam velký pozor aby som sa nepozabudol a nešprtal si v ľavom uchu. Pre istotu si nešprtam ani v pravom. Takže asi tak s ,,bábovečkami,, - ľudmi s individuálnymi morfologickými alebo funkčnými anomáliami niektorých častí tela.


Naposledy upravil ivan dňa 27.10.2020 - 00:57:43, celkovo upravené 1 krát.

27.10.2020 - 00:37:59
01
A to ty borec všetkých watovníkov nevieš , ze v uchu sa vatovymi tycinkami nema moc špárat ? Menierov syndróm ti vážne nič nehovorí ? Ši še dojbal koňaru ...
27.10.2020 - 00:52:07
14
Ta načo potom tote tyčinky vyrábajú. Na šprtanie v nose ? :D Samotestovanie ? :D
27.10.2020 - 00:59:40
00
Tak robia , no odporúčam vytierat len vonkajší zvukovod a aj to dosť plytko . Pri každom sprchovaní však vyplachujem ucho prúdom vlažnej vody , mydlo zakazujem 😂 !
27.10.2020 - 01:08:50
13
Scarinko zvany Colombo :D
Ivan musis ale uznat, ze takych ludi je doslova zopar. Navyse ak je pre nich tycinka smrtelna, mozu to pred odberom povedat, prist ked uz tam nikto nebude a bude cas a bude na to brany ohlad, alebo sa objednaju na pcr (rovnake sparanie v nose len viac casu) alebo na odber nepojdu. Mimochodom uz sa pracuje aj na testoch, kedy sa skumany material neodobera tycinkou, ale vyplachnutim prudom vody. Dalsia moznost je vycestovat za hranice, zachranit si holy zivot a vratit sa, ked tato smrtelna hrozba pominie. Je len zaujimave, ze drviva vacsina tychto "medicinskych" anomalii je zhodou neuveritelnych okolnosti zgrupenych okolo magiana...
27.10.2020 - 07:15:17
01
ivan napísal:
Duves. To je jednoduché. Antigénový sa volá preto, lebo zisťuje antigény ktoré sú vo víruse korony.

Tak nad tym trochu uvažujem, Nie iba ja mam zmätok. Krízove štaby vo firmach vedia prd. Síce som na HO, ale udajne na pracovisko nesmiem, ak sa nepreukažem vysledkom, že nemam vírus.
V prepušťacej sprave sa nevyznaju. Manželka pracuje v nemocnici a tam je hygienička zodpovedná za krízovy scenár tiež natvrdlá. Mzda ide a nikto to nekontroluje, aky výkon odvádzajú.
https://dennikn.sk/2095687/kto-vas-otestuje-ako-to-bude-prebiehat-a-prejdu-pozitivni-dalsim-pcr-testom-otazky-a-odpovede/?ref=top
27.10.2020 - 07:19:39
00
https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/cerny-trh-v-dobe-pandemie-cestujici-z-britanie-falsuji-certifikaty-covidtestu-ve-velkem.A201026_174640_firmy-trhy_tesa
27.10.2020 - 08:34:42
00
Ked pocuvam, ako sa ludia u nas v kancli (podotykam ze vsetci) bavia otom , ako vy..ebat s testovanim, so systemom, ako sa im nikto v nose sparat nebude, ci uz z principu alebo politiky a po akych ulickach budu chodit do roboty bez testovania, popripade ze radsej obetuju 10dni dovolenky alebo budu mat uplne v p..i, tak neviem ci som neni normalny ja alebo oni :tmi: Ako tu uz raz odznelo, teraz zacnu prave rozumni ludia pochybovat o sebe :?:
Esteze sa do tychto premudrelych reci nezapajam, radsej dam stupel do usi a ignorujem :rock: Len obcas dam pauzu a vypocujem najnovsie mudrosti :lol:
27.10.2020 - 08:56:44
03
K tým "padavkám, čo si nechcú nechať šprtať v nose", toto hovorí k téme Wikipedia:

"Drosten et al. remarked that for 2003 SARS, "from a diagnostic point of view, it is important to note that nasal and throat swabs seem less suitable for diagnosis, since these materials contain considerably less viral RNA than sputum, and the virus may escape detection if only these materials are tested."[35]

Sensitivity of clinical samples by RT-PCR is 63% for nasal swab, 32% for pharyngeal swab, 48% for feces, 72–75% for sputum, and 93–95% for bronchoalveolar lavage.[36]"

https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_testing
27.10.2020 - 09:01:55
00
Preto sa pri odbere smrka a kasle. Ci preferujes, aby ti odobrali zopar plucnych alveol?
27.10.2020 - 09:15:40
00
Prečo potom neodoberú vzorku rovno z toho vykašľaného?
27.10.2020 - 09:23:46
01
Pretože túto radu potrebovali počuť od teba.
27.10.2020 - 09:28:37
10
čo je sputum?
27.10.2020 - 09:31:06
00
chrchel
27.10.2020 - 09:33:30
00
keyboard_arrow_up