Namiesto toho, aby si zamlaskal nad novym asfaltom v pozadi, si vsimas necyklo znacku :-D
20.10.2020 - 19:27:07
03
Ale ja hentade nechodim tam mi je to putna
20.10.2020 - 19:52:53
00
tiez som nasiel novy update asi pri Metre

Prílohy:

jurava.PNG
jurava.PNG 691.92 KiB 1 thumb_up0thumb_down

21.10.2020 - 08:49:39
01
Bud sa niekomu nechcelo cakat na semafore alebo nejaky robos zabudol dat zavoru naspat. Uz som to tak par razy videl. Z druhej strany bola zavora na mieste.
21.10.2020 - 10:53:58
00
Nie je to sice hradza ani cyklotrasa, ale neviete nahodou niekto ako vyzera okolie Racianskeho potoka s prejazdnostou od cesty Pri Sajbach po Sursky kanal ? Zaujima ma hlavne, ci je tam nejaky zakaz, aky je stav trasy ( vyjazdena hlina, sotolina, crepiny?), pripadne bezpecnost (pohyb podivnych individui).
23.10.2020 - 11:18:08
00
Laco Findl napísal:
Ano, uz sa na tom pracuje, ze signalka bude vyznacena ako naucna cykloturisticka trasa. Bude to pokracovanie naucnej cyklotrasy, ktora zacina pri moste Lafranconi a ide popri Dunaji a potom popri hranici az na hradzu pri hranicnom priechode Berg/Petrzalka. Momentalne sa ide riesit bezpecny prejazd pre cyklistov na hranicnom priechode Berg, aby cyklisti mohli pokracovat po signalke az na Kopciansku. Na tejto casti trasy budu osadene dalsie naucne tabule o historii zeleznej opony, o bunkroch a pod...


Ahoj, s tymto sa nieco riesi alebo riesilo za ten rok a daco? Ta signalka od Bergu je v dost zlom stave. Diery, hrboly, vegetacia v strede asfaltu, popraskany asfalt, stormy a kriky siahaju az do polovice sirky signalky. O tom prechode ani chyru ani slychu. Popravde netusim ako by sa tam spravne malo prechadzat cez tu cestu z hradze a naopak.
Ked pozeram signalky u susedov tak tam by sa dalo jazdit aj na ferrari.
Tu signalku teraz vyuzivam ja a myslim aj vela ludi na prechod do AT nakolko kopcIanska je stavenisko nezjazdne.
27.10.2020 - 00:11:03
02
Scarinko:
Hej rieši sa, momentalne bolo vcera vyhlasene po druhy raz verejne obstaravanie na zhotovitela ( na prve VO sa nikto neprihlasil :( ). Problem je, že žiadna firma sa k tomu za tychto podmienok co su nema. Ale co sa tyka oprav asfaltu to nie je riesene v projekte, lebo ta cesta nie je nasim majetkom, a nemozeme investovat financne prostriedky do niecoho, k comu nemame pravny vztah. V projekte je riesene vybudovanie bezpecneho, i nasvieteneho priechodu pre cyklistov hned vedla colnice, vyriešenie funkcneho parkovania aut, tam kde sa parkuje teraz de facto nacierno. A samozrejme vyznacenie dopravnym znacenim. A navyše dobuduje sa tam náučný chodník Petrzalske bunkre - info tabule, aj tie co su na prvej casti tohto naucneho chodnika sa vymenia za nove.
Ak chces riesit povrch signalky, treba sa obratit na miestnu samospravu, v ktorej dana signalka lezi... Ale pocitam, ze nie je vysporiadana, tak to bude problem :(
27.10.2020 - 11:36:48
13
Casto je na hranic. priechode taka premavka, ze by mozno bolo lepsie spravit nadjazd, ziadny zlozity, z ocelovej konstrukcie.
Príloha:
Komentár súboru: Hruby nacrt :-D
nadjazd.png
nadjazd.png 1.32 MiB thumb_up1thumb_down


Naposledy upravil user_id dňa 27.10.2020 - 14:11:16, celkovo upravené 1 krát.

27.10.2020 - 14:02:09
01
scarinko napísal:
...nakolko kopcIanska je stavenisko nezjazdne.


to znamena co? uplne neprejazdne, alebo len pre cestak neprejazdne?
27.10.2020 - 14:03:52
00
Uz som dlho nebol ale naposledy som na cestaku kluckoval po strku medzi tatrovkami a som povedal ze uz stacilo a odvtedy som nebol

user_idmozno semafor na dopyt ale zas by pindali vodici ze musia stat na semafor


Naposledy upravil scarinko dňa 27.10.2020 - 14:13:16, celkovo upravené 1 krát.

27.10.2020 - 14:10:09
00
je to prejazdne bez problemov aj na cestaku primeranou rychlostou
27.10.2020 - 14:12:52
00
scarinko ja mam vzdy blby pocit, ked kvoli mne musi zastavit kolona aut. Aj na Jurave pri Metre, ak nemam v plane pokracovat dalej za Ivanku (napr. az do Petrzalky), tak cez ten priechod ani radsej nejdem.
27.10.2020 - 14:49:13
00
scarinko napísal:
...nakolko kopcIanska je stavenisko nezjazdne.

iron.hide napísal:
to znamena co? uplne neprejazdne, alebo len pre cestak neprejazdne?

scarinko napísal:
Uz som dlho nebol ale naposledy som na cestaku kluckoval po strku medzi tatrovkami a som povedal ze uz stacilo a odvtedy som nebol...

jurda napísal:
je to prejazdne bez problemov aj na cestaku primeranou rychlostou

ako sa z nezjazdného stalo zjazdné...
27.10.2020 - 17:38:59
01
Pukinko, chod si to prejst a daj mi vediet kedy tam budes pridem si to pozriet. Prejst a prejst je rozdiel. Ja tiez prejdem cestakom kde aku lesnu cestu ale nevolam to prejazdne. Kazdy kto si vazi svoj bicykel to radsej obide. Robo ma pokial viem uz taky polo gravel a nahodene gravelking sk plaste. Tiez je rozdiel ked tade ides a nakladiaky su prec a ked sa tam premava 10 tatroviek hore dole. Ale vlastne neviem preco na teba vobec reagujem, skoda tukania do mobilu.
27.10.2020 - 17:48:47
00
Aktualne je to na Kopcianskej asi najlepsie za posledne tyzdne: cast sa uz ide po novom povrchu a druha po pekne utlacenom a vlhkom bahne, mimo spevnenej casti vozovky. Aspon ze pocasie minimalizovalo prasnost a stavebne nadsenie je uz vyrazne nizsie. Skorej to ale naozaj bolo dost neprijemne, vsade prach, jazdilo sa po strku a piesku + slalom pomedzi stavebne stroje. Jedinym pozitivom je, ze pocas celej doby bola vyznacena aspon nejaka prejazdna cesta, aj ked aj pre MTB to bol skor prechod ako prejazd :)
27.10.2020 - 19:54:43
02
keyboard_arrow_up