Palo TT dakujem za tip, už som sa to aj naučil :-)
22.10.2020 - 17:53:49
00
ak chcete snurky ktore sa nerozvezuju tak Hanvagy, mam odkusane tri pary. Kupite napr aj tu: https://www.4camping.sk/c/hanwag/doplnky-k-topankam/snurky/
22.10.2020 - 18:10:34
10
sss5xxx napísal:
Keďže veľa na túry nechodím tak som vyberal niečo také ľahšie. Sú pohodlné až na tie hnusne šnúrky ktoré nie a nie zaviazať tak aby sa nerozviazali každých 10 minút. Medzi tým som hľadal aj na zahraničných weboch a sem tam sa spomenie, že majú slabú ochranu voči vode. škoda. Dúfam, že mi nepremoknú v zime od snehu...

Ak to premoklo v potoku tak v ťažkom a mokrom snehu a v mokrej tráve po nejakom čase premokne tiež.
Ináč tieto boty nie sú moc vhodné na zimnú turistiku.
22.10.2020 - 18:20:59
00
Tie snurky su za fakt paradnu cenu ! Najradšej by som tie Salomonky vratil.... Teraz maju zas vybornu akciu na kaylandy
https://www.exisport.com/sk/turisticka-obuv-vysoka/82758-panska-turisticka-obuv-vysoka-kayland-taiga-gtx-black-almond-8026473419943.html

@yoyomi myslíš že mi v nich bude zima ? ako keď premoknu tak určite aj zima mi bude :-) to je pravda
22.10.2020 - 18:40:04
00
Neviem či ti bude zima. Takto , kľudne sa dajú použiť aj na zimnú turistiku. Na nejakú horskú chatu keď je fajn počasie a predupany chodník určite budú stačiť. Keď dáš návleky kľudne aj do hlbšieho snehu.
22.10.2020 - 19:05:29
01
@sss5xxx: v membránových topánkach sa stáva aj taká vec, že keď (so spotenými nohami) stúpiš do potoka, snehu, poriadne mokrej trávy,..... tak sa topánka z vonku ochladí a vo vnútri sa vytvorí kondenz. A to potom niekedy vyzerá, ako keby tá topánka premokala. Čo však neznamená, že nejaká vada na tvojich topánkach byť nemôže.
A ešte jednu vec doplním..... bacha na membránu pri takýchto "mäkkých" topánkach. Pri nosení sa membrána časom väčšinou v ohybe poškodí ("zlomí"). Nastáva to oveľa skôr, ako pri tvrdých turistických topánkach.
22.10.2020 - 21:56:08
02
Tak toto je dost specificka situacia,nakolko gore tex je membrana,ktora " dycha", je to jedna z jej prednosti,ale mozno tomu,komu sa velmi potia nohy,tak ano,osobne to citam prvy krat,ze premocenie z " orosenia"...sss5xxx a kde sa ti premocili? Lebo kupil som tiez Salomon kotnikove gtx a mne premokli na spodu od podrazky,asi kde je lepena podrazka k telu topanky a to len v mokrej trave,takze som to zobral,ze tie lacnejsie maju aj take lacnejsie prevedenie...mam aj 4gtx a tie sa zatial drzia vyrazne lepsie,hoci tazky mokry sneh je pre gore tex dost narocna "uloha",kedze odolnost na tlak vody je slabsi ako maju ine membrany
23.10.2020 - 20:41:17
00
Ahojte, neviete kde na slovensku sa daju realne vyskusat Lowa Tibet wide alebo Meind island wide? Hanwagy alaska alebo Tatra by mali mat v sportrysy, no kedze mam sirokansku nohu rad by som sa neviazal len na jedinu moznost. momentalne nosim na tazsie vylety Planika Brana - vynikajuca boticka, paradne spracovana no stale mi tam trosku priestoru chyba. podrazku som za 3 roky zbrusil na stavbach tak ich asi posuniem ako pracovne na chatu a kupim nieco nove co by malo byt zarucene pohodlnne.
25.10.2020 - 09:36:04
00
Meindl tu alebo tu.... akurát by som si určite dopredu zistil reálnu dostupnosť
25.10.2020 - 20:41:42
00
Ahojte , aké máte skúsenosti zo slovenskou značkou BOSP.
27.10.2020 - 19:04:45
00
Podľa toho,čo od nich očakávaš,aký chceš model a kde ich chceš používať.Mám dvoje vysoké kožené celoročné s GTX.
27.10.2020 - 19:30:35
00
Na bežné túry, nič extra ani vysokohorské. Aby mi noha ostala sucha aj po možno 4 hodinách chodenia v lese v daždi /po daždi. Pozeral som aj Salomon x ultra mid ,ale asi skôr kožené. Tie salamoni mi boli dobre ale čo ja viem ? Koľko by to vydržalo v tom ohybe tá membrána. Od BOSP som pozeral caledon, caledon nbk a karpat pro. V tejto situácii ani nemôžem ísť ich vyskúšať do Bardejova. Alebo nebránim sa aj niejakaj rade / tipu na topánky .
27.10.2020 - 20:52:05
00
Planika. Pokiaľ viem sili dlho v poddodavke pre hanwag. Fakt že dobré materiály okop, očká, koža. Ak by som nepotreboval o pár mm širšíe, kúpim si ešte jedny rocno bez skúšania. Manželka tiež.dostala planikyrako dafcekt a má ich rada
27.10.2020 - 21:26:25
00
Mam Warior,tie su vhodne aj ako civilna obuv a Squad.Cislovanie maju ako bezna obuv,pohodlne,sice vazia cca 1700 a 1900g (velkost 42),ale po nejakom tom kilometri si clovek zvykne a nevnima to.Aj bezat sa v nich da :-) V potoku som v nich v zime chodil a ziaden problem.Akurat,ze na Warior mi zmrznuty sneh mierne zodral spicky,tak uz ich do snehu nenosim.
27.10.2020 - 21:59:24
00
dodo043 napísal:
Na bežné túry, nič extra ani vysokohorské. Aby mi noha ostala sucha aj po možno 4 hodinách chodenia v lese v daždi /po daždi. Pozeral som aj Salomon x ultra mid ,ale asi skôr kožené. Tie salamoni mi boli dobre ale čo ja viem ? Koľko by to vydržalo v tom ohybe tá membrána. Od BOSP som pozeral caledon, caledon nbk a karpat pro. V tejto situácii ani nemôžem ísť ich vyskúšať do Bardejova. Alebo nebránim sa aj niejakaj rade / tipu na topánky .


tu maju teraz za dobru cenu nepremokave Merrelly" https://www.a3sport.sk/merrell-forestbound-mid-wtpf-j77299
28.10.2020 - 17:43:02
00
keyboard_arrow_up