Píšem cenu v servisoch viď. SuspClinic. Repasovať tam máš čo je tam dosť tesnení ktoré keď nevymeníš, tak buď začne púšťať vzduchalebo nefunguje plne Lock-Out..... tak isto tam máš klzné ložiská na okách ktoré sa dajú tiež zničiť. Áno pokiaľ funguje je tiež jedna z možností a potom pridáš foto do fóra - Do mŕtva :) Ak máš obyč tlmič tak hej, ale ak vizíš už niečo lepšie čo stojí 500euro + tak neviem ako ty, ale ja si ho zrepasovať dám.
28.10.2020 - 12:57:31
00
Ak jazdis extremy alebo preteky tak ok dava to zmysel. Ale ked niekto jazdi rekreacne ako ja nejake polne cesty, lesy zavse nejake traily tak myslim ze staci si vsimat spravanie vidlice a tlmica a pri najmensom probleme to dat pozriet, inak nevidim zmysel v repasovani niecoho co perfektne funguje :) A to mam bajk s drahymi komponentami.
28.10.2020 - 13:00:29
01
Tak čo sa týka SC, minule som im pre zákazníka posielal na repas tlmič a vidlicu a: repas 2 x 40,- Eur a test 40 + 50,- Eur... :-) Je mi jasné, že otestovať výsledok pred odovzdaním treba, ale aby testy stáli viac ako repasy? :-) Ale zas robota kvalitná, o tom potom...
28.10.2020 - 13:03:04
00
Len treba dávať pozor, lebo časom horší chod vidlice/tlmiča nevnímaš a môže to skončiť vydratými vnútornými nohami vidlice alebo piestnicou tlmiča. A potom sa to vie celkom predražiť. Za mňa minimálne raz za rok treba zhodiť aspoň spodné nohy vidlice a vzduchovú komoru tlmiča. Vyčistiť a vymeniť mazací olej je robota na hodinu aj pre toho čo to nikdy nerobil a netreba k tomu žiadne špeciálne náradie. Tlmenie pri bežnom jazdenie kľudne nechať tak kým funguje odskok/kompresia/lockout tak ako má. Keď prestane tak to väčšinou signalizuje málo oleja v patróne.

Ložiská ak často newapkuješ alebo nejazdíš v blate vydržia dlho. Ja wapkujem dosť často, lebo bike mám v byte, blatu sa sem tam tiež nevyhnem a po dvoch sezónach stále chodia pekne.
28.10.2020 - 13:46:24
00
Záleži aj od ložísk a od ich ochrany, na CTM Ridge som nevapkoval nikdy a po každej sezóne keď som dal dole tlmič a vyskúšal zadnú stavbu tak tie ložiská išli jak keby tam mali kocky namiesto guličiek :D
28.10.2020 - 13:51:42
00
Ked by si este rozmyslal nad nejakym poriadnym HTckom, tak si pozri co predavam, zhoduje sa to s tvojimi poziadavkami ale asi si sa uz rozhodol pre full.
28.10.2020 - 14:00:16
00
keyboard_arrow_up