Zacinam byt lahko optimisticky. Ak sa ludia nebudu len prizerat pritakavat mozno sa z toho dostaneme.
https://slovensko.hnonline.sk/2237370-vedci-na-cele-s-krcmerym-ci-cekanom-poslali-matovicovej-vlade-vyzvu-chcu-efektivne-kroky-v-boji-s-pandemiou?fbclid=IwAR2y357papiBpUs83BU9Feo_ZnhYSKSkx_BIZ1yEvtNAYE3E-_ZWKbBlFoY

BTW: Ako som uz psial doma ostanu vsetci ci pozitivni, ci negativni, ci neotestovani. Bez zasadneho rozdielu. Ale ak sa mylim, tak sme v prdeli, lebo medzi negativnimi bude aj tak 20-30% infekcnych a to napriek 2 testom a to nas polozi. Dokonca mam obavu. ze v suvislosti s testovanim sa viac ludi nakazi ako izoluje nakazenich.
28.10.2020 - 13:18:07
01
Kenai napísal:


aka krajina, taky Harry Potter

aeronet.cz
28.10.2020 - 13:25:24
07
Momentalne TA3 nazivo.
"Lekari starajte sa o to aby bolo zabezpecenych 20.000 zdravotnikov"
Diktatura pana premiera :D
28.10.2020 - 13:37:00
03
Takze pán premiér si začína otvárať zadné vrátka...ak to úplnou náhodou cez víkend nevyjde, na vine budú lekári a zdravotníci...
28.10.2020 - 13:47:31
02
ako som pisal par prispevkov dozadu, u nás zatiaľ nebude mat asi kto testovat . ine obce vraj rozchytali zdravotníkov z nasej polikliniky a mesto vyplakava na FB.
28.10.2020 - 13:53:14
01
matvej11 napísal:
Momentalne TA3 nazivo.
"Lekari starajte sa o to aby bolo zabezpecenych 20.000 zdravotnikov"
Diktatura pana premiera :D

Možno mu niekto poradil, že krajinu nemôže viesť mikromanažmentom, tak začal delegovať 🙂
28.10.2020 - 13:56:21
02
matvej11 napísal:
Otestuje/neotestuje, pozatvara/nepozatvara ludkovia nechytajte z toho depresiu. Vonku je nadherne pocasie vtaciky stebocu a kto vam da viac vitaminu D ako slniecko? Spravajte sa tak ako vam svedomie a vedomie napovie. Nenechajte sa zahnat do kuta od ludi co nevedia ci doprava alebo dolava a tvaria sa ako to tu super riadia. Keby to tak super riadili nevznikol by tu tento chaos s hraniciacou anarchiou.

Ked ma niekto niekoho v nemocnici nema chytat depresiu ze Matovic dal na podnikatelov a neurobil co v prvej vlne?
Nech nieje ako britsky premier, nech nejde proti doporuceniu epidemiologov.
28.10.2020 - 14:10:04
00
Hosť napísal:
Zihadlo a ako to riesis s rodinou izolujete sa od seba ci normalne fungujete? Som nad tym rozmyslal ved úplne sa izolovat asi ani nejde.

fungujeme normale , nikam nechodíme, kontrolujeme sa či nikto nemáne jake príznaky
nejaká izolácia v byte ani nejde. keby som býval v dome ,kde by som používal sam sozialky aj izbu je niečo iné,
skore to beriem ,tak že test bol falošný, ale ruku za to nedám ,preto sme sa doma izolovali... dnes 5ty deň
samozrejme urady a j lekárky o tom vedia, mam PN koronu... povedali že po 10tich dnoch možme fungovať normalne , ak nikto nebude mať nijaký príznak,
zamestnaný som vo vlastnej firme,
28.10.2020 - 14:31:02
00
Boze sledovat teraz Matelka to je lepsie, ako sitkom. Len skoda ze to nie je fikcia. :swear:
28.10.2020 - 14:31:22
05
A sledovat co sem davas ty je tragedia. Mimochodom cele testovanieje robene s tym, ze odhalia 30% infikovanych. Preto sa testuje 2x. Tusim aj ty si tu daval komparativne studie z Ciech, ze antigenove testy odhalili "iba" 70% infikovanych v porovnani s PCR. To by bolo uplne perfektne za tu cenu. Hmm a premier ti to teraz nazivo ide vysvetlit aj sam
28.10.2020 - 14:44:48
01
Jedna lahka: Kto nepojde na test ma 10 dni karantenu, cize ani do obchodu, musi si dat priniest. To je mi jasne.
Ako je to s dochodcami? Ti maju dovolene neist na test. Plati pre nich tiez 10 dni vyjst maximalne na balkon?
28.10.2020 - 14:47:32
00
zihadlo 5 napísal:
fungujeme normale , nikam nechodíme, kontrolujeme sa či nikto nemáne jake príznaky
nejaká izolácia v byte ani nejde. keby som býval v dome ,kde by som používal sam sozialky aj izbu je niečo iné,
skore to beriem ,tak že test bol falošný, ale ruku za to nedám ,preto sme sa doma izolovali... dnes 5ty deň
samozrejme urady a j lekárky o tom vedia, mam PN koronu... povedali že po 10tich dnoch možme fungovať normalne , ak nikto nebude mať nijaký príznak,
zamestnaný som vo vlastnej firme,


Len asi bude problém, že aj keď ti po 10 dňoch nič nebude ani nikomu v rodine čo teda aj dúfdam, že sa aj tak von nedostaneš, lebo nebudeš mať Matelov papier o negativnom teste, alebo máš prísť na to pretestovanie? Niekde som čítal, že tí čo mali pozitívny test v prvom kole na pretestovanie chodiť nemajú.
28.10.2020 - 14:50:09
00
mailer napísal:
Jedna lahka: Kto nepojde na test ma 10 dni karantenu, cize ani do obchodu, musi si dat priniest. To je mi jasne.
Ako je to s dochodcami? Ti maju dovolene neist na test. Plati pre nich tiez 10 dni vyjst maximalne na balkon?


Možeš ísť do obchodu, nesmieš ísť do práce, nesmieš voziť deti do školy a nesmieš ísť do prírody. Ostatné môžeš aj bez testu.
28.10.2020 - 14:51:29
03
sranki napísal:
To znamena, ze Dankovi nestihnu odobra DNA? Skoda, zislo by sa viacero takych :D

Jemu to vakuum co v tej lebeni ma urcite vcucne tu tycinku. A toho sa on boji, ze mu to tam potom bude hrkotat, nie to ze by ho naklonovali.


Naposledy upravil jaro1 dňa 28.10.2020 - 16:15:38, celkovo upravené 1 krát.

28.10.2020 - 14:55:21
00
Aktualna tlacovka hovori o studii z Motol-e, ktora porovnava obe varianty testov. Pri vzorke 590 ludi bolo antigenom za falosne pozitivnych oznacenych 0...(v porovnani s PCR)...
28.10.2020 - 14:57:26
01
keyboard_arrow_up