Hosť napísal:
Len asi bude problém, že aj keď ti po 10 dňoch nič nebude ani nikomu v rodine čo teda aj dúfdam, že sa aj tak von nedostaneš, lebo nebudeš mať Matelov papier o negativnom teste, alebo máš prísť na to pretestovanie? Niekde som čítal, že tí čo mali pozitívny test v prvom kole na pretestovanie chodiť nemajú.

na pretestovanie už nemám isť... ale už rieším termín v buducom týždni na PCR do Čadce s manželkou
28.10.2020 - 14:58:59
00
cokupit napísal:
A sledovat co sem davas ty je tragedia. Mimochodom cele testovanieje robene s tym, ze odhalia 30% infikovanych. Preto sa testuje 2x. Tusim aj ty si tu daval komparativne studie z Ciech, ze antigenove testy odhalili "iba" 70% infikovanych v porovnani s PCR. To by bolo uplne perfektne za tu cenu. Hmm a premier ti to teraz nazivo ide vysvetlit aj sam


hmmm, perfektné veru veru, ale niečo iné: debilita Debiloviča, jeho riťolezov a ostatných mozognepouživačov.

Virológ Boris Klempa z Biomedicínskeho centra SAV pripomenul, že výsledok antigénového testu nedáva žiadnu indíciu k tomu, či je človek infekčný alebo nie. "Považujem za veľmi nešťastné vyjadrenia o tom, že negatívny test hovorí o tom, že človek nie je infekčný a takisto nešťastné sú aj vyjadrenia o tom, že týmto testom vychytávame infekčných ľudí," skonštatoval.
https://slovensko.hnonline.sk/2237370-vedci-na-cele-s-krcmerym-ci-cekanom-poslali-matovicovej-vlade-vyzvu-chcu-efektivne-kroky-v-boji-s-pandemiou?fbclid=IwAR2y357papiBpUs83BU9Feo_ZnhYSKSkx_BIZ1yEvtNAYE3E-_ZWKbBlFoY
28.10.2020 - 15:13:59
02
zihadlo 5 dcéra chodí do školy, či je doma?
28.10.2020 - 15:25:18
00
doma sme všetci.
28.10.2020 - 15:26:21
00
Ta studia ale nepocita
s 20€ odmenou za pozitivny test.

mathosh napísal:
Aktualna tlacovka hovori o studii z Motol-e, ktora porovnava obe varianty testov. Pri vzorke 590 ludi bolo antigenom za falosne pozitivnych oznacenych 0...(v porovnani s PCR)...
28.10.2020 - 15:26:54
05
Pravda, studia a odporucania tiez nerataju s demenciou konspiratorov
28.10.2020 - 15:28:43
06
zihadlo 5 napísal:
na pretestovanie už nemám isť... ale už rieším termín v buducom týždni na PCR do Čadce s manželkou


Aspoň môžeš pozerať Vueltu pri tej nude doma.
28.10.2020 - 15:29:55
00
Slavo aj vies co sem kopirujes? Ak antigen odhali 70% infikovanych, tak prirodzene odhali aj infekcnych. Nie vsetkych, ale kua vela v porovnani s tym, ak neurobime nic a nechame vsetkych len tak behat hore dole. Co na tom nechapes a co je na tom zle? Kto kedy povedal, ze tie testy odhalia kazdeho a ze papier negativ znamena, ze ta osoba na 100% nema v sebe sars cov2?
28.10.2020 - 15:32:51
05
zihadlo 5 a cuch mas? :)
Na bikefore jeden pisal, ze jeho kamos neciti vobec nic, ani olomoucke syrecky, ani skazene maso, ani smradlave ponozky. A ze keby unikal plyn, tak vyleti do luftu
28.10.2020 - 15:39:45
00
cokupit napísal:
A sledovat co sem davas ty je tragedia. Mimochodom cele testovanieje robene s tym, ze odhalia 30% infikovanych. Preto sa testuje 2x. Tusim aj ty si tu daval komparativne studie z Ciech, ze antigenove testy odhalili "iba" 70% infikovanych v porovnani s PCR. To by bolo uplne perfektne za tu cenu. Hmm a premier ti to teraz nazivo ide vysvetlit aj sam


Ocenujem ze komentujes moje prispevky v tom istom poste ako pises ze nevies ci som to sem dal ja... ale nevadi.

"Mimochodom cele testovanieje robene s tym, ze odhalia 30% infikovanych. Preto sa testuje 2x." Zdroj?

Ak odhalime pri celoplosnom testovani 70% infikovanych co je capina mozno tak 50% a to uz ratam s velmi velkou ucastou. Tak mi prosim povedz cim to bude uzasne.
https://www.facebook.com/Kenaiwolf/posts/10220895755696614

Pozri si ten graf, ak by sme aj identifikovali 70% infikovanych, musime ich donutit dodrziavat kakrantenu (naozaj, statnu karantenu ako v prvej vlne) a ak to vide, tak sa vratime do cisel z 26.9. cca co na ma to pomoze ? Ziskame mesiac casu a mozeme zacat od znovu. Kym sa ludia nezacnu chovat zodpovedne z vlastnej vole, nepomoze ziaden test ziadne opatrenie nic. Dokonca, ked priratam este 3 tyzdne tohto vyvoja (co hadam vdaka lockoutu nebude) tak pri odchyteni 70% infikovanych zabezpecime cisla ako mame dnes cca. Pochop. ze akekolvek plosne odchytavanie kohokolvek je plytvanie energiou casom a prostriedkami. Proste nedokazes dost rychlo odlovovat infikovanych nemas na to technologiu. Plosne testovanie je blbost pre kazdeho, okrem toho kto sa na tom nabali.

A ak to potrebujes pocut od odbornika
Pavol Cekan
COVID-19 Nie je pravda, ze Ag test zachytava iba infekcnych. A tiez nie je pravda, ze ktorych nezachyti, nemozu byt infekcni. Toto dnes zacali nevedomky, ale aj nevinne sirit media.
Pri plosnom testovani Ag test zachytava okolo 50% pozitivnych, ktori maju najvacsi potencial byt infekcni. A nezachytava okolo 50% pozitivnych, z ktorych nejaka cast moze byt infekcna. Nie zajtra, ani o 2 dni, ale hned v case testu.
Prosim, sirte tuto vedomost, nech si ludia davaju pozor. Velka opatrnost a poctive dodrziavanie ROR je teraz extra dolezite.
Prosim, drzte sa na severe a vychode. Nech vsetko dobre dopadne.


Dva testy sa robia aby odchytili tych co este namju protilatky v case prveho testu, nijako to nezlepsi percento chybovosti testu.
Na druhejs strane v dobe testovania budeme uz tyzden v lockdown cize kde sa ma infikovat ? Ak neverime ludom ze dodrzuju lockdown (opravnene) tak ako chcem verit ze dodrzia karantenu ? Je to len o tom ako vysvetlil 13 000 000 testov pre 5 000 000 obcanov.


Naposledy upravil Kenai dňa 28.10.2020 - 15:47:25, celkovo upravené 1 krát.

28.10.2020 - 15:45:04
01
mailer napísal:
Jedna lahka: Kto nepojde na test ma 10 dni karantenu, cize ani do obchodu, musi si dat priniest. To je mi jasne.
Ako je to s dochodcami? Ti maju dovolene neist na test. Plati pre nich tiez 10 dni vyjst maximalne na balkon?


Do obchodu na potraviny možeš íst len nie do prírody. To isté dôchodcovia.
28.10.2020 - 15:47:16
02
ivan napísal:
Do obchodu na potraviny možeš íst len nie do prírody. To isté dôchodcovia.


To je v poho. ja to mam do jedineho obchodu v okoli 40km, 5 km po dunajskej hradzi, alebo 4km po lesnej ceste. Otocim par krat, k tomu este bankomat 28km tam a to iste spat a mam na dany den odbikovane. :lol:

Ale potraviny si aj tak necham doviest kurierom, v tom hroznom obchode nic nemaju a je stale zavrety.
28.10.2020 - 15:53:01
00
Ideálne je ked je obchod daleko v prírode. :D Napríklad v Chate pod Rysmi. Pri žabých plesách ťa zastaví policajt a že úkážte negatívno - pozitívny test. Ty že nemám. A kam idete. Do obchodu. Ta potom dobre. :D
28.10.2020 - 16:05:30
00
iron.hide napísal:
zihadlo 5 a cuch mas? :)
Na bikefore jeden pisal, ze jeho kamos neciti vobec nic, ani olomoucke syrecky, ani skazene maso, ani smradlave ponozky. A ze keby unikal plyn, tak vyleti do luftu

čuch mám, chuť na pivo tiež :D idem si pokrutiť na trenažeri zas, lebo prekypujem energiou na gauči..
28.10.2020 - 16:38:44
02
Otázka, ja budem v robote, takže na test nejdem. Karanténa teda? Uvidíme víkendové výjazdy 😂
28.10.2020 - 16:48:11
00
keyboard_arrow_up