nuz ako sa hovori ovca sa boji vlka, ale ze ju podreze baca jej nevadi
28.10.2020 - 19:22:37
13
ivan napísal:
S tým ,,negatívnym,, testom sa bude dať preukzovat ako dlho ? 7 dní, 2 týždne, mesiac, dva ?

to zalezi od toho ako sa matovic vyspi
28.10.2020 - 19:23:20
07
Citali ste to poriadne? Na zaciatku je tam napisane: odporúča!!!! A podla mna len do 8.11. vtedy by mal koncit zakaz vychádzania
28.10.2020 - 19:27:51
00
Nech policajti pri námatkových kontrolách negatívneho testu merajú zároveň teplotu. Pri zvýšenej teplote okamžitá konfiškácia lajstra a odchod do karantény. :D
28.10.2020 - 19:30:57
01
Kenai ty akože spochybňuješ význam akéhokoľvek testovania? Si sa prevodkoval? Samozrejme, že úplná izolácia je najúčinnejšia. Ale tiež aj najdeštruktívnejšia pre spoločnosť a ekonomiku, keďže dnes sme extrémne prepojení. Testovanie ti dáva skvelú možnosť priebežne odchytávať nakazených a ostatných nechať na pokoji. Plošné sú len prvý krok, nasledovať budú hranice a priebežné testy vo fabrikách a kde kade. A mne osobne je úplne jedno, či antigénové odchytia 30, 50 alebo 70%. Podstatná bude ich cena. Ak bude v jednotkách eur, tak sme vyhrali, lebo ich "kvalitu" nahradíme počtom opakovaní. Nehovoriac o tom, že rúška a odstup platia stále aj pre negatívnych.
A ku pánom zo SLK. Samé bla bla, ale ani jediný návrh, čo iné robiť. Čo je na tom odborné?
28.10.2020 - 19:41:58
01
Som zvedavy cim sa preukazem po karantene. Kedze na testy cez vikend nemôžem. Asi modrym hajzlakom🤣
Ps 5ty den v cajku. Trenazer 1h16 na 150tepof. 190w
28.10.2020 - 19:51:57
02
nickovw08 napísal:
to zalezi od toho ako sa matovic vyspi


To ešte ten lepší prípad. Keby to bolo na Kollároví tak ako sa vyspí a ešte aj s kým.
28.10.2020 - 19:56:59
00
Cokupit uz by si nas mohol prestat kaucovat. Ti zdravotnici maju riadne vystudovane skoly a dlhodobu prax na rozdiel od tvojich koalicnych idolov.
28.10.2020 - 19:57:30
06
zihadlo 5 napísal:
Som zvedavy cim sa preukazem po karantene. Kedze na testy cez vikend nemôžem. Asi modrym hajzlakom🤣
Ps 5ty den v cajku. Trenazer 1h16 na 150tepof. 190w


No vidíš. Si zdravý jak chorá ryba. Ja dnes vonku, 2 hodiny v krátkom, 161 tepof, 223 W
28.10.2020 - 20:01:48
01
ivan napísal:
To ešte ten lepší prípad. Keby to bolo na Kollároví tak ako sa vyspí a ešte aj s kým.

praveze,keby to bolo na kollarovi tak je to v cajku, lebo on neriesi koronu, alebo tej pani co ju viezol do lekarne robil ster z hrdla?
28.10.2020 - 20:04:11
00
zihadlo 5 napísal:
Som zvedavy cim sa preukazem po karantene. Kedze na testy cez vikend nemôžem. Asi modrym hajzlakom🤣
Ps 5ty den v cajku. Trenazer 1h16 na 150tepof. 190w


nemalo by sa na teba stahovat, ze si ho prekonal za poslednych 90 dni? cize papier od doktorky, ze si skoncil karantenu a si zdravy :)
28.10.2020 - 20:05:14
01
Matvej Nemôžem si pomôcť, keď vidím trpiacich musím podať pomocnú ruku. Napr. žihadlo. Keďže si bol v pozitívny, žiadne testy už nepotrebuješ a po 10 dňoch si free. Preukážeš sa tým, že si bol pozitív/v karanténe.
"Kto sa nemusí testovať? Ten, kto vie preukázať, že v čase celoplošného testovania je v karanténe, ktorú Vám nariadil RÚVZ alebo Váš lekár." https://www.somzodpovedny.sk/
Lenže to je tak, že ľudia namiesto hľadania oficiálnych informácií radšej veria kdejakým výkrikom z FB a diskusií.

PS Matoviča som nikdy nevolil ani nebudem. A vyštudovaný je dnes každý kto chce, Magián je Mgr. Ing. a aký je to kus *** Osobne hodnotím kvalitu názoru a nie školu alebo jeho formu...
28.10.2020 - 20:08:32
03
cokupit

Dovolím si reagovať, keďže som mal tuším predvčerom čas, a dnes tiež, všimol som si Tvoje príspevky. Tvoje inak nezriedka racionálne príspevky strácajú zbytočnými urážkami na objektívnej hodnote (ľudia, ktorí čo i len zvažujú testovanie sú podľa Teba "bábovky" ap.) a dehonestáciou názoru druhých sa sám čiastočne diskvalifikuješ ("si sa prevodkoval"). A to pritom podotýkam, že môj názor je bližšie k Tvojmu ako k názorom tých, ktorým si sa takto expresívne povenoval.

Problém je v komunikácii, nie v postupoch a názoroch. A to tak na najvyššej úrovni, ako aj tu na fóre. Premiér SR si nemôže dovoliť označiť názor Slovenskej lekárskej komory, najvyššej odbornej organizácie reprezentujúcej tisíce lekárov (ktorí pracujú pod brutálnym tlakom, praktickým a teraz už aj politickým) za "názor bludárov" a za "šíriteľov Kotlebových hoaxov". Pretože premiér Matovič, ktorého postupy v inej oblasti úplne schvaľujem (dnes zabásli aj Zora Kollára), sa v tejto citlivej téme chová ako Mečiar a Fico, nezaujíma ho meritum veci zo strany SLK, nezaujíma ho ČO sa hovorí, zaujíma ho KTO to hovorí. Všimni si tú podobnosť, ty píšeš na stanovisko odbornej organizácie lekárov, citujem " Samé bla bla, ale ani jediný návrh, čo iné robiť". Takto odbiješ názor odbornej organizácie, a pritom nemáš ani pravdu. Veď oni navrhujú zvážiť ešte raz všetky dopady tohto testovania na akcieschopnosť lekárov v najbližších týždňoch PO testovaní. Či aj to odbiješ, že "bla bla bla, no tak budú unavení..."

Problémom sa stáva momentálne to, že aj každý človek, ktorý je len trochu kriticky zmýšľajúci, a zvažuje veci, to jest nemusí byť hneď PROTI testovaniu, je hneď priradený ku Kotlebovi a popieračom, pripomína to silne boľševika u nás a Mc Carthyho obdobie v USA.

P.S. Kým ma označíš za bábovku a Kotlebovca tak len pre Tvoje info :
PCR testy som absolvoval za posledných 5 týždňov viac krát (presne 3x), vždy keď mali prísť decká z BA za mnou na dlhšie. To isté aj oni. Taktiež pred stretnutím so zahraničným obchodným partnerom som ho absolvoval, a to isté som požadoval od neho. Nosím rúško, a v obchode stále aj jednorazové rukavice. Akceptujem obmedzenia bez reptania, sú nutné, ctím si poriadok a disciplínu. Svoje aktivity riadim už pár rokov z domu, na samote, ďaleko od ľudí, nie som pre nikoho nebezpečný, a akonáhle idem do civilizácie, opakujem, rúško a rukavice sú nutnosťou.

Vadí mi len ten hon na čarodejnice, už z princípu. A to, že sa najprv od politického stola rozhodne (malo to prísť skôr), nakúpia sa testy, a až potom sa začne hľadať cesta ako na to, a premiér sa chová spôsobom, že ja som rozhodol, a vy ostatní rezortní ministri (vnútra, zdravotníctva a obrany) sa už postarajte, aby sa vyvinul tlak na to, aby to zbehlo. Lenže lekári, sestry, vojaci, to sú tí, ktorých sa to týka, na tých je vyvíjaný enormný tlak, a pod tlakom sa nedá pracovať, najmä ak si uvedomíš, že lekári a sestry testovaním nekončia, oni musia ďalej pracovať aj potom, a majú na starosti aj stovky inak nemocných s urgentnými stavmi, ktoré treba riešiť a liečiť.

Takže tak...ale ty možno len povieš, bla bla bla, ďalšia bábovka.
28.10.2020 - 20:31:37
021
do rici.... u nas vysli hody na 8.11. .... to ani hodova zabava nebude ? ... :-(
28.10.2020 - 20:40:10
00
zihadlo 5 kupu trenarezera si tusim vychytal na poslednu chvilu - asi si podvedome tusil co ta caka :-D ked idem na to s rozumom - ak druhe testovanie nebude - negativne certifikaty budu mat platnost 10 dni - potom budu pre navrat pozitivnych do zivota zbytocne. ale ono to asi tak nakoniec nebude :-D
28.10.2020 - 20:40:59
01
keyboard_arrow_up