Hm, ale ja poznám policajtov, ktorých som nikdy nevidel v uniforme a dosť žerú svoju robotu na to, aby si občas zgustli na mudrlantoch.
Tí sa ťažko obchádzajú.
Poznám od nich pár veselých príbehov. :-)
28.10.2020 - 21:58:28
01
edit: sa s nimi nebude bavit :D
28.10.2020 - 22:00:21
00
Odporucam pozriet dnesne vyjadrenie lekarskej komory
https://www.facebook.com/lekarskakomora/videos/731881167539202/

Odkaz na studiu o umrtnosti od WHO (ENG)
https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf
28.10.2020 - 22:03:06
00
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sprava=vlada-predlzila-zakaz-vychadzania-od-2-novembra-vsak-nebude-platit-pre-ludi-s-negativnym-testom-a-dalsie-vynimky

https://rokovania.gov.sk/RVL/Resolution/18844UUy 693/2020
28.10.2020 - 22:04:42
00
To sa mi asi zda co to tu citam. Tak niekto podmienuje zakladnu slobodu a to slobodu pohybu nejakym zakonom nepodlozenym papierom a vy este suhlasite. Nehovoriac o tom, ze svoj zdravotny stav poviete osobe, ktora o tom nema absolutne paru. Hlavne, ze su tlacitka na zasielanie recenzii z Heureky kvoi GDPR :D

Pozrite si na koho podala nemocnica v Kosiciach trestne oznamenie. Nie na tu pacientku, ale na advokatku, co jej davala rady. To sa zhodneme, ze to bolo riadne cez ciaru, ale pacientku nikto nesudi, ani jej nedali pokutu. To iste Harabin, ktory nemal rusko v MHD a dodnes sa nic nedeje. Nebude to take ciernobiele, ako sa niektori z vlady snazia prezentovat.

Ja len dodam, ze nie som Harabinov sympatizant a nikdy som nebol, je to hovado, ale hlavu na predpisy ma.

Co sa tyka policajnej kontroly, tak nikde nie je napisane, ze musis platit na mieste.
28.10.2020 - 22:06:41
06
Kice napísal:
Hm, ale ja poznám policajtov, ktorých som nikdy nevidel v uniforme a dosť žerú svoju robotu na to, aby si občas zgustli na mudrlantoch.
Tí sa ťažko obchádzajú.
Poznám od nich pár veselých príbehov. :-)

Ty budes asi jeden z nich.
28.10.2020 - 22:08:04
02
bezotn Nevidím vo výnimkách zo zákazu vychádzania scarinka. Budú to tam musieť urýchlene doplniť.
28.10.2020 - 22:08:30
01
Sesulak napísal:
Ty budes asi jeden z nich.


Veľmi sa mýliš. Ja ich nemám rád.
28.10.2020 - 22:09:22
00
scarinko napísal:
Odporucam pozriet dnesne vyjadrenie lekarskej komory
https://www.facebook.com/lekarskakomora/videos/731881167539202/

Odkaz na studiu o umrtnosti od WHO (ENG)
https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf

V 16 minute sa odvolava na Zlamalovu a ten bulletin, ku ktoremu je nieco tu:
https://manipulatori.cz/hoax-smrtnost-koronaviru-je-podle-studie-who-023/
28.10.2020 - 22:14:15
04
Daniel6669 - Čo sa týka Matovičovej komunikácie, v živote som ju neobhajoval a je to katastrofa, to vidí každý. Nemám ale potrebu to rozoberať, lebo to nijak nezmením.
Čo sa týka mojich výrazov, ja nie som politik a nie som pred kamerami, preto sa vyjadrujem ako mi huba narástla. Keby chcem urážať, vyzerá to inak. Ak som tvrdý a niekto to nezvláda, tak sa ospravedlňujem, ale urážať nie je mojím cieľom. Som len frustrovaný z toľkej blbosti okolo a strašne nemám rád, keď niekto absolútne netuší, ale bohorovne tvrdí.

Čo sa SLK týka, aké návrhy tí dvaja páni prezentovali? Ja som si prečítal celé ich vyhlásenie a pozrel celú tlačovku a nepovedali vôbec nič konštruktívne. Že si chcú šanovať obleky pre pacientov na súkromnú prax? Ak sa situácia zhorší, žiadnu prax mať nebudú, dajú im pracovnú povinnosť a pošlú ich tam, kde bude treba. To by tí páni mali vedieť. Že budú unavení zo špárania sa v nosoch? Práve oni by mali nabádať svojich kolegov, aby sa ich čo najviac prihlásilo a mohli sa prestriedať a zastúpiť a tým pádom neunaviť. Neboli by unavení, všetko by prebehlo rýchlo a hladko a neboli by zbytočné problémy. (Ja robím celé dni a prihlásil som sa pomôcť aj cez víkend, pretože kedy ak nie teraz?! Teraz treba zamakať a netrepať hlúposti)
To, na čo reagoval Matovič a čo úplne prestrelili boli práve tie nezmysly o slabnutí vírusu a nízkej úmrtnosti na začiatku a postupom času (zdravím scarinka). Že tie čísla sú vyťahané z prsta je jedna vec. Ale podstatná je predsa realita v nemocniciach. Tieto kapacity si zjavne neuvedomujú, aké obrovské celosvetové úsilie boli proti covidu vyvinuté a aj tak to NESTAČÍ a kolabujeme! Neuvedomujú si problém zahltenia nemocníc a následných odvrátiteľných úmrtí aj u ľudí bez covidu? Z čoho chcú byť vlastne unavení, ak je covid slabší než chrípočka? Kedy nám z chrípočky kolabovali nemocnice a museli sme povolať armádu a stavať poľné?! Neserú si do huby?! Atď, atď. Tí páni boli imho trošku dosť mimo. A nechcem ísť do argumentácie ad hominem, ale strašne mi vystupovaním pripomínali nemenovaných odborárov, ktorí celú svoju pracovnú kariéru prežili v odborárskych flekoch ďaleko od reality. A aká to náhoda, pán prezident je odborárskym prezidentom už 20 rokov. Aj to zdravotníctvo tak vyzerá...

Za bábovku ťa neoznačím, naopak cením si rozumný názor. Bábovkami označujem tých, ktorí sa najprv vystrašia na smrť a až potom zamyslia. Ktorí sa boja čakať v rade na ulici na test, ale v rade v lidli držiac ulepený vozík, kde polovica ľudí a pokladníčok má rúška na brade im už stáť nevadí...
V tomto mám skutočne nízky prah tolerancie, pretože bude zomierať množstvo ľudí a niekto špekuluje, či si strčiť tyčinku do nosa a ako najľahšie odrbať systém. To je nonsens, núdzový stav hadr.


Sesulak niežeby to pomohlo a už to tu bolo, ale ešte raz:
Ústavný zákon č. 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu

V čase núdzového stavu možno v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas podľa závažnosti ohrozenia obmedziť základné práva a slobody a uložiť povinnosti na postihnutom alebo na bezprostredne ohrozenom území

g) obmedziť slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania v určenom čase a zákazom vstupu na postihnuté alebo bezprostredne ohrozené územie

Papier je dokladom o absolvovaní testu. Sám o sebe nič neznamená (jeho pravosť sa aj tak bude overovať lustráciou v databáze) a o zdravotnom stave v čase kontroly nič nehovorí. Ku GDPR sa ani nemá zmysel vyjadrovať. Ak si myslíš, že policajt nemôže pre nejaké GDPR vidieť tvoje meno, tak sa zamysli trochu viac...
29.10.2020 - 01:17:30
211
Prepac trochu to mas popletene. Zdravotnikom nejde pri testovani o unavu zo sparania v nosoch ale o riziko nakazy. Uz teraz sa prejavuju problemy s vytazenostou nemocnic chceme riskovat nakazu aj tychto zdravotnikov na plosnom testovani? Myslim ze za to to nestoji. Po pretestovani budeme mudrejsi.
29.10.2020 - 07:13:18
03
cokupit napísal:
Papier je dokladom o absolvovaní testu. Sám o sebe nič neznamená (jeho pravosť sa aj tak bude overovať lustráciou v databáze) a o zdravotnom stave v čase kontroly nič nehovorí. Ku GDPR sa ani nemá zmysel vyjadrovať. Ak si myslíš, že policajt nemôže pre nejaké GDPR vidieť tvoje meno, tak sa zamysli trochu viac...

Ja som nespominal nikde policajta a meno, ale zdravotny stav a ked uz sme pri tom, tak ten nema pravo kontrolovat ani policajt, ale len lekar.

Vyzera to tak, ze tvoj zdravotny stav bude musiet overovat casnik, sbskar atd. To problem z hladiska ochrany udajov urcite je.
29.10.2020 - 07:40:19
01
Nikoho nezaujima ci mas zlatu zilu alebo nie. Ide o informaciu, ci si alebo niesi prenasacom infekcie v case pandemie. To je fakt tazke pochopit?
29.10.2020 - 07:46:17
09
Aha takze ten papier je dokaz, ze nie som prenasac a je platny tyzden :D Tomuto ani sam nemozes verit, co si napisal.
29.10.2020 - 07:47:54
03
Papier je dokaz, ze si absolvoval test s negativnym vysledkom.
29.10.2020 - 07:51:43
011
keyboard_arrow_up