Presne ako jaro pise. Je zakaz vychadzania, vsetci sedime doma. Vynimku/priepustku/vstupenku na ulicu maju ti, co maju potvrdenie o testovani. Nikto nekontroluje zdravotny stav, ale len vstupenku, analogicky ako pri vstupe do divadla alebo cestovani vo vlaku.
Pocas vojny sa tiez bezne vydava zakaz vychadzania a tiez sa vydavaju priepustky tym, co splnia podmienky. Teraz mame vojnu s virusom. Treba ju vybojovat a prezit a mozte vsetci Matovica zazalovat za ublizenie na pravach a citoch.


Matvej tak o riziko nakazy? Ti pani aj s tetou sami hovorili, ze denne vysetruju svojich pacientov a okrem ruska nic nepouzivaju. V ambulanciach, v absolutne nekontrolovanom prostredi. To je ok. Ale ist von na ulicu s respiratorom, v obleku a so stitom a strcit niekomu tycinku do nosa, v kontrolovanom a zabezpecenom prostredi je uz riziko?


Naposledy upravil cokupit dňa 29.10.2020 - 08:45:54, celkovo upravené 1 krát.

29.10.2020 - 08:23:57
02
A este dodam, ze ten papier preukazuje (samozrejme s istou mierou nepresnosti) ze nie si pre spolocnost nebezpecny z hladiska sirenia
29.10.2020 - 08:30:46
01
Toto testovanie bude neucinne pokial nebude spolu s tvrdym lockdownom. Ved v pondelok zase ludi vypusti aby sa socalizovali. Hranice ostanu otvorene pritom prave odtial prisla druha vlna. Oto viac ze vsade v eu rastu pripady. Vsetky staty chcu predist lockdownu no napriek tym opatreniam co robia tak sa zrejme tvrdemu lockdownu nevyhnu. Tymto len natahuju cas a nicia ekonomiku a psychiku ludi. Ja vidim uz len ze nas zachrani vakcina. Pozrite si Usa uz mali pod 30k zase maju 80k. Presne robia to co my.
Na virus funguje len tvrdy lockdown.
29.10.2020 - 08:32:22
00
však hej, epidemiológovia od začiatku hovorili, že uzavrieť hranice a nás doma na 3 týždne a bude kľud :P len čo by to spravilo s ekonomikou? ale takto spätne mám pocit, že nič horšie ako to čo sa s ňou stane kým toto skončí

akurát to by musel spraviť celý svet naraz ... inak sa to stále znovu rozvlečie
29.10.2020 - 08:35:57
00
zihadlo 5 napísal:
Som zvedavy cim sa preukazem po karantene. Kedze na testy cez vikend nemôžem. Asi modrym hajzlakom🤣
Ps 5ty den v cajku. Trenazer 1h16 na 150tepof. 190w

Na test je vynimka predsa, mozes. Ak to teda zase nezmenili :D

scarinko napísal:
Ano a tak isto nemoze policajt na ulici od teba ziadat aby si mu ukazal vysledok testu

Nielen to, ani bezdovodne ta nemoze legitimovat. Musi uviest dovod a ten musi byt odpodstatneny. Ale ina vec je, ze opodstatnenost mozes napadnut az potom a hlavne .. on nemusi pozadovat test, ale moze ta nahlasit a urady od teba budu vyzadovat potvrdenenie dodatocne. A to uz bude legitimne.

Kice napísal:
Chlapi, v riešení takýchto právnických otázok je najlešie obrátiť sa na Harabina.

Volby su politika, ale mozno si si nevsimol, ze Harabin bol predseda Najvyssieho sudu, ako sudca to robil par desiatok rokov a spory, ktore proti nemu viedli, alebo viedol on, vyhral. Ja som raz, ci dvakrat, co behalo po "mienkotvornych dennikoch" kadeco, schvalne otvoril predmetnu kauzu /tusim rozsudok/ a pozrel som si o co tam islo, overil som si, ze noviny vypisuju hovadiny, klamstva, ohybaju realitu ako sa im hodi. A ked maju uverejnit ospravedlnenie, tak im to velmi nejde. Tak doporucujem, aspon pokial ide o pravo, neverit novinam a pekne si overit ako to v skutocnosti je. Obzvlast dennik sme, ktory zakazdym ked s niecim pride, sa realitu docita povacsine v diskusii. Ak vobec. Media su na urovni Noveho Casu z roku 93. Bulvar, senzacie, loz a klamstvo. Fakty prekrutene, zvelicene, alebo potlacene. A tym sa manipuluju ludia /viz aj statistika umrti .. mali tam uvadzat aj umrtia na chripku .. co je priemerne 100 mesacne kazdorocne/. Dnesna doba nie je demokracia , ale mediakracia .. vlada medii :) .. ostatne, vidno to aj na premierovi :lol: /facebook/twitter su tiez media/.

A nieco pre Ramon1 :) .. virolog hovori o 20% premorenosti v CR https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-covid-vojtech-thon-testovani-studie-promorenost.A201027_105917_veda_vov
29.10.2020 - 08:42:19
06
cokupit napísal:
Nikto nekontroluje zdravotny stav, ale len vstupenku

Ta vstupenka je ale papier o zdravotnom stave ;). Ak nevidis rozdiel a nechapes merito, tak potom uz naozaj neviem :D A podstatne vacsi problem je, ze (okrem ineho, ze to v tvojom okoli rozhlasi ta predavacka,SBSkar, atd) .. ze vela ludi na teba bude pozerat ako na vraha (ti co sa boja napr.) .. ale to pochopis, az to zazijes.
Takisto som v udive, ze media uz nerozmazavaju ten obrovsky unik dat .. kedy niekto /nevieme kto, ale casom zistime/ ma osobne udaje asi 400tisic ludi z SR. Meno,telefon,adresa. Na paradu :)
29.10.2020 - 08:47:12
06
doubletvrdy lockdown bol v Izraeli. Vysledok uz vieme. Nic pozitivne to nie je. Ani ten virus sa nezlikvidoval, vsak to ani nejde, ako sa mozno niektori domnievaju.
29.10.2020 - 08:51:02
02
Ito Myslím, že ak si pozitívny, tak máš byť v karanténe a teda žiadna predavačka či SBS-kár nemá ako uvidieť výsledok tvojho testu.
Ak si negatívny, tak ťa za vraha asi nebudú považovať.
Niečo mi ušlo?


Naposledy upravil Kice dňa 29.10.2020 - 08:54:19, celkovo upravené 1 krát.

29.10.2020 - 08:52:54
00
Kice - do obchodu po potraviny a lieky budeme moct ist aj bez testu

----

Prílohy:

IMG_20201029_085800.jpg
IMG_20201029_085800.jpg 60.2 KiB thumb_up0thumb_down

bruno.jpeg
bruno.jpeg 65.97 KiB thumb_up2thumb_down


Naposledy upravil iron.hide dňa 29.10.2020 - 08:58:52, celkovo upravené 1 krát.

29.10.2020 - 08:54:01
02
jaro1 napísal:
A este dodam, ze ten papier preukazuje (samozrejme s istou mierou nepresnosti) ze nie si pre spolocnost nebezpecny z hladiska sirenia


áno, každý tretí falošne negatívny. to je istá miera. :D :?: :?:
táto téma je zábavnejšia než vtipkár, až na to slovné spojenie "pre spoločnosť nebezpečný". Kde som to lenb počul?


Naposledy upravil SlavoS dňa 29.10.2020 - 09:01:03, celkovo upravené 1 krát.

29.10.2020 - 08:56:26
00
lto napísal:
doubletvrdy lockdown bol v Izraeli. Vysledok uz vieme. Nic pozitivne to nie je. Ani ten virus sa nezlikvidoval, vsak to ani nejde, ako sa mozno niektori domnievaju.


Chapem ze ekonomika a ludia trpia ale tymto nasim systemom mini lockdownom a podobne budeme trpiet viac ako Izrael. Vcera plny park aj Slnava proste ludia ak nedostanu prisny zakaz pokuty tak nebudu dodrziavat tie mini opatrenia nieto este odporucania.
Tu mas graf kde je vidiet jasne ze to pomohlo
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/


Naposledy upravil double dňa 29.10.2020 - 09:01:53, celkovo upravené 1 krát.

29.10.2020 - 08:58:58
11
Kice - do obchodu po potraviny a lieky budeme moct ist aj bez testu


Aha, tak potom asi nikto ten test nebude požadovať pri vstupe.
Keď už, tak negatívny ho môžu ukázať, ak chcú a pozitíny sa určite nebudú chváliť.
Mne to vychádza ale, že vyžadovať ich nemá význam.
29.10.2020 - 09:01:01
01
Izrael je uplne niekde inde ekonomicky aj spolocensky ako my. Navyse nemaju so susedmi otvorene hranice, lebo nie je s kym :) . U nas by si dal lockdown, ktory v podstate je uz tyzden v miernejsej forme a za mesiac je to tu spat. Tak ako v lete.
29.10.2020 - 09:04:42
00
SlavoS napísal:
áno, každý tretí falošne negatívny. to je istá miera. :D :?: :?:
táto téma je zábavnejšia než vtipkár, až na to slovné spojenie "pre spoločnosť nebezpečný". Kde som to lenb počul?

Takymto vytrhavanim slov z kontextu zbytocne vytvaras konflikt.Nie som ziadny normalizator a ak by si dopisal a hlavne chapal aj to co je za tym slovnym spojenim, svet by bol o nieco krajsi ;-)
29.10.2020 - 09:14:57
00
Sesulak napísal:
....... a za mesiac je to tu spat. Tak ako v lete.


A myslíš že tento cirkus sa nevráti ? Ale áno...vráti. Bude tretia vlna, štvrtá, piata, šiesta........preto odporúčam mať tento cirkus hlboko v paži ;) .
29.10.2020 - 09:16:33
05
keyboard_arrow_up