Srsen napísal:
Okamžite izolovať a zabrániť rozmnožovaniu ...

V tomto prípade nie odrezať, ale zaštopkať.
31.10.2020 - 17:42:19
00
no tak uz som aj ja zacipovani, a hned po prichode domov som sa pripojil na wifi a teraz prebieha aukualizacia
31.10.2020 - 17:54:41
01
pozor potom pri aktualizacii, dolezite je stabilne pripojenie na Fernet pocas celeho ukonu!
31.10.2020 - 17:59:10
01
Joe70 napísal:
Treba hľadať riešenia ako sa niečo dá, nie ako sa nedá.


Nepochopil si to. Tu nejde o to, či sa to dá. Samozrejme sa to dá. Vieš to vyšperkovať, že časenky budú aj digitálne, vieš k nim urobiť appku, vieš ich zjednodušiť QR kódom, doplniť online kamery..... vieš sa vyhrať jedna radosť

Tu ide o to, že je to práca navyše. To si nepochopil. Aj ten brigádnik je pre organizátora práca navyše. Treba ho zohnať, treba mu tú činnosť vymyslieť, naučiť ho to, vytlačiť časenky, zabezpečiť, aby sa ľudia riadili časenkami..... A takých brigádnikov treba niekoľko tisíc.

A výsledok - odbremení to teba, aby si riešil kedy na testy, aby si dlho nečakal. Neprimeraný efekt v danej situácii.
Danou situáciou pripomínam stav, ze táto náročná akcia sa šila v krátkom čase. Však deň pred začiatkom bola pripravenosť cca 60%.
Chápeš???
Preto som sa pýtal, že čo robíš. Či si už riešil veľkú akciu, keď ti horí pod riťou. Lebo ja áno a preto viem, čo to znamená riešiť podstatné a na nepodstatné sa vysr..ť
31.10.2020 - 17:59:47
04
asi fakt treba byvat na dedine - vo vedlajsej uz o 2 vsetko zatvorene nikde nikoho tetovanie ukoncene. v dalsej vacsej dvaja ludia v rade 5m od seba, v meste dlha rada aj o 2 aj o 5 vecer - cely den - ludia nakope, nikto ich neupozornuje, niektori uz jazdia autom po celom meste a hladaju kde je najmenej ludi. kto to nestihne dnes bude sa trepat zajtra - cize to bude este o nieco horsie. asi beriem obciansky a pojdem sa vozit po dedinach ci ma niekde nevybavia.
31.10.2020 - 18:04:18
00
Vybavia ťa hocikde. Miesto a čas sú organizátorom len doporučené
31.10.2020 - 18:08:21
01
MageZ napísal:
pozor potom pri aktualizacii, dolezite je stabilne pripojenie na Fernet pocas celeho ukonu!

a ja mam napisane v navode na pouzitie, ze rum s pivom
31.10.2020 - 18:09:43
03
ano - ale zaroven vyzyvali ludi aby tak nerobili - aby niekde nahodou nedosli testy a pod.
31.10.2020 - 18:15:21
00
Počet pozitívnych zatiaľ nízky. Samozrejme to berme s rezervou, ale môže to znamenať aj to, že sa ešte ako tak darí to najhlavnejšie odchytiť PCR testami...
31.10.2020 - 18:22:28
00
Ja som v TN cakal poobede necelu hodinku, aj s cestou. Ked som odchadzal uz tam skoro nikoho nebolo. Manzelka isla potom a do pol hodiny bola doma. Mame to 5min chodze.
Pobavila ma postarsia pani predomnou. Najprv ma predbehla, ale tak ze prisla a postavila sa vedla mna. Tak som ju teda pustil pred seba. No a potom, spravili jej ster a ona odisla, bez cakania na vysledky :)
Inak bolo to vonku, dobre zorganizovane, aj to islo rychlo. Policajti/vojaci upozornovali aj na rozostupy, vsetko vysvetlovali kazdemu. Dost Ukrajincov predomnou bolo, mame tu kusok penzion kde pobyvaju.
31.10.2020 - 18:30:34
01
U nás bolo veľa " cezpoľných "
Vybavili sme sa všetci traja za cca 50 minút
31.10.2020 - 18:34:27
01
U nás ešte aj teraz 2 hod čakania min.
31.10.2020 - 18:43:23
00
Sesulak napísal:
Potom sa javi ako velmi uspesny boj proti sireniu vyhladavanie kontaktov uz nakazenych - sa ukazuje, ze to je najklucovejsia vec. Lebo tam sa momentalne pohybuje priemer okolo 20% z testovanych. Navyse su to presnejsie PCR testy.


Tak to ale bolo vždy a hovoril som to už na jar, keď sa tu hysteričilo že sa "málo testuje". Podstatné je testovať tých, ktorí majú reálnu šancu byť infikovaní a nie random Jožka Mrkvičku z horného salaša, čo už tri týždne pre nekontakt s ľudskými ksichtami nakladá už aj barana.
A takto funguje epidemiológia - úspešne - odjakživa. Papuľa a zápisník ako hlavné zbrane. Mimochodom, práve tu je náš najväčší a neriešený nedostatok, trasovacie kapacity.
Pri tomto tu prejde zhruba 50 % reálne infekčných cez sito.
Výsledky zatiaľ iba potvrdzujú, čo aj tak vieme. Ale tak čo, matelkov kamarát dostal zarobiť, hysterik pošteklil hormóny svojich veriacich a my to zaplatíme. Rôzne dôsledky sa budú vliecť mesiace (okrem katastrofickej logistiky sa porušili asi dva kýble zákonov, ešte tu nebola vláda s väčším právnym bezvedomím ako toto tu).
31.10.2020 - 19:10:32
011
tak ja som bol tu v DK bol o 10 minút 6(pred prestávkou), 5 ľudí predomnou, šlo to rýchlo, všetko vonku, na futbalovom štadióne, spolu 4-ja otestovaný aj s výsledkami za 15 minút. Pohodka. Ráno bol veľký rad, bol som kuknúť. Viac údajov si zapisovali ako minulý víkend, a viac šprtali v nose :) Inak organizácia na 100%. Len chudáci, vonku boli 2 stupne, neviem či im nebude ešte zima dnes. Ráno má mrznúť :) Snáď testy fungujú aj pri mraze....
31.10.2020 - 19:19:45
00
Tiež neviem, kedy mi to tam vsunuli

Prílohy:

čip_do_nosa.jpg
čip_do_nosa.jpg 201.99 KiB thumb_up-2thumb_down

31.10.2020 - 19:36:12
10
keyboard_arrow_up