Optimus napísal:
Pochopil som správne, že z negatívnym testom na covid sa môžem od 2.11-8.11 pohybovať kdekoľvek a nevzťahuje sa na mňa zákaz vychádzania?Čiže aj do druhého okresu,kraja atď.Lebo tých výnimiek je xy,už mám z toho guláš. :)

ano, kto ma neg. test, pre neho cele nariadenie od zajtra neplati
01.11.2020 - 15:38:02
10
Najbezpečnejšie je íst do Bratislavy. Asi tam bude nátresk. :D Ak pojdeš na biku z Blavy do Košíc treba íst radšej južnou trasou.


Naposledy upravil ivan dňa 01.11.2020 - 15:45:31, celkovo upravené 1 krát.

01.11.2020 - 15:39:52
07
trionq napísal:
je ticho lebo väčšina ludí chape súvislosti, neprekrúca vyjadrenia a nedomýšľa si

Tu niet co prekrutit ;) .. ono o tom dost pisali aj na sme.sk mimochodom. Ale inde by si to nikto nedovolil. Ale vsak ked ti to nevadi ... len si potom nestazuje, ked dojde aj na teba .. v nejakej suvislosti :lol:

edit:
Sranda je, ze aj na sme.sk uz pisu o tom, co plati pre tych co nemali "povinnost sa dat otestovat". Takze ano, ciste dobrovolne to je :D
01.11.2020 - 15:45:08
00
Prišiel som, vytrel som, zvíťazil som. Priebeh hladký, organizácia až podozrivo dobrá. Za posledných 6 týždňov štvrté testovanie, ale prvé viac menej vynútené. Dúfam, že regióny s výsledkom hlboko pod 1% budú budúci týždeň vynechané.
01.11.2020 - 15:48:29
05
trionq napísal:
btw kde sú tí "novo nakazený" na orave a v bardejove ? zrazili tam nakazených o 90%

... tvrdíš po pár dňoch o jave, ktorý má nejakú (podstatne dlhšiu) "reakčnú dobu". Sorryjako.
Okrem toho nedá sa Orava ani vihodňare váľať na toto testovanie, keď tam bežia opatrenia už ... tretí? ... týždeň.
Hovorilo sa o tom napr. tu
https://www.ta3.com/clanok/1195259/ktore-okresy-valcuje-pandemia.html
01.11.2020 - 15:50:35
01
ivan napísal:
U nás poobede som mal nulovú čakaciu dobu, výsledok: na 30 až 50 % negatív

tak to sme na tom podobne (ja mám presne 50%) a to som nikde nebol... :-|
01.11.2020 - 15:55:08
01
video je starsie ale presne pasuje do dnesnej doby :!:
thumb_up0thumb_down
01.11.2020 - 15:56:37
01
tulenik viem, ze si sa zmienil, ale zaujima ma, ci tie nizke cisla na celom Slovensku nesuvisia s tymto :

chemická reakcia, ktorá je podstatou testu, musí prebiehať pri teplote, ktorú udáva výrobca testu (napríklad pri Panbio COVID-19 Ag Abbott je to 15 – 30 °C). Je preto potrebné, aby sme túto teplotu súprav pri testovaní dodržali, inak hrozia nesprávne výsledky testov.
01.11.2020 - 16:03:07
00
lto napísal:
Tu niet co prekrutit ;) .. ono o tom dost pisali aj na sme.sk mimochodom. Ale inde by si to nikto nedovolil.

jasne povedala že nedoporučuje (nie zakazuje) ani nevydala žiadny písomný vojenský rozkaz..)
a odporúča prehodnotiť kontrolu certifikátov. Dalej dodal že ked už je všetko rozbehnuté tak nech testujú.
na základe dát (63% pripravenosť či koľko..)

1, dáta na základné ktorých dala vyjadrenie už ráno neplatili 2, stále neprišiel vojensky rozkaz..

Neviem čo na tom sa zdá byť nejasné
01.11.2020 - 16:03:18
01
:tmi:

Prílohy:

fn-7.jpg
fn-7.jpg 162.75 KiB thumb_up0thumb_down

01.11.2020 - 16:33:10
05
Urcite na moje stanovisko nieste zvedavi, ale dam vam ho sem aj tak. :rofl:
PLOSNE TESTOVANIE: Nakolko v tomto momente neviem urobit zaver z rozporuplnych dat a ich relevantnost ukazu az nasledujuce tyzdne, dovolim si len par uvah na zamyslenie a diskusiu.
1. Ak su vysledky relevantne to jest 1% infikovanych nemame na slovensku ziadnu pandemiu a nie je dovod na mimoriadny stav ani opatrenia.
2. Ak je spolahlivost testov v danych podmienkach plosneho testovania medzi 70-50% podla zdroja, uvazujme 60%. tak po zaratani odchylky merania (zakladna vedecka prax) mozeme konstatovat ze na slovensku mame nieco medzi 0-41% infikovanych. Cele meranie je v ramci tolerancie odchylky cize uplne nejednoznacne.Je to ako merat hrubku vlasu krajcirskym metrom.
3. Ak mame verit vysledkom ako su prezentovane tak vsetci pozitivni, su zavreti doma a na ulici nie je mozne stretnut covid pozitivneho. Aky je potom dovod na akekolvek opatrenia a obozretnost? Slovenske ulice budu v pondelok covid free. Ak ma niekto negativny test nemusim sa predsa bat ze od neho ochoriem ... Ak sa tento pohlad masovo rozsiri tak, ani vsetci bohovia Olympu nam nepomozu.
4. Spolocnost je rozdelena na tri skupiny: prva -pozitivni, musia sediet doma na zaklade jedneho testu v ktoreho navode je uvedene, ze je orientacny a treba ho este overit inym testom. Zavana porusenim ludskych prav a ocakavam zaloby. Druha - co sedi doma, lebo sa nezucastnila testovania z roznych dovodov a nemoze von napriek tomu, ze testy ukazali ze na slovensku pandemia nie je, ocakavam zaloby. Tretia- su negativni a chovaju sa ako by tu pandemia nebola napriek tomu, ze deti ani dochodcov nikto netestoval a testy maju 60% spolahlivost.
5. Stale neviem co nam vlastne testovanie demonstrovalo okrem zodpovednosti obcanov k svojmu zdraviu podla okresov a kolko mame na slovensku poslusnych obcanov, ktori urobia cokolvek aj ked im to vobec nedava zmysel, alebo prave pre to.
6. Namiesto toho, aby vlada presvedcila obcanov, ze Covid je realna hrozba pred ktorou sa treba chranit a chovat sa tak, aby seba ani druhych nenakazili. Vlada urobila co je v ich silach, aby dala obcanom do ruky argument, ze covid tu nie je a vybavila ich potvrdeniami, ze oni nikoho nenakazia. Po tomto uz aj posledni zodpovedni obcania budu velmi prehodnocovat svoj opatrny pristup.
7. Predpokladam, ze napriek vsetkemu co som uviedol nemocnice sa budu dalej plnit covid pacientmi a zdravotnictvo bude kolabovat dalej. Ako rychlo to pojde dole vodou, bude zavisiet od toho, kolko ludi si povie, ze tu covid nie je.
8. Ak mame teraz 1% infikovanych podla plosnych testov, a PCR testy vykazuju okolo 30% infikovanych z otestovanych, v lete ked vykazovali PCR testy 1% infikovanych z otestovanych sme museli mat plosnu infikovanost na urovni 1/30 cize 0.03% Napriek tomu sme sa za 3 mesiace dostali na uroven kedy "musime" robit celoplosne testovania a povolavat armadu. Akykolvek je dnes skutocny stav v uliciach, urcite je horsi ako bol v lete. V lete vsetci verili ze covid isiel na prazdniny do Ciny, dnes veria ze vsetci pozitivni sedia doma, neurobme tu istu chyb 2x.
PCR testy ukazuju razantny pokles, predpokladam ze je sposobeny velkym prirastkom testovanych, ktori sa nechali otestovat len aby nemuseli ist na verejne testovanie. Cize cca 30% narast v pocte testovanych, za posledne dni ma vyrazny efekt na strukturu testovanej skupiny a tieto data su zo statistickeho hladiska nepouzitelne pre celkovy trend pandemie.
01.11.2020 - 16:44:32
25
mestské časti by sa mali proti tomuto postaviť,nie je myslitelné,aby si štát niečo vymyslel a samosprávy to mali organizovať.Tie mali byť len nápomocné,ale nie kľúčové.Z toho trotla Naďa je rovnaký xokot ako matelko.
01.11.2020 - 16:50:23
04
duves napísal:
Čadca má 3%.

Čadca mala už pred testovaním vysoké čísla PCR. Hovorili, že im to uniklo a mala byť testovaná s Oravou a Bardejovom. To by nasvedčovalo, že tie AG testy majú vysokú výpovednú hodnotu a potvrdzujú Čadcu ako rizikový región. 3% sa zdá byť málo, ale v konečnom dôsledku je to asi dosť. Som zvedavý na rozumné analýzy odborníkov na výsledky testovania. Nie politikov, nás diskutérov a rôznych dietológov. A hlavne zahraničných, ktorí asi budú menej zaujatí.
01.11.2020 - 16:53:15
02
Kenai: Trocha si optimista ale skoro v norme. Testy neodhalili 60 % ale len 30 až 50 % pozitívnych no vzhľadom na nedodržanie návodu na ich použitie možno ani tolko.


Naposledy upravil ivan dňa 01.11.2020 - 17:02:55, celkovo upravené 1 krát.

01.11.2020 - 16:53:29
10
Kenai ja akurat chcem povedat, ze v tomto testovani vysledok vidim. V styroch okresoch testovanych minuly tyzden vyrazne poklesol tyzdenny pocet pozitivnych pripadov. Dokonca az tak velmi, ze okres Namestovo padlo pod priemer Slovenska!
V ciselnom vyjadreni to je pokles zo 704 pozitivnych za tyzden na 100 000 obyvatelov pred tyzdnom na 230 dnes. Slovensko ma aktualne tento sedemdnovy sucet 292.
Pre porovnanie: okres Martin vyliezol v rovnakom case zo 442 na 734 pozitivnych na 100 000 obyvatelov za tyzden.

Kazdy pozitivny clovek, ktoreho dostanes z obehu znizuje rozsah infekcie. A preto je testovanie. PCR testy to nezvladali v dostatocnom rozsahu. Teraz sme zachytili 25 000 pozitivnych z cca 50 000 co moze byt v spolocnosti (to je to cislo, co hovoria o 50% pravdepodobnosti).

Pre porovnanie: Za jeden den dokazeme dat PCR testami 3000. Lenze ostane 22 000, ktori bez totalneho lockdownu mozu nakazit dlasich (ak je cislo R=1, tak 22 000). A z tych novych 22 000 pojde 1100 do nemocnice (5%) a 220 umrie. A to je len prve kolo. Takze hned v prvom kole sme zachranili 220 zivotov.

Tito ludia uz nenakazia nikoho (okrem svojej domacnosti, ale to zaistit nevieme. Preto sa vsak ma izolovat cela domacnost) - a to je podstatne. Hospodarstvo bude moct bezat dalej a bude sa moct aj postupne otvorit ak dokazeme takto regulovat pocet pozitivnych v spolocnosti.
01.11.2020 - 17:02:41
05
keyboard_arrow_up