Hosť napísal:
Preto boli tento víkend také nízke percentá pozitívnych. Priemerná denná teplota od 7.00 do 21.00 je nejakých 8 stupňov. :D


To vieme viaceri, chcel som skor reakciu, ci sa vo vyskume robilo aspon nejake rychlotestovanie chybovosti ag testov pri roznych teplotach.

Keby nieco :)
01.11.2020 - 17:07:48
00
Joe70 napísal:
Čadca mala už pred testovaním vysoké čísla PCR. Hovorili, že im to uniklo a mala byť testovaná s Oravou a Bardejovom. To by nasvedčovalo, že tie AG testy majú vysokú výpovednú hodnotu a potvrdzujú Čadcu ako rizikový región. 3% sa zdá byť málo, ale v konečnom dôsledku je to asi dosť. Som zvedavý na rozumné analýzy odborníkov na výsledky testovania. Nie politikov, nás diskutérov a rôznych dietológov. A hlavne zahraničných, ktorí asi budú menej zaujatí.


Analýzy testovania nie sú podstatné. Podstatná bude korona sitácia na Slovensku v najbližších týždňoch. A ako ovplyvní túto situáciu celoplošné testovanie nezistí - vzhľadom na paralelne zavedené s ním aj dalšie množstvo opatrení - ani svatý.
01.11.2020 - 17:08:49
00
Mak napísal:
To vieme viaceri, chcel som skor reakciu, ci sa vo vyskume robilo aspon nejake rychlotestovanie chybovosti ag testov pri roznych teplotach.

Keby nieco :)


Keby sme to vedeli viacerí, dodržali by sme pri testovaní návod na ich použitie.
01.11.2020 - 17:12:16
00
To slovne spojenie "dostat z obehu" ma nejako irituje. Dnes to puzil Nagy a vidim ze aj iny ludia to preberaju. Nie kazdy sa citi ako jednocentovka. Niekto ma hodnotu aj pat centov :)
01.11.2020 - 17:12:23
03
Kenai napísal:
Urcite na moje stanovisko nieste zvedavi, ale dam vam ho sem aj tak. :rofl:
PLOSNE TESTOVANIE: Nakolko v tomto momente neviem urobit zaver z rozporuplnych dat a ich relevantnost ukazu az nasledujuce tyzdne, dovolim si len par uvah na zamyslenie a diskusiu.
1. Ak su vysledky relevantne to jest 1% infikovanych nemame na slovensku ziadnu pandemiu a nie je dovod na mimoriadny stav ani opatrenia.
2. Ak je spolahlivost testov v danych podmienkach plosneho testovania medzi 70-50% podla zdroja, uvazujme 60%. tak po zaratani odchylky merania (zakladna vedecka prax) mozeme konstatovat ze na slovensku mame nieco medzi 0-41% infikovanych. Cele meranie je v ramci tolerancie odchylky cize uplne nejednoznacne.Je to ako merat hrubku vlasu krajcirskym metrom.
3. Ak mame verit vysledkom ako su prezentovane tak vsetci pozitivni, su zavreti doma a na ulici nie je mozne stretnut covid pozitivneho. Aky je potom dovod na akekolvek opatrenia a obozretnost? Slovenske ulice budu v pondelok covid free. Ak ma niekto negativny test nemusim sa predsa bat ze od neho ochoriem ... Ak sa tento pohlad masovo rozsiri tak, ani vsetci bohovia Olympu nam nepomozu.
4. Spolocnost je rozdelena na tri skupiny: prva -pozitivni, musia sediet doma na zaklade jedneho testu v ktoreho navode je uvedene, ze je orientacny a treba ho este overit inym testom. Zavana porusenim ludskych prav a ocakavam zaloby. Druha - co sedi doma, lebo sa nezucastnila testovania z roznych dovodov a nemoze von napriek tomu, ze testy ukazali ze na slovensku pandemia nie je, ocakavam zaloby. Tretia- su negativni a chovaju sa ako by tu pandemia nebola napriek tomu, ze deti ani dochodcov nikto netestoval a testy maju 60% spolahlivost.
5. Stale neviem co nam vlastne testovanie demonstrovalo okrem zodpovednosti obcanov k svojmu zdraviu podla okresov a kolko mame na slovensku poslusnych obcanov, ktori urobia cokolvek aj ked im to vobec nedava zmysel, alebo prave pre to.
6. Namiesto toho, aby vlada presvedcila obcanov, ze Covid je realna hrozba pred ktorou sa treba chranit a chovat sa tak, aby seba ani druhych nenakazili. Vlada urobila co je v ich silach, aby dala obcanom do ruky argument, ze covid tu nie je a vybavila ich potvrdeniami, ze oni nikoho nenakazia. Po tomto uz aj posledni zodpovedni obcania budu velmi prehodnocovat svoj opatrny pristup.
7. Predpokladam, ze napriek vsetkemu co som uviedol nemocnice sa budu dalej plnit covid pacientmi a zdravotnictvo bude kolabovat dalej. Ako rychlo to pojde dole vodou, bude zavisiet od toho, kolko ludi si povie, ze tu covid nie je.
8. Ak mame teraz 1% infikovanych podla plosnych testov, a PCR testy vykazuju okolo 30% infikovanych z otestovanych, v lete ked vykazovali PCR testy 1% infikovanych z otestovanych sme museli mat plosnu infikovanost na urovni 1/30 cize 0.03% Napriek tomu sme sa za 3 mesiace dostali na uroven kedy "musime" robit celoplosne testovania a povolavat armadu. Akykolvek je dnes skutocny stav v uliciach, urcite je horsi ako bol v lete. V lete vsetci verili ze covid isiel na prazdniny do Ciny, dnes veria ze vsetci pozitivni sedia doma, neurobme tu istu chyb 2x.
PCR testy ukazuju razantny pokles, predpokladam ze je sposobeny velkym prirastkom testovanych, ktori sa nechali otestovat len aby nemuseli ist na verejne testovanie. Cize cca 30% narast v pocte testovanych, za posledne dni ma vyrazny efekt na strukturu testovanej skupiny a tieto data su zo statistickeho hladiska nepouzitelne pre celkovy trend pandemie.

Príloha:
giphy.gif
giphy.gif 225.01 KiB thumb_up0thumb_down

01.11.2020 - 17:17:10
01
Samozvaný prezident cerebrogigantus permagnus s obdobne poškodenou pani nabádajú v alternatívnom médiu k neplateniu sankcií za nenosenie rúšok . Scarinko kukaj a konzultuj s pánom 😎

01.11.2020 - 17:17:27
00
:puke:
01.11.2020 - 17:24:19
03
will ty a aj niektori dalsi stale zabudate do svojich vzorcov zaratat cislo kolko vyrobila tato najvacsia zhromazdovacia akcia pozitivnych ktori neboli a teraz su a maju negativny test. Je to v case kedy vlada zakazuje mat viac ako 1 cloveka na 15m². Tu bolo vo vacsine pripadov 15 ludi na 15m² ale to uz je ok.
Ale to sa dozvieme az neskor alebo nikdy ak nebudu mat priznaky len to budu sirit dalej.
01.11.2020 - 17:25:33
01
scarinko máme kolegu, ktorého voláme Generátor sprostostí. Chalan sa na teba nechtá.
01.11.2020 - 17:27:27
024
scarinko koko vyrobila, ked to furt omielas ?
01.11.2020 - 17:29:01
00
Kice aj u vas? Ja mam minimalne dvoch takych echt :lol:
01.11.2020 - 17:30:36
00
Kice poznal som chalana, ktoreho sme volali...a situacia podobna.

V kazdom pripade, ak je teraz ustavny problem preukazat sa potvrdenim z odberneho miesta, co bude v pripade seriozneho uzavretia? Nepochybne je rovnako protiustavne preukazovat sa v takom pripade formularom do ktoreho obchodu, pripadne v akom case idem. To uz bude lepsie riesenie.
01.11.2020 - 17:31:47
00
Roman, povedzme si, Harabin ako clovek je echt kkt 😉 ale ako pravnik je velmi dobry. Zo 14 sporov na ustavnom sude vyhral 14.
Fokel moja posledna veta predosleho prispevku.
01.11.2020 - 17:32:01
00
mathosh napísal:
Kice
V kazdom pripade, ak je teraz ustavny problem preukazat sa potvrdenim z odberneho miesta, co bude v pripade seriozneho uzavretia? Nepochybne je rovnako protiustavne preukazovat sa v takom pripade formularom do ktoreho obchodu, pripadne v akom case idem. To uz bude lepsie riesenie.


Ja nemám žiadny problém preukazovať sa potvrdením z odberného miesta. Vonkoncom nie ústavný.
01.11.2020 - 17:35:59
00
Kenai v bode 2. mas chybu ... ak je pozitivov 1% a test odhalil 60% nakazenych, tak skutocne % nakazenych nie je 0,4% ale 1/0,6 = 1,7%
01.11.2020 - 17:36:24
00
keyboard_arrow_up