dodo043 napísal:
Čo je to B/C ?

https://www.top-armyshop.sk/magazin/tvrdostne-skupiny-u-topanok
31.10.2020 - 14:37:37
02
Nepísané pravidlo je že čiastočný okop ( špička, päta majú najcastejsie Kupované B, také univerzály. B/C už majú skoro vždy celoobvodovy okop, topánka nepovolí do strán ani po čase, sú vhodné do ťažších terénov. Podrážka u B/C už zvykne byť už pekne tuhá. Sú ťažšie, tvrdšie napríklad šoférovať sa v nich nedá. Je to všetko o teréne a čo chces.
31.10.2020 - 15:32:36
00
No dnes som bol pozrieť tie Kayland Globo v exisporte, a sú fakt že tvrdé . Nevravím že nie pohodlné ,sedeli na nohe super, ale asi by som ich potenciál nevyužil .
02.11.2020 - 14:25:25
00
Hneď ich pôjdem kuknúť aj ja, presne niečo pre mňa :)
02.11.2020 - 16:40:41
00
V exispor... uz akcia skoncila
02.11.2020 - 16:51:58
00
Bola to akcia iba ! cez e-shop , a áno už aj skončila. Teraz sú za 199€ + nejaká tá poukážka namiesto zľavy. Ale už to nebude tých 115€ .
02.11.2020 - 17:07:28
00
Vybehove Millety z Treklandu za 99€. No otestujem asi az na jar.

Prílohy:

1F0A94AD-3E46-4E4A-AAB1-7FCE590469FF.jpeg
1F0A94AD-3E46-4E4A-AAB1-7FCE590469FF.jpeg 839.5 KiB thumb_up1thumb_down

02.11.2020 - 23:22:09
01
ja osobne takéto turistické nosím aj ako zimné
03.11.2020 - 08:39:36
00
letuareg napísal:
Vybehove Millety z Treklandu za 99€. No otestujem asi az na jar.


Ja som mal tieto Millety Super Trident gtx z Rysov, akurat v cervenej farbe. 3x reklamacia rovnakej vady - po nejakom case sa zacala odlepovat podosva v tej prednej casti. 3x som mal nove topanky, kedze to menili kus za kus. :-D Prvykrat sa mi ta podrazka zacala odlepovat po 3 dnoch trekkovania natazko v Nepale - takze zbytok(2,5 tyzdna) som chodil so striebornou zalepenou spickou duck tapom :-D Millet minuly rok urobil novu verziu, ktora sa kusok lisila od tychto super tridentov gtx a tie uz vyzerali byt kusok ine. Takze hadam Teba nepostretne rovnaky problem. Inak co sa tyka pohodlia a tlmenia, tak velmi konfortna topanka.
03.11.2020 - 09:00:24
00
jamám rovnake kopyto , ako tieto ale nízke, držia už cez 2roky bežného jesenneho a jarneho nosenia aj do prace aj nahory, na špičke ale badať trhlinky vo vrstvach podražky
ale komfort je myslím slabší ako u garmontov dragonov čo som mal predtým
03.11.2020 - 09:47:11
00
ja mam Millet FRICTION a menej pohodlne boty som snad ani nemal. mam ich v botniku od kedy som ich kupil. par krat som im dal sancu ze ich rozchodim, no marne. vzdy ma z nich brutalene bolia cele chodidla a zoderu mi patu. Na druhu stranu skusal som si tiez polovicne La Sportiva Boulder X a tie su jak papucky a pritom su pevne, tie si planujem kupit pod stromcek :) a tie Millety mi asi uz len budu zapadat prachom
03.11.2020 - 09:56:03
00
zihadlo 5 napísal:
jamám rovnake kopyto , ako tieto ale nízke, držia už cez 2roky bežného jesenneho a jarneho nosenia aj do prace aj nahory, na špičke ale badať trhlinky vo vrstvach podražky
ale komfort je myslím slabší ako u garmontov dragonov čo som mal predtým

asi sa ti nechce dat fotku tych trhliniek. je to jeden z modelov, ktore sa mi pacia a daju sa kupit teraz za dobru cenu. mam slabost pre millet.
03.11.2020 - 10:23:22
00
vonmil napísal:
Tak toto je dost specificka situacia,nakolko gore tex je membrana,ktora " dycha", je to jedna z jej prednosti,ale mozno tomu,komu sa velmi potia nohy,tak ano,osobne to citam prvy krat,ze premocenie z " orosenia"...sss5xxx a kde sa ti premocili? Lebo kupil som tiez Salomon kotnikove gtx a mne premokli na spodu od podrazky,asi kde je lepena podrazka k telu topanky a to len v mokrej trave,takze som to zobral,ze tie lacnejsie maju aj take lacnejsie prevedenie...mam aj 4gtx a tie sa zatial drzia vyrazne lepsie,hoci tazky mokry sneh je pre gore tex dost narocna "uloha",kedze odolnost na tlak vody je slabsi ako maju ine membrany


sorry, že až teraz, prve čo na nich premokne je špička zvrchu a potom zboku z vonkajšej strany topánky. aby som skúsil to orosenie, tak som ich jednoducho iba topánku bez nohy ponoril do vody a vydržali dosť krátko kým sa ukázal mokrý fľak zboku topánky. Proste sú asi tak na rannú rosu a do mesta. Skúsim ako to bude so snehom a keď budú premokať tak ich reklamujem. Na Salomon.com v ich eshope je kopa takých prípadov, že ľudom začalo pomerne rýchlo premokať a bol to dôvod k reklamácií. Ale keď tak rozmýšľam, čo mi reklamácia pomôže, aj keby mi dali nové topánky budu sa správať rovnako.
Uvidím keď budú dobre na zimu do mesta tak nebudem riešiť.
03.11.2020 - 10:49:12
00
taka ale nove mozes aspon predat za relaticne dobru cenu a kupit nieco ine
03.11.2020 - 10:52:27
00
sss5xxx napísal:
sorry, že až teraz, prve čo na nich premokne je špička zvrchu a potom zboku z vonkajšej strany topánky. aby som skúsil to orosenie, tak som ich jednoducho iba topánku bez nohy ponoril do vody a vydržali dosť krátko kým sa ukázal mokrý fľak zboku topánky. Proste sú asi tak na rannú rosu a do mesta. Skúsim ako to bude so snehom a keď budú premokať tak ich reklamujem. Na Salomon.com v ich eshope je kopa takých prípadov, že ľudom začalo pomerne rýchlo premokať a bol to dôvod k reklamácií. Ale keď tak rozmýšľam, čo mi reklamácia pomôže, aj keby mi dali nové topánky budu sa správať rovnako.
Uvidím keď budú dobre na zimu do mesta tak nebudem riešiť.

ak mozu byt vodeodolne topanky z lidla za 20€, preco by nemali byt znackove s goretexom? topanky nemaju vlastnosti ake maju mat, to je dovod na reklamaciu. rovno by som sa ich opytal, ze ci sa silou-mocou potrebuju sami presvedcit, ci je to vynimocna zavada u jednoho paru, alebo typicka zavada u toho konkretneho modelu (o com si ty presvedceny) a ze ci ti vratia peniaze hned, alebo ti daju trikrat nove topanky a peniaze ti daju az potom.
03.11.2020 - 11:10:33
02
keyboard_arrow_up