Zdravíčko.
Potreboval by som poradiť ako si správne nastaviť mechanické kotúčové brzdy a zlepšiť efektivitu brzdenia, kedže momentálne je to dosť biedne. Nikdy som to nerobil a som nový v kotúčových brzdách, tak sa radšej spýtam a nechám si poradiť. Veľmi pekne dakujem každému, kto si nájde na mna čas a opíše mi postup, prípadne mi najde nejaky odkaz kde je to podrobne(a ako pre debila, teda mna) vysvetlené.
01.11.2020 - 16:09:32
00
Nepíšeš aké máš brzdy, každé sa nastavujú trošku ináč.
Ale na začiatok môžeš pozrieť do strmeňa, či je medzera medzi kotúčom a doštičkou ktorá sa pri brzdení nehýbe.
Tá by mala byť pri kotúči čo najbližšie. Lebo ak nie, brzdný účinok sa stráca "preklápaním" kotúča.
Na priblíženie tejto doštičky ku kotúču je na strmeni skrutka, ale môže byť fixovaná poistným červíkom, ktorý najprv treba uvoľniť a po nastavení zafixovať.
Fotka strmeňa by pomohla.
Na brzdný účinok môže mať vplyv aj tvar pätky zadného kolesa na ráme plus
kvalita zadného náboja.
Môžeš pozrieť doštičky, ako sú opotrebené, či má obloženie rovnakú hrúbku v hornej aj v dolnej časti. Ak sú dosky zbrzdené šikmo, nebudú brzdiť tak dobre ako keď sú rovné.
01.11.2020 - 18:27:37
00
aJoN napísal:
Nepíšeš aké máš brzdy, každé sa nastavujú trošku ináč.
Ale na začiatok môžeš pozrieť do strmeňa, či je medzera medzi kotúčom a doštičkou ktorá sa pri brzdení nehýbe.
Tá by mala byť pri kotúči čo najbližšie. Lebo ak nie, brzdný účinok sa stráca "preklápaním" kotúča.
Na priblíženie tejto doštičky ku kotúču je na strmeni skrutka, ale môže byť fixovaná poistným červíkom, ktorý najprv treba uvoľniť a po nastavení zafixovať.
Fotka strmeňa by pomohla.
Na brzdný účinok môže mať vplyv aj tvar pätky zadného kolesa na ráme plus
kvalita zadného náboja.
Môžeš pozrieť doštičky, ako sú opotrebené, či má obloženie rovnakú hrúbku v hornej aj v dolnej časti. Ak sú dosky zbrzdené šikmo, nebudú brzdiť tak dobre ako keď sú rovné.

Asi bude najlepšie, ked ti ráno vyfotím čo a jak vyzerá a ty ma už presnejšie ponaviguješ. Dikec. :)
03.11.2020 - 17:34:11
00
keyboard_arrow_up