Nazdar hlopi
Mam E Bike Haibike, Xduro allmtn 2,0
https://www.ebajk.sk/obchod/elektrobicykle/horske-mtb/celoodpruzene/haibike-xduro-allmtn-2-0-2020/
Je tam Sram NX Eagle a prvých 500 km bol OK. Potom som si dal zjazdik mimo beznych tras a dost mi lietali kamene a bordel spod kolies, mozno trafili prehadzovacku, neviem. Co viem je, ze od vtedy ju neviem poriadne nastavit. Mam aj ten cerveny plastik co je vlastne sablona na kolecko prehadzovaca a velku pilu. Som z toho nestastny , pozeral som mnohe instrukatzne videa, ale neviem si s tym poradit. ( Nastavenie dorazovej sruby, sablona, povolenie lanka ....spustenie zadneho tlmica.. som uz za tym vsetkym ) Stale mi to preskoci pri 9-10 prevode o dva stupne, alebo hadze retaz ku spilkam, alebo je problem na 3-4 prevode. Proste to neviem nastavit.
Rad by som sa opytal, ci je nejaky borec z KE, dosiel by som na bajku a ukaze mi, co a ako, alebo sa definitivne nastvem a vymenim to za Shimano. Kazetu asi tiez, na najmensom prevode stirela statocne.
Tu by som potreboval poradit : Ak by som to prerobil na shimano, napr. SLX, XT, ake komponenty budem potrebovat a ci nema nahodou niekto skusenosti aky orech tam je, lebo aj ta kazeta je divna a ak Shimano taku kazetu ma, aka by bola vhodna. Preferujem nakub z MTB biker ( dobre skusenosti, ceny super ) tak linky na MTB biker by potesili, aby som vedel, co si mam objendat.
Druhy bike mam Trek Superfly FS 9,7 SL a tam som s XTckom nemal nikdy ziaden problem a to ma uz par rokov za sebou..

Dakujem za kazdu radu, pomoc.
26.10.2020 - 20:20:00
00
Nemusíš hneď meniť. Skús tam dať nove radiace lanko a odznova to nešteluj a uvidíš. Ak ti to tak skáče a nevieš to neštelovať určite si to zanes do nejakého bike obchodu aby ti pozeli pätku rámu. Tento problém čo opisuješ ma najčastejšie na svedomí ohnutá pätka rámu, to znamená, že ak si to nedáš premerať a hodiš tam hoci čo či už Sram NX, GX, alebo Shimano SLX, XTR..... tak s ohnutou pätkou to nenastavíš ani keby čo bolo. Ďalej ak by si chcel prejsť zo Sram kazety na Shimano by si musel vymeniť aj náboj (rexp. celé koleso), nakoľko orech z NX nepasuje na Shimano 12sp., tá potrebje MICRO SPLINE orech.

A slovo nákuP sa píše na konci s P!!!


Naposledy upravil LukasOn dňa 27.10.2020 - 08:41:36, celkovo upravené 1 krát.

27.10.2020 - 08:34:49
00
Kazeta NX a SX je na klasicky orech ale tu menit nemusis je kompatibilna so Shimano 12st.. Keby si ju chcel vymenit za Shimano 12st kazetu musis vymenit naboj s Micro spline orechom
a prepliest koleso. Prehadzovacku NX mozes vyment za Shimano Deore/SLX/XT/XTR 12st a k tomu prikupit aj salter(ten sice nieje podmienka, malo by to fungovat aj s povodnym NX salterom), retaz mozes nechat povodnu.
Tu mas linky na SLX varian ideal pomer cena/vykon:

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/prehadzovace/mtb-10-11-12-prevodov/shimano-prehadzovacka-slx-m7100-1x12-k-cierna-super-dlhe-ramienko-shadow.html

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/radenie/mtb-10-11-12-prevodov/shimano-radenie-slx-m7100-prave-12-k-na-objimku.html
27.10.2020 - 08:40:42
00
Dik za rady, patka je rovna. Este sa s tym skusim pohrat, len uz som na to nemal nervy a od zufalstva som hladal riesenie.
Preklep sa moze stat kazdemu no.. viem ako sa pise nakuB :-)
27.10.2020 - 21:04:29
00
vehud napísal:
Dik za rady, patka je rovna. Este sa s tym skusim pohrat, len uz som na to nemal nervy a od zufalstva som hladal riesenie.
Preklep sa moze stat kazdemu no.. viem ako sa pise nakuB :-)


A co tak to zaniest do servisu nech to nastavia? Ved to stoji par eur.
27.10.2020 - 21:24:16
00
vehud napísal:
Dik za rady, patka je rovna. Este sa s tym skusim pohrat, len uz som na to nemal nervy a od zufalstva som hladal riesenie.
Preklep sa moze stat kazdemu no.. viem ako sa pise nakuB :-)

Ver tomu že pokiaľ si tu pätku nedal premerať, tak istý si tým byť nemôžeš. Nie vždy je to vidieť okom a už to nepresne radí.
27.10.2020 - 21:58:47
00
ok, v pondelok pojde do servisu, aj tak sa tam mam ukazat po 500 km nech ho pozru tak uvidim, co povedia
28.10.2020 - 20:46:03
01
Takto, aby si nestracal cas. Tiez som to riesil s NX. V servise ti to sice nastavia, asi lepsie ako to dokazes sam, ale aj tak to nebude dobre. Povedia ti, to co mne, NX je proste na hovno, maju s tym problem aj fungl nove bicykle, ta pruzina v prehadzovaci je slaba. Riesenie je bud sa s tym naucit zit,, alebo vymenit prehadzovac. Draha varianta je dat tam GX, lacnejsia nieco od Shitmana. Deore alebo SLX.
29.10.2020 - 09:59:00
00
dik za radu
02.11.2020 - 15:33:33
00
vehud, mal som taky podobny problem na gx. a chyba bola v retazi. vymenila sa retaz a slape to paradne. skus retaz. vyjde ta to 20e.... mozno pomoze.... iba tip
02.11.2020 - 23:47:06
00
na ebajku nepotrebuješ 12 prevodov, existuje možnosť ísť do Deore 5100, 11 prevodov, kazeta 11-51 na HG orech, cenovo prijateľné komponenty. tiež to riešim na ebajku, s tým rozdielom že musím prepletať aj koleso kvôli náboju
https://www.mtbiker.sk/shop/hladaj.html?s=m5100
03.11.2020 - 02:26:44
00
tomu prepletaniu som sa chcel vyhnut, s novym nabojom a orechom a kazetou je to kilecko urcite. Dnes som bol v servise, Prehadzovacka je pokrivena, vraj mali viacero pripadov, kde SRAM nezvladol uder od konara, ci kamena. Vraj tie SRAM su dost makke. Velmi neodporucaju novu NX... Skor vyssiu radu. Akurat mi ukazovali bike, kde sram prerabali na shimano.
No a keby som chcel novy prehadzovac, tak SRAM stoji vyssia rada cez 100 €. napr. GX, nebodaj taky XX1 za 273 €. Mne vychadza cenovo lepsie SLXko a to stoji 51 a packy 29 spolu za 80 € . Ja rozumiem tomu, ze urcite su borci, co by si to neprerabali a vedeli nastavit, ale ten NX uz zrejme nikto nenastaví. A asi ani retaz nepomoze pri udretej prehadzovacke. Co mi vsak este chlapik v servise povedal bolo, ze shimano vedia narovnat. To NX uz nie. Ako ten prehadzovac v podstate ide, len to nieje podla mojich predstav. Zo Shimanom som nikdy nemal problem. Uz som sa asi rozhodol a prerobim to, ked budem menit retaz.
Zaujimavy napad prejst na 11 prevodovu kazetu...budem nad tym uvazovat, este sa popytam v servise ci bude kompatibilna s orechom co je tam teraz. Preplietať sa mi velmi nechce....:-)

Dik za postrehy a rady.
03.11.2020 - 15:10:03
00
Kontrolovali ti pätku? Lebo toto čo hovoríš môže byť rovnako pätka ako aj samotná prehadzovačka. A potom môžeš kupovať shimano akokoľvek chceš, aj tak si nepomôžeš
03.11.2020 - 16:55:15
00
vehud napísal:
tomu prepletaniu som sa chcel vyhnut, s novym nabojom a orechom a kazetou je to kilecko urcite. Dnes som bol v servise, Prehadzovacka je pokrivena, vraj mali viacero pripadov, kde SRAM nezvladol uder od konara, ci kamena. Vraj tie SRAM su dost makke. Velmi neodporucaju novu NX... Skor vyssiu radu. Akurat mi ukazovali bike, kde sram prerabali na shimano.
No a keby som chcel novy prehadzovac, tak SRAM stoji vyssia rada cez 100 €. napr. GX, nebodaj taky XX1 za 273 €. Mne vychadza cenovo lepsie SLXko a to stoji 51 a packy 29 spolu za 80 € . Ja rozumiem tomu, ze urcite su borci, co by si to neprerabali a vedeli nastavit, ale ten NX uz zrejme nikto nenastaví. A asi ani retaz nepomoze pri udretej prehadzovacke. Co mi vsak este chlapik v servise povedal bolo, ze shimano vedia narovnat. To NX uz nie. Ako ten prehadzovac v podstate ide, len to nieje podla mojich predstav. Zo Shimanom som nikdy nemal problem. Uz som sa asi rozhodol a prerobim to, ked budem menit retaz.
Zaujimavy napad prejst na 11 prevodovu kazetu...budem nad tym uvazovat, este sa popytam v servise ci bude kompatibilna s orechom co je tam teraz. Preplietať sa mi velmi nechce....:-)

Dik za postrehy a rady.


prepletať idem ja, ty nemusíš. kazeta Deore 5100 ide na klasický (HG) orech. som toho názoru, že 11s bude spoľahlivejšie a trvácnejšie ako ktorákoľvek 12s sada, naviac s takmer identickým rozsahom, či máš dole 10 alebo 11T je úplne jedno. na prvom ebajku som menil 12s NX za 11s XT, fungovalo to bezchybne, na terajšom mám 12s SLX a po 700km konštatujem že to síce radí dobre, ale nie tak presne ako 11s a naviac mám nejaký problém s orechom alebo kazetou, ktorý sme v servise ani na viac pokusov nevyriešili, preto to idem prerobiť na 11s
03.11.2020 - 18:22:45
00
Patku som kontroloval , rozobral som to a je rovna. Dnes som ho este prevetral na Kojsovku a spat do KE a isiel OK, tak nejak som sa uspokojil :-) Aj tak ale budem rozmyslat prehodit to na 11 prevodov a XT. Myslím, že na ebike 11 staci bohato. Dik za radu sorcerer.
04.11.2020 - 19:18:10
01
keyboard_arrow_up