Nemusis byt papalas. Staci informovat zopar periodik ze sa pocas korony zacalo kradnut vela bicyklov. Oni napisu zopar clankov a policia zacne zahadne konat... zial ich kompetencie su smiesne a kazdy spis navyse je len naobtiaz...
04.11.2020 - 08:50:55
02
aJoN napísal:
stanleeeePredpokladám, že ho porovnajú s číslom bicykla ktorý hľadajú.

Určite akcia kvôli jednému bicyklu 🙂...
04.11.2020 - 09:01:09
00
tak v databáze nemajú len jeden kradnutý....
04.11.2020 - 09:07:03
03
stanlee ak to este niekedy zazriem, tak im odkazem, ze nech nesaskaraduju, nech je kazdy spokojny....
04.11.2020 - 09:17:37
02
Ja by som uvital, keby uz konecne existoval centralny register bicyklov (resp. ramov) a registracia by bola povinna.
04.11.2020 - 09:18:22
03
Kontrolu som zazil aj ja pred cca mesiacom v KE u nas na sidlisku, nepomohlo ani to ze sa s organmi poznam :-), opisali cislo a zapisali k tomu osobne udaje, vraj to mali nariadene, kvoli tomu, ze sa rozmohli kradeze bajkov( hlavne zo spolocnych priestorov a pivnic).
04.11.2020 - 10:04:32
00
Obdivujem tých ľudí, ktorí majú odvahu zájsť na políciu a nahlásiť krádež, násilie alebo podobné... Ja už všetko (o čo mám záujem vyriešiť) riešim radšej inak...
Nič v zlom proti policajtom, dohliadajú na dodržiavanie zákona a bez nich by tu bola anarchia... Ale veľa vecí neriešia len registrujú... Moje a aj nielen moje skúsenosti...
04.11.2020 - 10:27:51
00
vidis a ja som volal policiu aj ked mi ukradli zadne sklo z auta a bol som to aj spisat - to ze to riesit nebudu ani sa nenajde mi bolo jasne. ale mali zaznam. keby tak boli aj ostatni susedia nahlasit kradeze roznych casti auta (co som sa neskor podozvedal) nakopilo by sa im to a mozno by nieco zacali riesit. takto to vyzera ze sa nic nedeje.
04.11.2020 - 10:36:12
01
Možno... Práveže toho "možno" už majú ľudia dosť... Policajti dojdú, spíšu a fertik, hodia na kopu... Pár krát mi vykradli naftu z kamióna... Pod kamerami. Vtedajší šéf mi zakaždým hovoril, že nemám ani políciu volať, že zbytočne... Takže pár krát už volal a vždy bez výsledku, len šoféra policajti obviňovali a on musel behať po polícii a podpisovať papiere úplne nanič... Ja mám podobné skúsenosti... Nahlásiť na políciu udalosť (LP) a houby... Tam si choďte pre taký papier, hentam pre taký ale aj tak sa to riešiť nebude, jedine keby sa útočníci prišli sami priznať... A raz auto. Policajti povedali, že pátrať nemá zmysel, že to sa volakde objaví... Hodili papier na kopu a vymaľované... Odvtedy prešlo koľko... 10rokov?
04.11.2020 - 11:19:02
00
user_id napísal:
Ja by som uvital, keby uz konecne existoval centralny register bicyklov (resp. ramov) a registracia by bola povinna.
To je super napad, potom uz staci krocik k registracnym cislam, kefovaniu za nepovolene upravy, pravidelnym technickym kontrolam etc ... treba vymysliet ako obhajit, ze pre elektricky to cele dava zmysel ...
04.11.2020 - 11:46:32
02
Nemyslim si, ze by to az tak daleko zaslo. Je v zaujme statu podporovat rozsirovanie eko dopravy, nie ju podkopavat. Centralny register by praveze sluzil k benefitu majitelov bicyklov. Buduci majitel by si napr. mohol overit, ci bicykel nie je kradnuty, alebo pri naleze bicykla v drzbe nejakeho kriminalnika by bolo mozne lahko najst opravneneho majitela.

Povinnost registracie by nebola retrospektivna (len pre nove bicykle), ale ak by mal clovek doklad o kupe a bicykel by mal na rame vyrazene cislo, mohol by si ho zaregistrovat. Este by bolo treba domysliet, co s bicyklami, ku ktorymi neexistuju doklady (napr. pri kupe z druhej ruky, boli stratene..).

Myslim, ze neexistuju ziadne statistiky kolko je na Slovensku bicyklov/cyklistov. Ak by to cislo v registri bolo velke, stat by mozno nalieval aj viac penazi do budovania cykloinfrastruktury.
04.11.2020 - 12:05:21
00
Evidovať niečo pre štát má zmysel len vtedy keď z toho aj niečo bude mať t.j. napr. poplatok za registráciu alebo podobný prísun € ako daň z nehnuteľnosti, psa a pod. a potom poplatok pri zmene majiteľa, farby, výkonu atď., atď., atď.
Eko dopravu treba rozširovať ale aj udržať príjem z daní, napr. stratu v prijme daní za phm bude treba nahradiť iným príjmom z inej daní.
Netreba byť za každú cenu prvý.

user_id napísal:
Nemyslim si, ze by to az tak daleko zaslo. Je v zaujme statu podporovat rozsirovanie eko dopravy, nie ju podkopavat. Centralny register by praveze sluzil k benefitu majitelov bicyklov. Buduci majitel by si napr. mohol overit, ci bicykel nie je kradnuty, alebo pri naleze bicykla v drzbe nejakeho kriminalnika by bolo mozne lahko najst opravneneho majitela.

Povinnost registracie by nebola retrospektivna (len pre nove bicykle), ale ak by mal clovek doklad o kupe a bicykel by mal na rame vyrazene cislo, mohol by si ho zaregistrovat. Este by bolo treba domysliet, co s bicyklami, ku ktorymi neexistuju doklady (napr. pri kupe z druhej ruky, boli stratene..).

Myslim, ze neexistuju ziadne statistiky kolko je na Slovensku bicyklov/cyklistov. Ak by to cislo v registri bolo velke, stat by mozno nalieval aj viac penazi do budovania cykloinfrastruktury.
04.11.2020 - 13:13:14
02
Mne bike pred 6 rokmi ukradli. Nasiel som ho v nejakej aukcii a kedze som mal papier z policie, tak som ho za 2 tyzdne mal naspat doma.
04.11.2020 - 14:54:44
04
Ale si si dost dovolil, nemal si to nahlasovat nikde, iba si zanadavat na nete a doteraz by si ziadny bajk nemal. A to sa predsa oplati...
04.11.2020 - 15:52:04
00
Ja som mal aj zaznam z kamery a neurobili absolutne nic. Videl som aj na nich resp mi to tak medzi recou povedali ze s tymto sa aj tak nic neudeje. S naburanym autom rovnako nic kedze vinnik povedal ze on to nebol. Vykradnute auto rovnako nic. Nasim policajtom musis dotiahnut zlodeja/vinnika na stanicu, musis ho donutit aj priznat sa a este lepsie je ked mas detailnu fotku ako to robi. Potom mooooozno uzavru pripad s tym ze vysetrili vinnika.
04.11.2020 - 16:55:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up