04.11.2020 - 10:37:49
00
Sesulak napísal:
Dnes rekord 24% z testovanych pozitivnych. No nejako tie obmedzenia nefunguju, alebo pomaha plosne testovanie? Podla toho ake boli "rozostupy" a sposob testovania by som sa necudoval, keby to malo za nasledok presne opacky efekt.

podla mna testovali cielene, preto take percenta
04.11.2020 - 10:39:31
03
Gusto0, double, ale preco ist na to opacne? Skola mala zacat tak ako zacala, len tie hranice zavriet, resp. kontolovat a ludi na nich testovat sa malo zacat v polovici augusta, ale uz som to tu spominal.
04.11.2020 - 10:40:28
00
Sesulak napísal:
Dnes rekord 24% z testovanych pozitivnych. No nejako tie obmedzenia nefunguju, alebo pomaha plosne testovanie? Podla toho ake boli "rozostupy" a sposob testovania by som sa necudoval, keby to malo za nasledok presne opacky efekt.

Moze to byt aj tym, ze pozitivni z antigenov za dali pretestovat cez PCR + ich kontakty
04.11.2020 - 10:42:15
02
clxno1 ved to tomu sasovi bolo aj oporucane ale nespravil tak lebo svadby a podobne kraviny
Sesulak preto mali pretestovat BA znova - ked uz sasujeme tak pre tu srandu
04.11.2020 - 10:47:30
00
Odbudli samoplatcovia, ktorí si počas plošeného testovania dávali robiť PCR testy a výrazne prispeli k pocitu, že krivka padá. Teraz prídu dni a možno týždne, kedy sa uvidí, ktorým smerom to pôjde. Testovanie v trende urobilo len chaos :)

//edit: ešte by som doplnil, tým, že samoplatcovia si test platili, tak niektorí si museli na výsledky PCR počkať niekoľko dní, nebolo to tak, žeby ich mali na ďalší deň


Naposledy upravil Richie18 dňa 04.11.2020 - 10:50:18, celkovo upravené 1 krát.

04.11.2020 - 10:49:13
00
Mali dat 3-4tyzdnovy lockdown vsetci doma a ziadne testovanie.
Mna by zaujimalo ci stupne cez pcr testy pocet pozitivnych v odbernych miestach ktore boli v interieri a tvorili sa dlhe fronty.
Pripadne aj odberne personal len s ruskami.
Idu cestou nasilneho premorenia, ved nechavaju otvorene aj ine prevadzky.

Ked mozu od mladych v obchode pytat obciansky pri kupe tovaru pre dospelych, alebo v kine pri filme pre dospelych, tak tu je to ine?
04.11.2020 - 10:49:21
00
scarinkoto čo predvádza pan prezident ha-ra-bin je úplne dno, ak si si nevšimol tak sa len zviditeľňuje rovnako ako vocca ale žiadne právne kroky nepodnikne lebo vie že by neuspel, resp. možno niečo aj podá ale zmätú mu to zo stola. Len samá kritika ale žiadne riešenia a ešte to povie ako keby Matovič vymyslel covid + ignoruje fakt že vo zvyšku sveta sa robia rovnaké opatrenia. proste odpad
04.11.2020 - 11:03:53
07
Dnes 13000 testov.
Tak teraz je pekne vidiet, ze labaky dokazu spravit 20k testov denne. Ale hygiena nestiha trasovat. A za to je zodpovedne Ministerstvo zdravotnictva (a teda vlada). To, co som pisal o Matelkovi bolo, ze si myslim ze to testovanie bolo treba skusit. Ale fakt mi kua vadi, ze sa to do*erie zase na hygienikoch, ktori nebudu stihat dohladavat. Lebo ich je malo a nechcu do toho pustit inych. Lebo obvolat ludi so zhodnotenim urcite nedokaze nikto bez 10 rokov hygienickeho vzdelavania.

Samozrejme, ze % za posledne dni boli skreslene samoplatcami. Ani mi kratkodobo nevadi, ze cislo vyskoci, ak by sa nasli vacsie ohniska. Ale fakt ma serie to, ze mame kapacitu na 20 000 a my ju nevyuzivame.

Nemyslim si, ze to % je sposobene nakazou pri testovani. Tito ludia boli dohladani v pondelok a testovani v utorok. Takto rychlo sa covid neprejavuje.
04.11.2020 - 11:12:09
01
keďže mám doma 2 pozitívnych bez príznakov, tak som si dnes (po sobotnom ag teste) urobil nejaký samotest krvy z lekárne, čo sme pre istotu dostali v manželkynej práci počas prvej vlny. Stále som negatívny ... tak buď je to zázrak alebo to stým šírením nieje tak jednoduché. Alebo sú všetky tie testy na pi..nič
Ale zase bojím sa to podceniť lebo už aj v okolí máme nejakých chorých
04.11.2020 - 11:18:22
00
double napísal:
Vcera ich len na vírus umrelo 259.

Nie na virus, ale s virusom, to je velmi velky rozdiel :!: .. dalsia vec je tiez, ze zacinaju aj v CR zneuzivat to, ze poistovna plati podstatne viac za lozko /ale tak neda sa tomu cudovat, len to potom dost skresluje statitisky/ , ak ide o pacienta s pozitivnym testom (nie chory na COVID, ale pozitivny test na SARS) .. inak zda sa mi, ze COVID sa stale nelieci, mozno nejake drobne pokusy.
04.11.2020 - 11:22:57
02
...” Covid19 sa stále nelieči “ 😂 . Ta čo robia potom intenzivisti a infektologovia celého sveta ? Pijú káveju a šukaju sestričky ?
04.11.2020 - 11:27:44
09
scarinko Skus si urobit prehlad, kolko ten prepity harabinovsky taraj narozpraval, co vsetko je protiustavne/kolko podnetov podal a kolkokrat mu dal ustavny sud za pravdu (napr. prezidentske volby, parlamentne volby a pod., k tomu Kiska slobodomurar, Soros, zidia a podobne dristy) Len sa tu neohanaj jeho "vyhratymi spormi" kym bol na najvyssom sude a vsetkych drzal za gule. Ak mas nejakych znamych co pracuju na sudoch ako VSU alebo sudcovia/advokati/pravnici, opytaj sa ich aky maju nanho nazor. Az na dezolatov typu Krajnikova a spol. ti vsetci povedia, ze je hanbou sudnictva.
04.11.2020 - 11:28:08
04
To , že nemáme kauzalnu terapiu ale “ len “ symptómatickú , neznamená že neliečime .
04.11.2020 - 11:31:02
00
Ramon1: nemyslim svet, tu u nas a CR. Ake konkretne lieciva sa pouzivaju na toto , ktore nie su standardnou liecbou v pripade chripky ?
04.11.2020 - 11:33:32
00
keyboard_arrow_up