Ked je tu rec o skrtani pedalmk, hloda ma myslienka na mojom trancovi vymenit kluky za kratsie. Momentalne mam 175 mm ale premyslam ak sa daju zohnat 165 mm. Daju sa vobec take zohnat? Mam shimano slx m7000 kluky
05.11.2020 - 11:51:28
00
Vacsine ludom sa urcite stalo ze dopadli zo skoku tak ze bol pedal dole aj mne sa to stalo viac krat ide o tzv. "one foot" zvycajne sa to stane ked nieco poseries a uz vo vzduchu stuhnes a vidis ze letis zle, podvedome urobim nejaku blbost nohami a dopadnem tak ze skrtnem pedal o zem ale takto som este nespadol. Horsie je to ked zavadite pri slapani vo velkej rychlosti, takto som prisiel ku vyklbenemu ramenu tam vidim nizky stred a dlhe kluky ako problem.

Riesit kontakt kolesa o sedlovku je blbost, takto nizko to nikto nebude mat ako vysvetlil vrabc0. A aj ked sa to stane tak sa nic nedeje (vyskusane) odrie vam to sedlo a urobi debilny zvuk.

pri narazoch kedy by siel bajk takto do zdvihu moze dojst k deformacii ramu i zadnej stavby. Neviem ci je to tento pripad s pevnym trojuholnikom vzadu


Toto som asi nepochopil. Na tom trojuholniku sa nic neohyba, je to VPP cize inak zvany twin link. Vsetok ohyb je v loziskach na spodnej linke a vrchnej.
05.11.2020 - 11:59:35
10
vrabc0, jasne, myslene to bolo ironicky, pri tak kratkych sedlovkach nikto realne nebude jazdit full zasunutie.
to, ze k tej kolizii moze dojst sa ale neda vylucit.
a to islo, poukazat na to, aky je to vlastne "nepodarok" :)
ja som sa povodne snazil prispiet do diskusie v teme o biku do 3500 dalsim zaujimavym tipom, a porovnal ho s tunajsim Blizzardom, ktoremu ja zase vycitam to co sa da najst napr. tu.
https://mtbs.cz/clanek/test-rock-machine-blizzard-trl-90-29/kategorie/testy-recenze/rubrika/bike-technika?page=4#.X6PcLWhKi70


Naposledy upravil martin15 dňa 05.11.2020 - 12:07:34, celkovo upravené 1 krát.

05.11.2020 - 12:01:09
00
das dlhsiu vidlu a hned je stred vyssie :)
05.11.2020 - 12:04:51
00
Hosť napísal:
Ak riesite to ze ked bude dolu sedlo na v1 tak riesite blbosti.
1. ten bajk ma nizku sedlovu trubku = 418 vo velkosti L
2. pri narazoch kedy by siel bajk takto do zdvihu moze dojst k deformacii ramu i zadnej stavby. Neviem ci je to tento pripad s pevnym trojuholnikom vzadu ale nie je stopercentne riesit to vyfucanim tlmicu a vidlice. Potom clovek zisti ze sice s vyfucanymi patronami je v pohode ale po jazde ma odtlacky plasta na zadnej trubke.
3. Ten bajk so sedlom uplne dole vyzera takto Pochybujem ze to niekto takto vozi pri tych najmensich velkostiach. Znacna cast bajkov so sedlom uplne dolu by sa spravala uplne rovnako.

Nizsi stred potrebuje viac jazd kym si na to clovek zvykne aby neskrtal o teren. Nie preto ze by sa veci nedali jazdit ale preto aby si clovek zvykol na to v akej vyske ma pedale a naucil sa s tym jazdit automaticky. Podobne to je so sirsimi rajdami, dlhsim bicyklom, vacsimi kolesami atd. Ziadny problem len si to musi jazdec otukat. Ale ak by som sa niecoho bal tak skor toho ze chytim v dopade prevodnik a povlacim retaz po zemi ako toho ze chytim pedal. Aj ked to sa mi stalo tiez, zatial ale iba raz. Bola to kombinacia nezvyknutia si na bajk, maksieho tlmicu, prepalenia dopadu a dopadu pedalom priamo na trciacu skalku. Vo vysledku z toho bola brzda na nulu a katapult hlavou dopredu. Nic z toho ale bezne nezazijem, ten jeden pripad bol skutocne extrem kde sa posralo vsetko co sa dalo. Pinkbike robi pri testoch tie videa huck to flat, vital robil fotky dh a enduro bajkov pocas pretekov v maximalnej kompresii. Hlavne tie vital fotky ukazuju ze castejsie ide po zemi prevodnik ako pedale.


bavime sa o tomto, aj ked je pravda ze vidla este pojde o par cm dole, takze uhly sa trochu zmenia a ten kontakt tam nemusi byt az tak velky

Prílohy:

Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg 149.83 KiB thumb_up0thumb_down

05.11.2020 - 12:06:15
00
Swarz napísal:
Toto som asi nepochopil. Na tom trojuholniku sa nic neohyba, je to VPP cize inak zvany twin link. Vsetok ohyb je v loziskach na spodnej linke a vrchnej.

Myslel som to tak ze na prednom trojuholniku i na zadnej stavbe dochadza pri tak velkych supach k flexu. Jednym dychom tam mam ale zaroven poznamku ze neviem ci to je prave pripad pevneho trojuholniku v pripade vpp. Nejaky flex na vzperach, aj ked uplne minimalny, bude vzdy.

Polo napísal:
bavime sa o tomto, aj ked je pravda ze vidla este pojde o par cm dole, takze uhly sa trochu zmenia a ten kontakt tam nemusi byt az tak velky

Viem o com sa bavime. Skusim to teda este trochu inak. Dajte si do googlu v obrazkoch vyhladavat "ripmo v1" a pozerajte ako sa v realnom svete na tom biku vozia zasunute sedlovky. Vacsina ma sedlovku vysunutu vyssie ako ako na foto ktore som dal ja alebo teraz ty. A ked si pozriete biky co to maju zasunute co najviac tak vzdy ide o XL ramy. Ak mate moderne geosky mozete si to skusit sami. Zasunte sedlovku co najviac, dajte dolu sedlo a s tlmicom bez pruziaceho media zatlacte bajk do dorazu. Koleso bude velmi blizko sedlu, niekomu sa to rovno dotkne. Problem je ze ani s vacsinou modernych geo nebudete mat tak nizku sedlovu trubku ako je na tom ripme v1. Uz i na v2 to na tom biku zvysili.

Alebo este inak, pozrite si tie videa huck to flat od pinkbiku a skuste si na tych bikoch v hlave uvedomit co by sa stalo ak by na nich bola sedlovka zarazena co najviac dolu. Stalo by sa to iste co tu v teoretickej rovine rozoberate o jednom biku. Stalo by sa to kazdemu jednemu z tych bikov.


O tom hovorim
05.11.2020 - 12:32:58
01
Hneď na tej úvedne fotke vidieť ako by si to odniesla baterka na AXS sedlovke :)
05.11.2020 - 13:03:02
00
Inak tu je aj vyššie spomínaný Vitus 2:00

https://www.youtube.com/watch?v=NpS8N3bIBno
05.11.2020 - 14:23:25
00
myslim ze spominany bol novy sommet 29, 170/160
05.11.2020 - 14:34:45
01
Pani akoze nechcem byt zly ale posledne 2 strany diskusie by si zasluzili vymazat na kompletku. okrem toho ze je to offtopic tak este je to aj uplne irrelevantne hladanie chyby kde nie je.
05.11.2020 - 20:31:37
06
Prosim ta Lukáš akú veľkosť si bral ten propain a akú máš výšku ? Ak sa môžem opýtať
06.11.2020 - 16:10:45
00
Mám 187 cm dosť dlho mi trvalo sa rozhodnúť či L alebo Xl. Popozeral som všetko možné foto a články :D písal som si aj priamo so supportom v Propain a tí mi popísali veľkosti bikov a výšku jazdcov v ich videách. Tak nakoniec som sa priklonil k XL a zobral ten.
06.11.2020 - 17:36:56
00
Fuha ja mám 184 rozmýšľal som nad L kom, teraz si ma zneistil :D
06.11.2020 - 17:44:42
00
Tak ono aj pocitovo ako si zvyknutý, vždy mi viacej sadli väčšie bike než menšie “hravé“
06.11.2020 - 18:01:42
00
uff, 29" kolesa a razvor skoro 128cm pri XL.
na webe maju tuto peknu tabulecku, a podla nej ti pri vyske 184cm L sadne akurat.

Prílohy:

tyee.jpg
tyee.jpg 90.83 KiB thumb_up0thumb_down

06.11.2020 - 18:15:01
00
keyboard_arrow_up