valecek napísal:
Spoluhráčove pľúca po kontrolnom RTG, 5 týždňov po prekonanom kovide. Dobré to asi nieje.... Nefajčí, nepije, žiadne civilizačné choroby ani prodizpozicie, hokejový rozhodca iihf v extra kondícii.

Nazdar, dobre, že si to sem dal. Irituju ma blbci, čo to stale spochybnuju, banda posmievačikov. Nikto ti to ani nepochvalil. Hlavne, že zbieraju kotletovske članky. Je mi z toho smutno, krajina rozdelena, ako asi nikdy predtym.

Mne sa vybavuje CT, možno tak do 1-2 mesiacov. Som zvedavy, čo to vyviedlo na organoch. Nikto z lekarov mi neda doporučenie, pokyny, ako sa vratiť do športovej aktivity. Iba každy "Opatrne, opatrne, len chôdza". Ale dokedy, kedy môžem začat kolobežkovať. MTB až na jar, ja pod 15 st. nejazdim.
08.11.2020 - 06:54:04
01
laco napísal:
Obdivujem vaše znalosti o koronavíruse.

Znalosti sú o hovne, najlepšia je osobna skusenosť. Tá je neprenositelna.
Tak daj pozor, aby si sa k takej neprepracoval, to je raz dva, ani nevieš ako.
08.11.2020 - 07:24:03
01
Ako antigénové testy na COVID-19 fungujú a kedy odhalia najviac nakazených?https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/ako-antigenove-testy-na-covid-19-funguju-a-kedy-odhalia-najviac-nakazenych/
Senzitivita (presnosť) testov by mala byť 96,52 percenta a riziko falošne pozitívnych výsledkov 0,32 percenta.
08.11.2020 - 07:28:36
00
ivan napísal:
Dobrý si. Už si si na mne nazbieral 5 palcov nahor. To dnes bude u vás v rodine veselosti. :D Len to moc neprežente. V pondelok treba íst do roboty. Ked nie ste v karanténe. :D


Si úbohý a je mi ťa ľúto...musíš mať veľmi biedny život, keď sa takto ukazuješ, že všetko vieš, vo všetkom si najmúdrejší. Tipujem, že si pod papučou a jediný priestor pre svoju frustráciu si si našiel na internete. Odpisovať nemusíš, dávam ťa do "black listu".
08.11.2020 - 07:47:32
05
Ked kedysi Europou putovala cholera, tiez zomierali ludia. Ale sami od seba prijali opatrenia a spravali sa tak aby prezili. Nechapem, co je tazke na tom spravat sa zodpovedne k sebe samemu aj v terajsej situacii. Kto na tie opatrenia, ktore su asi zakladom dlabe, ten nech si sam nesie zodpovednost. Preco by sme ale vsetci mali trpiet nejakymi restrikciami? Keby bola epidemia HIV, tiez by sa zivot zastavil? Pre toho, kto ma jedneho staleho partnera ktoremu veri asi nie...
Mali by skoncit s tou hysteriou. Najma media, ktore to rozduchavaju, ale uz aj ludia by sa mali trochu preplesknut a zacat brat realitu taka aka je. Ze dlhodobo poddimenzovane zdravotnictvo nebude stihat ziadnej vacsej epidemii. Ze mlada generacia, napriek vsetkym rizikam, potrebuje kvalitne vzdelanie. Ze ekonomika bola na infuziach uz davno pre koronou a ziadny zazracny liek neexistuje, len dalsie hadicky a kanyly. Ze politika je jedna velka zumpa a jedina mutacia koronavirusu je ta politicka...
Ja ziadny recept na dnesnu situaciu nemam. Asi len zneme to co sme si zasiali. Proste sme hodili bumerang nenavisti, zloby a zavisiti a vratila sa nam korona. Bohuzial sa ten vzduch okolo nas rozviril natolko, ze nieco prileti aj tomu, co nic nehadzal...Amen :)
08.11.2020 - 08:36:56
05
AdMich napísal:
Si úbohý a je mi ťa ľúto...musíš mať veľmi biedny život, keď sa takto ukazuješ, že všetko vieš, vo všetkom si najmúdrejší. Tipujem, že si pod papučou a jediný priestor pre svoju frustráciu si si našiel na internete. Odpisovať nemusíš, dávam ťa do "black listu".


...až teraz 😜 ?!
08.11.2020 - 08:40:40
00
Ocujte, a ako to je s 10 dnovou karantenou matovica a nada? Im vobec nevadi ze zase porusuju vlastne pravidla? Ale ak sa slovac inspiruje cechmi a prestatane dodrziavat vsetko tak to uz ich vina nebude, vsak?
08.11.2020 - 08:55:08
00
...na výnimočný stav sa dá vyhovárať obojstranne.
08.11.2020 - 09:03:59
00
10 dnovu karantenu maju pozitivni. Ti co s nimy prisli do kontaktu su v karantene do vykonania testu, ak je negativny, su free. Nie? Co porusili?
08.11.2020 - 09:10:27
00
lapaloma napísal:
Ocujte, a ako to je s 10 dnovou karantenou matovica a nada? Im vobec nevadi ze zase porusuju vlastne pravidla? Ale ak sa slovac inspiruje cechmi a prestatane dodrziavat vsetko tak to uz ich vina nebude, vsak?

Neporusuju .. neboli v karantene ako pozitivni, len po kontakte s pozitivnym 5 dni a potom test, ten bol negativny, tak ok. Len je v tom taky bordel uz, ze ani divna svina uz nevie co a ako :D, pokial necitas kazdy den diskusie, kde to vedia vysvetlit /na rozdiel od propagacnych hysterickych clankov/. Ale pobavilo, ze hned boli zli, ze utekaju :D /opozicia sa tak vyjadrila/.. ani tak neni dobre, ani onak :lol:. Ale tak ktovie, niektori co su v karantene su za to vdacni, inak by im zamestnavatel nedal dovolenku :D

duves: vzdelanie je na hovno ? Hmm ... keby bolo nahovno, tak by si tu nepisal, lebo by si nevedel citat/pisat a ovladat PC .. nanic je asi vtedy, ked ho nevies/nechces vyuzit.

ps: povinne citanie :) http://dfens-cz.com/uvaha-z-promorovny/
08.11.2020 - 09:21:56
04
Kde ty na zo chodíš 😎 ...

Počas soboty plošne otestovali 1 297 571 ľudí, z toho 8172 bolo pozitívnych, teda 0,63 %. Premiér Matovič tvrdí, že vďaka antigénovým testom "je možné znížiť až o 55 %" počet infekčných ľudí v spoločnosti.
08.11.2020 - 09:43:46
00
AdMich napísal:
Si úbohý a je mi ťa ľúto...musíš mať veľmi biedny život, keď sa takto ukazuješ, že všetko vieš, vo všetkom si najmúdrejší. Tipujem, že si pod papučou a jediný priestor pre svoju frustráciu si si našiel na internete. Odpisovať nemusíš, dávam ťa do "black listu,,.


Si úbohý aj so svojim 5 členným fun klubom a je mi vás ľúto...musíšte mať veľmi biedny život, keď sa takto ukazuješte, že všetko neviešte, vo všetkom nie sište najmúdrejší. Tipujem, že sište pod papučou a jediný priestor pre svoju frustráciu si sište našielšte na internete. Hejtovat, reagovat, zbierat na mne palce nahor možeš kludne aj dalej, nedávam ťa do "black listu,,

A konečne k veci. Oproti minulému víkendu stúpol počet nakazených ludí testovaných PCR testami na Slovensku z 12 na 14 %. Tento víkend je ale aspoň v absolútnych číslach Ag falošne pozitívnych ,,optimistickejší,, oproti minulému. Kým pred týždňom zostalo zbytočne v karanténe nejakých 14 000 ľudí + ich rodinných príslušníkov, teraz to bude len 8 000 faloš.pozitiv. + rod. prísl. Budú to síce takmer 2/3 z pozitívne Ag testovaných ale co už.

https://www.cas.sk/clanok/1048983/muz-prisiel-v-senici-na-testovanie-so-somarom-necakane-odhalenie/?AT=wgt.article_clanok-podclankom. :D
08.11.2020 - 11:51:32
00
Podľa "tých čo vedia", je z 8 172 pozitívne testovaných za včerajšok 10 000 falošne pozitívnych. Zdieľajte kým nezmažú.
08.11.2020 - 14:28:55
04
V Košiciach našli na uliciach stovky nevyplnených certifikátov
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22530296/v-kosiciach-nasli-na-uliciach-stovky-nevyplnenych-certifikatov.html
08.11.2020 - 14:50:56
01
:D :D

"Konzílium medicínskych odborníkov dnes tvoria: Prof. MUDr. Igor Matovič, PhD., a Doc. MUDr. Jaroslav Naď, DrSc."
https://domov.sme.sk/diskusie/3722129/12/koronavirus-celoplosne-testovanie-slovensko-opatrenia-8-11-2020.html

Asi im to vypadlo z auta :D .. dnes by sa to dalo nazvat "darom z nebies" :lol:
08.11.2020 - 15:13:07
00
keyboard_arrow_up