Ked dnes vidim tie ceny a osadenie som rad za svoju Meridu, skoda ak by clovek netrval na najnovsich bajkoch tak https://www.merida-bikes.com/sk-sk/bike/226-300/eone-sixty-900-e je stale super osadenie za super cenu..
09.11.2020 - 14:55:14
00
MERIDA - čo sa týka osadenia, tak máš pravdu, ale vonkajšiu batériu by som nechcel ani ja a myslím si, že uchytenie na fľašu by mala byť podmienka.
09.11.2020 - 15:17:13
00
to je len vec názoru,ja by som zasa inú ako vonkajšiu batériu nechcel,výlučne z praktického hladiska je to podla mojich skúseností najlepšie riešenie
09.11.2020 - 15:32:28
00
no to CUBE stereo hybird 160 TM aj actionteam maju velmi dobry pomer cena/vykon. To ze existuje lepsie osadeny 2019 model od meridy vo vypredaji, to situaciu pre valeceka neriesi, kedze chcel Lko.
09.11.2020 - 15:34:01
00
co poviete na ctm switch pro 2021?
09.11.2020 - 15:35:33
00
Dano5 napísal:
to je len vec názoru,ja by som zasa inú ako vonkajšiu batériu nechcel,výlučne z praktického hladiska je to podla mojich skúseností najlepšie riešenie

Neviem si teda predstaviť to praktické hľadisko vonkajšej batérie, ale napíš niečo, môžem sa mýliť, lebo nemám vonkajšiu batériu. A možno som sa pred tým zle vyjadril, mal som na mysli síce vnútornú, ale odnímateľnú.
09.11.2020 - 15:45:36
00
valecek napísal:


Pri tom druhom CUBE.
Predna vidla od Foxu 38 - topka, tlmic topka, brzdy MAGURA MT7 4 piesty, mam pocit ze najvyssia rada. Zvysok je porovnanie cena / kvalita super az na radenie Sram. Mne velmi nevonia.
Tu mas video o brzdach :
https://www.youtube.com/watch?v=4KnjvJtpOy4&feature=share
09.11.2020 - 16:38:31
00
Fox 38 FP na týchto zdvihoch topka? No, ani by som veľmi nepovedal (to skôr RS Lyrik resp. nový ZEB)... No a anti Sram už aj tu? Ešte keby sme sa bavili o SX, ktoré má svoje muchyOK, ale NX je absolútne v poho... Skôr by som riešil (ale to je na dlhú debatu) zmysel Eaglu (resp. akéhokoľvek 12 sp. systému) na ebajkoch... PS. Najvyšší rad od Magury je MT8 (možno MT Trail SL,alebo MT7 PRO) ale OK, to je XC brzda...
09.11.2020 - 16:48:51
00
Jarolobo napísal:
MERIDA - čo sa týka osadenia, tak máš pravdu, ale vonkajšiu batériu by som nechcel ani ja a myslím si, že uchytenie na fľašu by mala byť podmienka.


Mne externa rsp, lahko rozoberatelna bateria vyhovuje (subjektivne nazory):
- casto ju skladujem v teple na rozdiel od bajku
- nabijjam ju samostatne v priestore na to urcenom a nevlacim nabijacku k bajkom kde mam kopec ineho harapardia..
- ked mam bajk v zadu na nosici je to takmer -3kg a som pod 20kg/bike a v klude zoberiem na nosic 1 ebike + 2 dospelacke bajky
- v terene mozes relativne lahko vymenit bateriu za druhu ak ti dojde kapacita (zatial sa mi to nestalo a aj dlhe vylety som zvladol na jednu)
- teoreticky sa tam da uz dat osadit aj ta 630WAh novinka po malych hackoch..
- bidon nosim len na HTcku, ked idem vonku s tymto je to vzdy aspon na 2-4 hodiny a beravam zo sebou jeden z dvoch rupsakov - v oboch mam camel bag takze bidony neriesim
09.11.2020 - 17:03:12
00
Zubesuch napísal:
no to CUBE stereo hybird 160 TM aj actionteam maju velmi dobry pomer cena/vykon. To ze existuje lepsie osadeny 2019 model od meridy vo vypredaji, to situaciu pre valeceka neriesi, kedze chcel Lko.


Ano je pravda, ze stare modely v top vybave su len Mka.. ale moze zobrat nizsie modely: https://www.merida-bikes.com/sk-sk/bike/224/eone-sixty-800 pripadne https://www.merida-bikes.com/sk-sk/bike/223/eone-sixty-mrida ktore v Lku su a pomer cena/vykone je tiez dobry.. Pripadne sa da najst aj medzi novymi tohtorocnymi modelmi eONE-SIXTy 5000/8000 ale pohodicka, ak sa do nich zapozeral a pacia sa mu urcite mu dobre posluzia :)
09.11.2020 - 17:06:08
00
Jarolobo napísal:
Neviem si teda predstaviť to praktické hľadisko vonkajšej batérie, ale napíš niečo, môžem sa mýliť, lebo nemám vonkajšiu batériu. A možno som sa pred tým zle vyjadril, mal som na mysli síce vnútornú, ale odnímateľnú.

Výhoda-jednoduché,rýchle vybratie, a vloženie,aj keď je e-bike celý od blata,toto je zásadná výhoda,ani sa nemusím zohnúť-videl som ako sa vyberá baterka napr. z Ghost HybRide ASX,toto ja určite nechcem.
Sú aj jednoduchšie systémy,ale väčšinou sú dvierka zo spodu prednej rámovej trubky,po blatovom výjazde pekne zaprasené,toto tiež nechcem.Ale úplne top level hlúposti je zabudovaná baterka,keď je na jej vybratie nutná demontáž motora.
Mám Meridu e-one Sixty 900,druhý rok šlape bez problému v každom počasí,meniť určite tak skoro nebudem,keď vidím aký je pomer cena/osadenie na nových modeloch e-bikov,len krútim hlavou.
Ak by som kupoval teraz,bral by som toto:
https://eshop.merida.sk/eone-sixty-m-rida-karminova-metaliza-cerveny-_d26990.html#prettyPhoto[pp_gal]/0/
za 3600 eur komplet Shimano E8000 , vidla RS Lyrik,tlmič Rock Shox Super Deluxe R atď. akurát pohon Sram NX by som asi vymenil,ja mám model kde bol pohon komplet XT 11-sp. šlape bezchybne stále.
09.11.2020 - 17:18:00
00
Nazgul napísal:
Fox 38 FP na týchto zdvihoch topka? No, ani by som veľmi nepovedal (to skôr RS Lyrik resp. nový ZEB)...PS. Najvyšší rad od Magury je MT8 (možno MT Trail SL,alebo MT7 PRO) ale OK, to je XC brzda...

Co je zle na fox 38 float performance okrem teda obycajnej grip patrony? Co sa da vymenit, nie?

MT7 od magury su jedny z naj brzd tam slabina toho biku neni urcite.
09.11.2020 - 17:44:03
00
len tak z vlastnej skusenosti

Singlac
Merida eone-twenty 800 2018 cas 3,28
Merida Eone-Sixty 900 2019 cas 3,25
Cube Stereo 160 2020 cas 3,28
Merida Eone-sixty 9000 2020 cas 3,15

stare Meridy su fakt dobre osadene aj Cube ale nieco na tej Geo urcite bude

ak clovek jazdi naozaj ostrejsie tak stara geo od Meridy urcite nie
Cube je pre mna ako keby som sedel na koze(ja na tu geo neviem najst chut)
urcite si treba pozriet a vyskusat aj ine znacky nekupovat podla toho co mam (ved ani chleba s maslo neje clovek kazdy den)
09.11.2020 - 17:48:02
00
valecek hľadaj bajk, ktorý má aspoň vpredu 29" koleso, je to obrovská výhoda v teréne oproti 27.5". Sram pohon radšej nie keďže si jazdil na Shimane, bude ťa to nasierať a brzdy budú v pohode aj Deore 4-piesty
09.11.2020 - 17:53:55
02
Dostupnosť actionteam 2021 je apríl 2021:/ cakal som že vyplatim a vozím sa. Stále sa mi tam páči osadenie a rýchly prístup k demont batérií.

Pri ostatných je tá demont batéria dosť problém.

Je to pre mňa.v podstate zásada, batériu nabijam.doma v byte. Ja neriešim sram, Shimano, skôr mám zatiaľ skúsenosť len s shimanom. tie.magury nepoznám, tu v Košiciach ich nemá skoro nikto
09.11.2020 - 18:07:36
00
keyboard_arrow_up