Ahojte,
vopred pardon, ak tu niečo podobné už je ale nenašiel som, stačí mi odkaz na tému teda,

rad by som vymenil bajk, momentálne mám :
http://www.feltbicykle.sk/katalog/xc-pevne-275quot-2/felt-7-seventy namiesto 100mm je 120mm vidla vymenená ( rovnaké hovno Suntour XCM30) už 4tý rok, počas ktorých ten bajk robil 99% kolečká okolo Slnečných jazier. V teréne som fakt že Rookie, ale adrenalín mi nieje cudzí.

Keďže ma kolegovci z práce ( konkrétne mavaf3f) naladili na lesnejšie jazdy, nakoľko BA a asfalt ma moc neláka. Tak spolu hľadáme niečo pre mňa: 193cm / 100kg +- 5kg, ale skôr plus.
Čo by som rád jazdil na bajku? Kamzík hore dole / Karpaty / Trailíky / lesné cesty. Určite nechcem jazdiť brutálne kameňolomi/ downhill/ a skákanie do diaľky. Skrátka hlavne niečo čo sa neohne keď náhodou chytím nejaký kopček na traily. Asfalt neriešim, tie presuny do lesa myslím že prežijem a podľa toho čo vyberieme si buď nehám feltíka alebo pôjde niekam ďalej.

Na rovinu, nevyznám sa v bajkoch, brúzgam mtbikera už 2-3 týždňe čiže som si len tak spravil výber čo by som rád mal a čo mi chýba pri jazde na terajšom bajku:

Vidlica - funkčná, aspoň 120mm ( niečo lepšie ideálne)
Sedlovka - teleskop, vzhľadom na moju výšku, mám sedadlo na asfalte/ na ceste dosť vysoko, a nechce sa mi to dávať dole pri každej jazde v pedáloch.
Pevné osky - jednej veci sa bojím na terajšom FELTe, že tie osky skrátka zlomím, ( rýchloupínaky)
Veľkosť rámu XL/ L, dobrá geometria, primárne na traily.

Ostatné veci netuším, som zvyknutý na 3x9, na asfalte, neviem či ísť do 2xXX alebo jednokolečka.
Takisto nový vs. bazár, je mi to kvázi jedno, problém je nájsť teraz aj jedno aj druhé.

V bazáre je TREK REMEDY 8 za 1500, ale je to skrátka cez limit. To je fullko.
Z nových mi pripadá fajn TREK ROSCOE 7 resp Commencal Meta Origin 2020 tam je to ale tiež za 1280 aj s dopravou a až december a su to HTčka.
Poprípade mám možnosť na Kellys Gibon 50 za 960, ale 2020 rok.

Nemám problém časom investovať do biku, lepšie brzdy, atď, ale chcem aby ten základ bol použiteľný na dlhšie, a šiel časom len vylepšovať lepším vybavením, bez nutnosť meniť rám resp vidlu.

Čo by ste odporúčili vy? Limit asi najväčší je tá XL veľkosť rámu. Najmä v bazáre.

Budem vďačný za každý názor, ale zatiaľ sa skúsme držať limitu tých 1200 hore dole pár EUR.
Dnes to idem zas skúsiť na FELTe, snáď to prežijeme.
03.11.2020 - 14:47:07
00
Ahoj, pri tvojej výške tak to XL určite ideálne na 29 kolesách. Čo sa týka toho kelly gibon tak to je dobrá volba na singláče v malých karpátoch je to ideál a v tej cene veľmi slušný, len neviem ako je to z dostuponosťou, hľadal som ho v auguste pre ženu L a mal som veľký problém už vtedy. Ďalej keby nájdeš nejaké od RockMachinu to sú tiež pekne trailovo orientované biky a ešte model 21 je už na 29 kolesách. Po prípade som tu na bazary videl aj Commencal Meta HT, čo je tiež pekne trailovo orientovaný bike, len to bola tuším veľkosť L, čo by ti asi pri 193 cm nestačilo. S dopravou na december je ešte fajn, nakoľko väčšina skladov je prázdnych a idú sa naskladňovať 21 modely kde treba rátať s čakaním, jedine že by si našiel niečo v lokálnych predajňách a bazar. Ja osobne tiež čakám už mesiac a ešte tri ma čakajú pokiaľ mi príde bike :)
04.11.2020 - 07:22:59
00
Ten RockMachine má fakt dobré modely... Blizz.. https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/rock-machine-blizz-trl-70-29-model-2021-seda-zelena-cierna.html

    04.11.2020 - 10:15:29
    00
    Tak nakoniec som bral bazaroveho RB Banditu 475 :) spoko
    09.11.2020 - 19:57:46
    00
    keyboard_arrow_up