Dredd napísal:
Ivan, viem, že robím chybu, ale skúsim zareagovať jednorázovo. Ja som reagoval len na túto časť Tvojho tvrdenia (konštatovanie lockdownu, lebo to, čo máme, nie je lockdown). Na nič iné, preto sa nemôžem ubrániť dojmu, že prostredníctvom reakcie na mňa reaguješ vlastne na iných, ktorých si spomínal.


Je to lockdown. Zamknuté okresy, milión detí nemôžu ísť dopoludnia do školy, učia sa z domu, cez on-line vyčovacie hodiny musia byť doma /lockdown/, nemôžu behať počas vyučovania vonku po ihriskách, školskom dvore, ...


Naposledy upravil ivan dňa 10.11.2020 - 21:37:03, celkovo upravené 1 krát.

10.11.2020 - 21:28:07
00
Gusto0: ani sa ziaden horror konat nemoze, ako som pisal, cisla hovoria jasnou recou, a je ich dost od jari. Ako mne je uplne jedno, co si kto ako vysvetli, ale pokial sa snazia ovplyvnovat moj zivot, tak ... ale je to uz len politika toto .. a tam nie je mozne nic ani vysvetlit, ani najst spolocnu rec. Len same svary, rozbroje, nadavky .. ochota uvazovat nestranne a nebodaj v prospech ineho, to ani nahodou.Toz .. karantena to isti :)

ivan: to je tzv. lockdown-nelockdown... ako tie cisarove saty, alebo ako ked sla vozom aj pesky :D .. proste na baze jedneho faktu sa ta pokusia presvedcit, ze nieco nie je. Ten zbytok sa ignoruje a hotovo :D
10.11.2020 - 21:34:30
03
ivan napísal:
Je to lockdown. Zamknuté okresy, deti nemôžu ísť dopoludnia do školy, učia sa z domu, cez on-line vyčovacie hodiny musia byť doma /lockdown/, nemôžu behať počas vyučovania vonku po ihriskách, školskom dvore, ...

a ty mozes neobleceny jazdit 300 kilometrove okruhy kompletne v Z4. To je tiez lockdown?
10.11.2020 - 21:35:25
00
Cítaj s porozumením. Milion ľudí má 6 hodín denne lockdown. Ich pohyb je obmedzený na 10 x 10 metrov štvorcových. Tí šťastnejší aj 15 x 15. Státisíce stredoškolákov sa prestalo tlačiť ráno hlava na hlave v preplnených zadarmo vlakoch, ... A týmto lockdownom + dalšími optreniami sa v podstatnej miere spomalilo šírenie vírusu. Nie plošným Ag testovaním.
Keby som jazdil neoblečený tak ma berie mravnostná polícia a keby 300 km v Z4 tak sanitka. V Z4 maximálne 254 kilometrov. :D
10.11.2020 - 21:41:18
01
ivan

Lockdown nie je, keď ho má milión ľudí 6 hodín denne. To by muselo byť viac ľudí a celodenne bez výnimky. Pri tvrdom lockdowne by museli ľudia zostať doma a nesmeli by do práce. Do práce by išli len strategické povolania kritickej infraštruktúry. Toto nemáme. Pri tvrdom lockdowne by ľudia mali len veľmi obmedzený počet vychádzaní, len za účelom nákupu potravín, návšteve lekárne ap. Nie denne ale tak raz do týždňa. Tak to bolo s Taliansku a Španielsku. Toto tiež nemáme. Ostatné prevádzky by boli pre všetkých zatvorené. Toto tiež nemáme. Máme výrazné obmedzenia života a pohybu, ani mne sa to nepáči, ale do tvrdého lockdownu je to ďaleko.
10.11.2020 - 22:08:26
04
Neviem čo je zavreté. U nás sa chlasce rovnako. Jedna krčma spravila terasu nech môžu slopať. Druhá púšťa iba štamgastov a majú zavretú bránu. Tretia to urobila na parádu. Majiteľ oblepil okná fóliou, aby nebolo vidno z ulice, že sa tam svieti a sedia si koľko chcú. Takže toľko k tým zavretým krčmám.

No a ešte niečo ďalšie zo života. O rôznom prístupe ku tej korone. Kámoš má prevádzku a keď na celoplošnom zistil, že niektorí zamestnanci sú pozitívni, tak zavrel. A išiel o pár dní s negatívnymi znova na testy. Všetci pozitívni, okrem neho (dosť nepochopiteľné). Nechal teda zavreté.
Jedna zamestnankyňa leží doma v horúčkach. Jej muž má servis. Najprv sa ani neunúvali ju testovať. Nakoniec išla a samozrejme pozitívna. Myslíte, že muž zavrel servis? Figu borovú. X ľudí sa mu tam teraz denne počas prezúvacej sezóny premelie. On sa ani neunúva si dať rúško. V pohode si chodí kade (večer pivko s kámošmi), tade a nič ho nepáli. Veď jemu nič neni... Asi tak...

V živote som nikoho neudal a nemám v pláne svoje návyky meniť. Toto mi ale už hlava neberie, ako sú niektorí ľudia j.e.b.n.u.t.í (sorry ale lepšie slovo nepoznám)...
10.11.2020 - 22:19:49
01
Dredd napísal:
ivan

Lockdown nie je, keď ho má milión ľudí 6 hodín denne. To by muselo byť viac ľudí a celodenne bez výnimky. Pri tvrdom lockdowne by museli ľudia zostať doma a nesmeli by do práce. Do práce by išli len strategické povolania kritickej infraštruktúry. Toto nemáme. Pri tvrdom lockdowne by ľudia mali len veľmi obmedzený počet vychádzaní, len za účelom nákupu potravín, návšteve lekárne ap. Nie denne ale tak raz do týždňa. Tak to bolo s Taliansku a Španielsku. Toto tiež nemáme. Ostatné prevádzky by boli pre všetkých zatvorené. Toto tiež nemáme. Máme výrazné obmedzenia života a pohybu, ani mne sa to nepáči, ale do tvrdého lockdownu je to ďaleko.


Je. Lockdown je zamknutie, obmedzenie pohybu. A takýto lockdown - spomínané obmedzenie pohybu tých čo sú doma - možno aj viac ako miliona denne žiakov základných škôl a stredoškolákov v preplnených dopravných prostriedkoch je veľmi účinný lockdown. Ked je potom /vdaka tomu, že milion ludí necestuje/ viac miesta - sú väčšie vzdialenosti aj medzi ostatnými cestujúcimi a vírus sa šíri menej.
Aj další ,,odborník,, ti to potvrdí - že ,,Zamknime sa ...,, :D

https://www.cas.sk/tema/koronavirus/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-article&utm_content=box-hlavne-menu-article&utm_campaign=cross
10.11.2020 - 22:35:08
00
ivan
Spravil som chybu, že som reagoval. Mám pocit, že sa bavím po slovensky s maďarom, keď sa už teda odvolávaš na odborníka z cas.sk, je tam zomknime sa nie zamknime sa😂😂 Nemá to význam. Zacyklil si sa, tak ako už mnoho krát. Píšeš si svoje a nečítaš, resp nechceš porozumieť tomu, čo píše iný. Chyba v algoritme. To je v pohode. To sa dá opraviť. Ako budeš volať naozajstný tvrdý lockdown ? Lockdown lockdownu ? Nepochybujem, že ešte zareaguješ. Vzdávam sa. Je to lockdown, bude to lockdown, máš absolútnu pravdu. 👍
10.11.2020 - 23:52:55
02
Ale šak to len akože som sa pomýlil. Nechapandos ? ,,zamknutie zomknutie,, sme písali furt o lockdowne - zatvorení, zamknutí a potom pozerám článok o zomknutí. A samozrejme že ked sa zamkne veľa tak je tvrdý lockdown, ked menej tak mäkší. U nás na Slovensku máme do 27. novembra tiež lockdown - naozajstný len mäkší, s rôznymi obmedzeniami pohybu.
https://camit.sk/sk/novinky/21921_v-sobotu-zacne-na-slovensku-lockdown-tu-je-zoznam-opatreni
11.11.2020 - 00:08:51
00
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1303140160033760&id=290230197991433&_ft_=mf_story_key.1303140160033760%3Atop_level_post_id.1303140160033760%3Atl_objid.1303140160033760%3Acontent_owner_id_new.290230197991433%3Athrowback_story_fbid.1303140160033760%3Apage_id.290230197991433%3Astory_location.4%3Atds_flgs.3%3Aott.AX9kBMDt_BVVosHm&__tn__=%2C%3B
11.11.2020 - 00:55:57
06
Tak tento perfidny plan preraza dalsie dno ludskej dostojnosti. Uvidime kam az sa da klesnut. Sialene.
https://www.teraz.sk/slovensko/premier-ponukol-odvetviam-postihnutym/506953-clanok.html
11.11.2020 - 01:10:30
01
Dredd napísal:
Pri tvrdom lockdowne by museli ľudia zostať doma a nesmeli by do práce. Do práce by išli len strategické povolania kritickej infraštruktúry. Toto nemáme. Pri tvrdom lockdowne by ľudia mali len veľmi obmedzený počet vychádzaní, len za účelom nákupu potravín, návšteve lekárne ap. Nie denne ale tak raz do týždňa.

len technická poznámka: toto, čo popisuješ, sa týka nezanedbateľného počtu ľudí, ktorí sa nezúčastnili "dobrovoľného" plošného testovania a radšej ostali na dobrovoľnej karanténe. Rovnako, ako "pozitívni", ostali 10 dní doma a mali by mať (aspoň podľa môjho názoru) rovnaké práva. Majú?
11.11.2020 - 08:00:03
00
Sedemnasteho ziadnu handru na xichte mat nebudem, nech ma aj zavru.
11.11.2020 - 08:08:26
04
Dredd napísal:
ivan

Lockdown nie je, keď ho má milión ľudí 6 hodín denne. To by muselo byť viac ľudí a celodenne bez výnimky. Pri tvrdom lockdowne by museli ľudia zostať doma a nesmeli by do práce. Do práce by išli len strategické povolania kritickej infraštruktúry. Toto nemáme. Pri tvrdom lockdowne by ľudia mali len veľmi obmedzený počet vychádzaní, len za účelom nákupu potravín, návšteve lekárne ap. Nie denne ale tak raz do týždňa. Tak to bolo s Taliansku a Španielsku. Toto tiež nemáme. Ostatné prevádzky by boli pre všetkých zatvorené. Toto tiež nemáme. Máme výrazné obmedzenia života a pohybu, ani mne sa to nepáči, ale do tvrdého lockdownu je to ďaleko.


Ludia potrebuju z princípu frflat. Napr. tu niečo zalinkujem, to sa človek môže uchechta. Ten pako Hnízdil je taky česky Kotleba. Takže moj komentar: Každy, kto ma doma takychto tínežerov, povie, že sedia doma a ťukaju doma do mobilov. A zrazu aka zmena! Ludia chcú to, čo je akože zakazane.

„Milý pane Hnízdile, už nějakou dobu sledujeme Váš postoj k současnému virovému šílenství. Je nám velmi blízký a jsme Vám moc vděční, že se nebojíte jít proti proudu. Obracíme se na Vás s prosbou o radu. Moc rádi bychom zvedli svůj hlas proti vládním opatřením, ale moc nevíme jak. Jsme rodina s dvanáctiletým synem a sedmnáctiletou dcerou a naše děti velmi trpí omezením sociálních kontaktů.

Syn právě přišel do životní fáze, kdy by si potřeboval najít nové kamarády, ale současná situace mu nic takového neumožňuje. Dcera, která studuje střední veterinární školu a opravdu jí záleží na tom, aby se toto „řemeslo“ dobře naučila,

http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=38165
11.11.2020 - 09:09:39
00
Davam do pozornosti športovci
https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/ultramaratonec-milos-skorpil-bezec-koronavirus-covid-lecba-sport-pohyb.A201109_580262_vary-zpravy_ba?

link na odblokovanie celeho članku
https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/ultramaratonec-milos-skorpil-bezec-koronavirus-covid-lecba-sport-pohyb.A201109_580262_vary-zpravy_ba&h=BD9C9EF2681B20E0EFC90699DABEF0F1
11.11.2020 - 09:13:09
11
keyboard_arrow_up