https://www.aktuality.sk/clanok/839237/komentar-petra-bardyho-natlak-testami-a-absolutna-moc-koronavirus-covd-19-matovic/

"Igor Matovič tlačí na podnikateľov, pretože vie, že môže. Získal obrovskú moc a reálne neexistuje nikto, kto by jeho rozhodnutie vedel korigovať. Nie sú to vedecké tímy poradcov, kto radí predsedovi vlády, ako bojovať s pandémiou. Stále viac je to Igor Matovič, kto si dáva v podstate len formálne odobriť, že všetko bude, ako on chce."
11.11.2020 - 10:00:13
00
Ja len taká otázka. Po ktorej inej chorobe sa dá hneď naplno športovať?
11.11.2020 - 10:14:49
00
Co ja viem, opytaj sa valeceka jeho partie hokejistov.
Teda ak som spravne pochopil tvoj inotaj a naznacujes, ze Covid19 je za a.umelo vyrobena "choroba"/ za b.slabsia chripocka co nestoji za zmienku.
Nehodiace preskrtnite.
11.11.2020 - 10:26:22
00
Ursus napísal:
Co ja viem, opytaj sa valeceka jeho partie hokejistov.
Teda ak som spravne pochopil tvoj inotaj a naznacujes, ze Covid19 je za a.umelo vyrobena "choroba"/ za b.slabsia chripocka co nestoji za zmienku.
Nehodiace preskrtnite.


kde som také niečo napísal?
11.11.2020 - 10:32:09
00
Nemáme iné a vážnejšie problémy v zdravotníctve?
https://www.stophazardusozdravim.sk/?gclid=CjwKCAiAtK79BRAIEiwA4OskBplh6HkK4PfeGJYs66JXVams4UatNxpukVwZgPOC4IkpVzUrTDjF-BoCCroQAvD_BwE

aké prvé kroky urobil matovič ked nastúpil na trón? (najskôr ulahodil bankám), čo potom robil?
Stúpil na krk finančným skupinám pricucnutým na zdravotníctvo? ...a koroňa by sa na očistu zdravotníctva dala ľahko "použiť" vo všeobecne blaho. Neurobil?
Tak čo robí?
Stúpa na krk plebsu a malému a strednému podnikaniu.
Naozaj sa váš život zúžil len na koroňu ako jedinú hrozbu? A máte taký strach, že sa nad tým neviete racionálne zamyslieť a vzoprieť sa tomu?

Tento nová vírus určite potrebuje zásahy a riešenia. Nemali by tie zásahy a riešenia byť v rukách tých povolaných (skutočných lekárov, analytikov....)?
Nemali by sme sa z toho na základe seriózne spracovaných dát poučiť a poznatky zapracovať do budúcich krízových plánov?
To naozaj necháte matoviča so sebou takto perfídne zaobchádzať?

P.S.
Čo ak príde naozajstný nebezpečný vírus? To necháte svoje životy v rukách matroviča a skupinke smiešnych postavičiek okolo neho?

len také blbé otázky si kladiem.
11.11.2020 - 10:34:39
02
Z chripocky teraz urobime len "lahke" ochorenie.

14:40 => https://video.aktualne.cz/dvtv/balik-pacienti-v-tezkem-stavu-maji-az-extremni-rozmery-lidi
"protože se nyní jde poměrně do hloubky a srovnává se chřipka s cov19, tak víme, že CHŘIPKA z hlediska virulence, těžká forma se v plicích někdy chová daleko více destruktivne než koronavirus"

17:05 tiez zaujimave
11.11.2020 - 10:37:04
00
will napísal:
Podla cisel, ktore tam su je to pravdepodobne manipulacia. Tyzdnova incidencia lieta okolo urovne tisic, percentualne su na 30%+ pozitivnych PCR testov uz vyse dvoch tyzdnov, znizili pocet testov cez tyzden zhriba o 10% a hlasia pokles poctov pripadov.
Cele je to len pustanie aspon nejakych pozitivnych sprav, lebo teraz je to v CR fakt absolutne mimo kontroly.
Uverim ak ten trend bude trvat aspon tyzden a padnu pod 20% pozitivnych testov.
Inak vsimli ste si, ze po volbach sa v USA rapidne zvysil pocet pripadov ? Nepozeral som testy ale predpokladam, ze niekto dovolil robit viac testov.

No tak musim sam seba opravit. Vyzera to tak, ze v Cesku to skutocne klesa. Sice cosi znizili pocet testov, ale aj napriek tomu im uz konecne klesa % pozitivnych zo sialenych cisel iba na zle. Asi zabrali aj tie ich opatrenia. Uz sa prvy den dostali na 20% pozitivnych. Este im to bude vyskakovat ale trend tam uz je. A aj pocet kriticky chorych je stabilizovany.
Akurat ich to stalo tisicky ludskych zivotov. Chřipečka.
11.11.2020 - 11:10:21
00
A hlupaci donekonecna budu vyvodzovat nejake zavery z cisla (% pozitivnych z poctu testov), ktore nema ziadnu vypovednu hodnotu ...
11.11.2020 - 11:35:05
06
Hosť napísal:
Sedemnasteho ziadnu handru na xichte mat nebudem, nech ma aj zavru.

Ta handra nie je nariadenie, ale pomocka na zabranenie sireniu akejkolvek infekcie.
Rozumny clovek nebude pocuvat Matovica, ale davno predtym ako to Matovic nariadi ju bude pouzivat. Mne sa tiez nepaci to co stvara Matovic.

Kto si ju neda zo zo svojej blbosti, alebo z trucu proti Matovicovi (aj ked ho v tom chapem, ma pravdu, ze Matovic ide proti epidemiologom a sposobuje chaos),
napomaha k sireniu nakazy, zaplnaniu nemocnic a dalsim umrtiam. Takym nerozumynm frackom prajem, aby sa dusili na ventilatore a prezili to s trvalimi nasledkami.

Sudedov syn si nikdy pred jedlom neumyval ruky, dokial nedostal zltacku a od neho za par tyzdnov dalsi 2 clenovia rodiny. Chripka a koronavirus sa siri kvapockovo a dementi si to mylia s prechladnutim. Chripka sa tolko nesiri ani ked niesu opatrenia a ani niesu ludia ockovani. Je to novy virus a bez opatreni by nemocnice klakli a narazovo umrelo kopu ludi, aj zdravych, alebo na ine diagnozy bez virusu, kvoli plnym nemocniciam. K nehode by neprisla sanitka.

Ak si to rusko nevymiena a chyta ho za nosovu cast, moze mu to rusko ste uskodit. Na nosenie ruska su tiez medicinske pravidla, aby malo ucinok.
11.11.2020 - 12:09:59
010
nieco z bikefora. Vyzera ze v Cesku je uz dost vysoka premorenost:

"Od včerejška jsem taky pozitivní. Ode mne to chytila manželka i dítě. 5 dní jen ležím a spím. Situaci bych nezlehčoval. V první vlně jsem neznal nikoho s covidem. Poslední měsíc se jen dozvídám kdo s kamarádů a známých má covid. Nezávislé na stycích. Korona párty neděláme."

"A ses si vedom toho, kde jsi to chytil?"

"Nejspíš v práci, nebo MHD. Minulý týden jsem jel dvakrát busem. Jinak jezdím jen autem."
11.11.2020 - 12:47:48
01
vlastoch napísal:
A hlupaci donekonecna budu vyvodzovat nejake zavery z cisla (% pozitivnych z poctu testov), ktore nema ziadnu vypovednu hodnotu ...

Preco myslis, ze nema ziadnu vypovednu hodnotu ?
11.11.2020 - 12:52:06
00
Lebo to nie je nahodna vzorka.
11.11.2020 - 13:45:34
04
will Jedine po celoplosnom testovani vies mat ako taku predstavu, kolko mas pozitivnych (pocita sa s nejakym percentom nespravnych vysledkov, no celkovo by to mohlo sediet). Tie spominane testy sa robia len pre dohladane kontakty, ludi co sa liecia alebo pre niektory personal - takze tam je velke riziko, ze vacsina z tych ludi bude pozitivna. A samozrejme ludi, ktori len tak pridu na testy bez udania dovodu. Takze pri takom testovani je jasne, ze ten pocet ludi bude nahodne rast a klesat.

To mas rovnake, ako keby si siel do gay baru robit statistiku, ktora by mala odzrkadlovat orientaciuu obcanov v celej krajine :)
11.11.2020 - 13:51:05
015
Krasne prirovnanie. :-D
11.11.2020 - 13:57:56
00
:-)

Prílohy:

psns.jpg
psns.jpg 47.66 KiB thumb_up0thumb_down

11.11.2020 - 14:27:25
024
keyboard_arrow_up