Cavte, chystam sa na par dni k oravskej priehrade a chcem si zo sebou zobrat aj cestak. Vedeli by ste poradit nejake miesta, kopce ci okruhy kadial sa pomotat ? :) Zatial mam vyhliadnutu len tatliakovu chatu. Za dalsie info dopredu dakujem ;)
23.08.2018 - 08:44:42
00
Cyklotrasa Trstená Nowy Targ je oddychovka, tam a späť 80km. Potom okruh Tvrdošín-Oravice-Habovka-Tvrdošín (to sa dá spojiť s Ťatliakovkou chatou) a Námestovo-Príslop-Tvrdošín-Námestovo je tiež fajn. No ak máš dosť času tak celodenný výlet okolo Tatier :) Potom ešte okruh Námestovo-Veselé-Mútne-Námestovo, tam som bol naposledy ako dieťa, ale cesty by tam mohli byť dobré. Ešte časť Oravská Lesná na Zázrivu by mohla byť pekná, neviem, či tam už nie je uzávera (dá sa spojiť výšľapom na Kubínsku hoľu, resp. na cesťáku len po chatu alebo pokračovať asfaltkou popod hrebeň na Príslop/do Podzámku).
23.08.2018 - 16:30:22
01
Dakujem pozriem sa nato a cosi si pobeham ;) Nebol by problem ani s tym okolo tatier no idem este s kamosom co nema moc najazdene a neviem ci by to zvladol. Ale este raz Dakujem :)
24.08.2018 - 07:45:11
00
Z Námestova -> Rabča -> Rabčice -> Lipnica Wielka -> Jabłonka -> Czarny Dunajec -> cyklotrasou dolu do Trstenej -> Tvrdošín -> Slanická Osada -> Námestovo
25.08.2018 - 06:20:21
00
Mne sa páči aj kľudná trasa Námestovo - Trstená (cyklochodník Chocholow) - Dzianicz - Gubalowka (Zakopane), potom späť, alebo zjazd do Zakopaného a po hlavnej do Chocholowa, Suchej Hory ...
25.08.2018 - 13:57:04
00
Najlepšie trasa na Orave akú som šiel turistickým bicyklom je TS - NO - Oravská Jasenica - Oravské Veselé - Sihelné - Korbielow - Jelesnia - Pawel Wielka - Zawoja - Jablonka - TS.
Popis: Z TS do NO nič zvláštne, v Or Veselom kopec, do Sihelneho sa dá zviezť po "cyklotrase" (cesťák asi na plece), v Sihelnom kopec jak sviňa (ale potom ten zjazd ?), z Jelesne do Zawoje tiež slušný strmak a zo Zawoje do Zubrzice také fajné stúpanie asi ako Huty z LM (proste nekonečné), zvyšok cesty už v pohode.

A raz som si to"skrátil" cez les z Jelesne do Zawoje, ale ako sa ukázalo skratka to bola len kilometrovo
28.01.2019 - 01:17:56
00
však tá cyklotrasa medzi O.Veselým a Sihelným to je práve také spestrenie...biela šotolinová cesta ako v Toskánsku :)

Prílohy:

20180415_111803.jpg
20180415_111803.jpg 429.77 KiB thumb_up2thumb_down

28.01.2019 - 07:54:50
01
Ahoj, nenašiel som vhodnejšie miesto, tak to pridám sem. Prihováram sa za neoficiálny cykloklub ChainedCC. Z mojho pozorovania sme jediní svojho druhu na Hornej Orave.
Čo robíme?
-Sme neoficiálny, otvorený cyklistický klub pre amatérov. Združujeme cyklistov veľa výkonnostných a vekových kategórií.

-Organizujeme no-drop víkendové jazdy určené najmä pre cesťáky, občas sa pripletie aj gravel/xc 100vka pre zmenu. Obľubujeme malopolské a sliezské vojvodstvo v PL ale keď sa už ide na Slovensko, tak sa ide spravidla za nejakým/i našími vyššími horskými priesmykmi aj na kysuce či liptov. V praxi sa rovinky idú spolu a čakáme sa na konci náročných úsekov, väčšinou na vrchole a po zjazde z kopca (posledné týždne sa však dalo ísť celkom dobre v skupine keďže väčšina nás bola v 3,5-4,5w/kg klube). Trasy sú robené tak, aby sme sa vyhli hustej premávke a nebezpečným cestám, jazdí sa ilegálne - v dvojrade. Espresso počas výjazdu je samozrejmosť.

-Nevylučujeme, že ak bude záujem, tak v letných mesiacoch budeme organizovať aj pravidelné rýchle skupinové jazdy s priemerkou okolo 35kmh. Už sme ich pár mali, najlepšie dopadol 50km okruh okolo Oravskej Priehrady ale kvôli nízkej účasti resp. nízkemu povedomiu u športovcov sme to prestali robiť.

-Nevylučuje sa ani, že v prípade záujmu sa budú robiť aj protipólne, pomalé jazdy, pre začínajúce dievčatá/ženy resp pre borcov čo majú recoveryday :D taktiež ich pár bolo a za mňa sú to najlepšie výjazdy, kde nováčikovia posúvajú svoje limity, je úžasné sa na to pozerať.

Pre koho je tento klub určený?
-Pre všetkých :) ale ak máš rád dobrodružstvo, rád makáš ale nechce sa ti pretekať či rád jazdíš v tzv. photo-pace intenzite, tu si určite nájdeš svoje teplé miestečko. Samozrejme, v stajni by si mal mať cestný bicykel a vedieť sa na výjazde postarať sa o seba ale máme člena ktorý prvú podmienku nespĺňa a počína si, keď to povieme skromne, veľmi dobre.

Kde nás nájdeš?
-Výjazdy štartujú buď z križovatky v Zubrohlave alebo z parkoviska pri Or. Priehrade. Väčšinou ešte cestou naberáme ľudí s ktorými sa cez Stravu alebo IG dohodneme.
-Štartuje sa väčšinou o 9.00.
-Na STRAVA: https://www.strava.com/clubs/chainedccorava
-Na INSTAGRAME: https://www.instagram.com/chainedcc

Ak sa bude chcieť niekto pridať na výjazd alebo zistiť kedy sa niečo ide a nemá ani IG alebo Stravu, tak mi kľudne napíšte sem na MTBiker. Zatiaľ nás nie je toľko, že by som nestíhal dať echo niekomu zvlášť kedy sa niečo ide. :) tešíme sa na účasť!
Wilson&Ben

P.S.: nick si nevšímajte, prvý účet som zakladal cez triedny mail a nevedel som, že niekedy budem mtbiker takto využívať :D
09.11.2020 - 18:36:35
01
Voľakedy ešte ako KST sa chodilo okolo Oravskej Magury, najviac ľudí bývalo z Nižnej, Kubína, ale zopár aj z Istebného, Párnice.
Išlo sa smerom na Zázrivú, Lesnú, Lokcu, Námestovo, Tvrdošín, Podzámok, Kubín.
Kto chcel kratšiu trasu tak z Lokce na Príslop. Nižňanci to museli ísť celé a aj skoro ráno vstávali aby sme sa stretli dohodnutý časv Zázrivej na námestí.
11.11.2020 - 21:11:49
02
to je dosť aj na biku :)
11.11.2020 - 21:50:06
00
aJoN ak vám to chýba, tak sa kľudne môžte v nedeľu pridať na našu klasiku, nikto nemusí skoro ráno vstávať a pôjde sa cez bezpečné cesty, tie hore menované úseky sú na "budíčkovanie" s autami: https://www.strava.com/clubs/460848/group_events/834752
12.11.2020 - 09:22:35
00
keyboard_arrow_up