nemám Veľa vecí od Sportfullu.. ale prekvapilo ma, že castelli gate mi sedia skôr XL a teda aj Sportfull som objednal XL (skôr som čítal, že sportfull je ešte o trochu menšie ako Catelli). No a nakoniec som ich musel vymeniť za L, ktoré sadli super.. návleky od Sportfull no rain mám na nohy tiež L
12.11.2020 - 13:52:55
00
rukavice Sportful WS Essential 2
velkostne podla tabulky - dlan 21-22cm bral som M-ko, prsty ok, su mi akurat. vystelky nemam rad no tieto su skvele - prirovnal by som ich k esi gripom - makkucke, uchop paradny, nic netaha, netlaci. fluo je naozaj fluo - v sere pri ukazovani smeru pride vhod. vsetky loga su reflexne, material goretex infinium, z vnutra cesane - strcil som ruku pod tocku s prudom vody - premoknu cez sviky a cez dlan, ale slabsi dazd daju s prehladom.
hodinova test jazda - kopce, rychle, dlhe zjazdy, prestavka, vyssia intenzita, +5°C - skusal som ich v stupani prepotit, potom dat dolu a naspat ci budu chladit - nestalo sa - pekne to "dycha" ziadne litre vody v rukaviciach, trosku navlhli, rychlo uschli - nic nechladilo - ruky stale v teple. teplota okolo 5°C pre ne idealna, 10 by uz asi bolo moc, do mrazu to nebude ale limity vyskusam casom (samozrejme individualna zalezistost). vcera som dal rovnaku trasu v letnych dlhoprstych - do kopca som daval dolu nech ich nespotim, ku koncu zjazdu mi uz tuhli prsty.
takze kde koncia letne dlhoprste zacinaju tieto.
co je trosku tragedia tak je ovladanie telefonu - len na pravom ukazovaku je na spicke kusok materialu ktorym to ide, lavaci maju smolu, pouzit iny prst tiez smola
na bezky ich bude asi skoda - pravdepodobne remienok palice oderie reflexne logo ktore je pri ukazovani smeru na spravnom mieste. ale palica sa drzi vyborne
som zvedavy na vydrz - kolko toho znesu

Prílohy:

IMG_7330.JPG
IMG_7330.JPG 1003.33 KiB thumb_up2thumb_down

IMG_7331.JPG
IMG_7331.JPG 571.7 KiB thumb_up1thumb_down

12.11.2020 - 18:57:32
09
tieto by bolondobre porovnat s perfettom rukavicami, tiez hladam nieco okolo 5 stupnov
12.11.2020 - 19:20:39
00
Vypadajú dobre tie sportful... Ja som nedávno kúpil Craft Shelter. V podstate asi podobné rukavice to rovnakých teplôt, samozrejme nie s takou dobrou membránou. Zatiaľ len jednu jazdu som stihol pri 8-10°, nemám im čo vytknúť. Mám tiež obvod ruky cca 21,5cm, veľkosť L mi sadla výborne. Kúpil som ich za 19€+ 5€ pošta.

Prílohy:

IMG_20201105_185018.jpg
IMG_20201105_185018.jpg 251.96 KiB thumb_up1thumb_down

12.11.2020 - 19:38:17
00
Inak včera poobede som objednal Brynje Super Thermo z brynje.sk a dnes to už aj prišlo. Zobral som veľkosť M, mám 184/85. Veľkosť sadla, ale v ramenách už miesto navyše nie je. Uvidíme ako to bude keď otvoria fitká :D... Už sa teším na test :)
12.11.2020 - 19:55:12
00
Včera som nevydržal a otestoval sportful sotto zero rukavice a NW extreme RR 3 gtx. Bolo tak okolo 7 a mrholilo. V topánkach sa dalo, ale na tieto rukavice ešte teplo. Naozaj sú do nižších teplôt. Takže zatiaľ sa ešte vrátim k WS essential. Aj keď na nohy by ešte boli v pohode aj návleky, v topánkach to bolo komfortnejšie.
13.11.2020 - 08:37:11
00
Zatial sa mi nepodarilo najst predajcu ktory by mal SF total comfort ( ak mate niekto typ na esdhop kde maju XLka sem s nim), skusal som este hladat dalej a nasiel som CRAFT Ideal Ther, mate niekto skusenosti ?
13.11.2020 - 08:48:01
00
Pepo32 napísal:
Da sa predpokladat ze velkost pri roznych Sportful modeloch bude rovnaka ?


Dlhe mam od nich Neo a Fiandre team. Obe rovnakej velkosti. Na dlzku su rovnake, Fiandre su vsak o dost uzsie co trochu komplikuje obliekanie. Do vacsich som ale len kvoli tomu nesiel. Cize velkost rovnaka, strih sa moze mierne lisit.
13.11.2020 - 09:18:18
00
Pepo32 https://www.davorin.sk/sportful-total-comfort-nohavice-trakmi-1120516.002/
13.11.2020 - 09:22:24
01
Gusto0 Vdaka, vcera som na tej stranke bol a nevidel som ich tam :D
13.11.2020 - 10:10:27
00
Takže Shimano rukavice super. Začiatok výjazdu okolo 3 stupňov, potom 4-7. Najprv sa mi zdalo, že je v nich nejak teplo. Tak som dal záložné Craft Power WS a po 2 km stal lebo mi bolo kosa ?.

Gore Phantom tiež hodnotím výborne. Sieťka, merino od Zaja a Phantom a na pohodu.

Vyjazd 6 hodín gravel, takže aj dosť cesty, kde mi býva oveľa viac zima ako pri MTB.
14.11.2020 - 16:28:35
01
Gusto0 docela pekne rukavice, tak cena je, no, povedzme ze este prezitelna. Ja zatial ostavam pri rukaviciach, ktore pred kopcom davam dole, cize nepremoknu nikdy, lebo zatial mi vsetky premokli v stupaniach a uz nemam chut kazdu zimu kupovat ine. Smerom hore ide clovek tak ci tak pomali a pokial nieje velmi zima tak zimu necitim.
14.11.2020 - 21:49:10
01
ja davam tiez rukavice dole v stupaniach - ruky su dobre chladice :-) no ked uz ide jedno stupanie za druhym ako som mal napr dnes tak je to otravne. dnes som ich nedal dole na skusku ani v tom najdlhsom - bol citit chlad na prsty v zjazde no po zjazde znova krasne hriali, kym som prisiel domov ruky a rukavice suche - ten material jednoducho funguje - ano cena aspon pre mna uz na hrane ale minuly rok som kupil jedny so super majster propper membranou - ruky ako v igelite, neuschnu do druheho dna, skoro mi prsty odmrzli = vyhodene peniaze. tak som sa bal kupovat nieco dalsie - no mam bundu z toho materialu tak som tomu veril a nesklamal.
14.11.2020 - 23:04:30
01
Gusto0 napísal:

tie gate su naozaj total comfort, včera 3h pri 2-5st ani v zjazde 60ke nebola zima
15.11.2020 - 08:18:23
01
ta ich ponuka tiez zacina byt moc siroka - total komfort maju ako riesene kolena? neprefukne?
aky je rozdiel medzi total comfort, Gore WindStopper Super, Fiandre NoRain Pro - keby to chcel clovek vozit tak od 7 do -8 stupnov ktore vybrat?

zacinam uvazovat ze si kupim normalne nohavice na zimu - minuly rok som kupil ovada od isadore ale nesedi mi to - tych panelov je vela, kolena su len ciastocne neprefukave co je v zjazdoch v mraze citit, za kolenom je len akasi sietka cez ktoru v zjazdoch nenormalne fuka.
15.11.2020 - 10:03:02
00
keyboard_arrow_up