Ak som správne pochopil, tak to je niečo iné ako to, o čom hovoril Kurz.
15.11.2020 - 20:49:17
00
Niekto tu minule riešil či fajxiari majú lepší priebeh corony. v tíme sme cca menšia polovica fajčiari.nik z fajčiarov nemal.tazky priebeh.

Zarial sa stwlw zastávame názoru že hyvalyxj profíkov to zložilo najhorsie práve prero, že proste na zápase makali najviac a najviac sa oslabili.

Dnes po 5 týždňoch konečne v sedle a žiadna sláva teda :/
15.11.2020 - 20:51:05
00
domino napísal:
Ak som správne pochopil, tak to je niečo iné ako to, o čom hovoril Kurz.

presne tak nespravne pospletane rozne imformacie. V tom kratkom videu co som poatoval sa mi zda ze Kurz tvrdil ze chcu plosne testovat 2x - po lockdowne a pred vianocami. Opravte ak sa mylim.
15.11.2020 - 20:54:07
00
[quote="@1662714"]Niekto tu minule riešil či fajxiari majú lepší priebeh corony. v tíme sme cca menšia polovica fajčiari.nik z fajčiarov nemal.tazky priebeh.

Zarial sa stwlw zastávame názoru že hyvalyxj profíkov to zložilo najhorsie práve prero, že proste na zápase makali najviac a najviac sa oslabili.

Píšeš to ako s 3-mi promile - letmý pohľad pred odoslaním tvojmu egu neuškodí.
15.11.2020 - 21:10:44
02
lto "nenaučil" a bola by fasa nevytrhávať veci z kontextu
a ten kontext je taký, že ŽIAĽ kvôli honbe za mediálnou popularitou sme v uplynulých 10-15 rokoch boli asi 5x svedkami pokusu niekoho sa mediálne zviditeľniť vyhlásením, že "ide pandémia" - väčšinou je to safe, pretože ak to nevyjde, nikto mu neureže hlavu (čo by sa malo), a ak to vyjde, tak bude lovatý vďaka mediálnej pozornosti
z tých pokusov vieme ako ich pár dopadlo:
- ebolu nemáš šancu dostať inak ako priamym kontaktom s telesnými tekutinami chorého, takže sa kontajnment až na izolované prípady podaril už v urundi burundi
- SARS - až na izolované prípady sa opäť podaril kontajnment ešte v Ázii
- MERS - keďže nakazený človek pomerne rýchlo vyľahol a chcípol, reálne sa to dalo dostať len tak, že ťa priamo oprskala ťava, tudíž sa bez veľkej snahy kontajnment podaril spontánnym vykapaním ešte v ťavochodove
- prasačia chrípka tiež slúžila len na to, aby sa vyvinul hysterický mediálny tlak na vládu, aby nakúpila vakcíny, a keď tá pod mediálnym tlakom vakcíny nakúpila, tak zostali nepoužité a po uplynutí exspirácie išli do /dev/null, načež bola druhá mediálna kampaň, ako si vláda dovolila vyhodiť ťažké lóve za niečo, čo sa nepoužilo

v situácii, keď som to písal, neboli náznaky, že by sa ako v predošlých prípadoch nepodaril kontajnment ešte u čankajškovcov, takže moje vyjadrenie bolo úplne namieste (aj s ohľadom na bilanciu prvého SARSu)

a hlavne som nikde netvrdil, že tam je nejaká ekvivalencia s chrípkou, len som súhlasil s v danom čase celkom správnym tvrdením, že taká chrípka ročne zabije viac ľudí ako (vtedy vyzeralo že zabije) táto sranda

mimochodom, že sa v Európe rozhýbali mierne neskôr, je aj v dôsledku toho, že sa vyhlasujú pandémie aj uprdnutia si na latríne (z môjho pohľadu sme konkrétne tu mohli jarnú hystériu rozpútať o nejakých 7-14 d neskôr, veľa by to nezmenilo a maybe by bolo menej popieračov, ale keďže v danom momente nikto nevedel, koľko nám tu toho reálne behá [mal som vyšší odhad] a ako sa to bude správať, tak je to jedno) a za false alert nie sú postihy
15.11.2020 - 21:12:32
00
Sesulak napísal:
Na Matovica tlacila cirkev.

Aj akcionari velkopodnikov.

Matovic povedal na tlacovke:
"Epidemiologovia chceli tvrdy lockdown, ale boli by kazdy den 100mil straty, podarilo sa mi presadit najskor vyskusat plosne testovanie. Pri konecnom hlasovani boli proti tomu uz iba 2 clenovia"

Spojte si to s Trnavskou firmou.
Urcite si nemyslia ze by to potlacili a zacalo sa vsetko otvarat.
Dlhodobo bude aj tak vsetko zatvorene.
Tym co stvaraju, premoria za rok stat a umrtia rozlozia na cely rok do 100 denne. Nemocnice plne, umrtia aj na ine diagnozy.
Oni sa bat nemusia. Pre nich sa vzdy nejaka postel a posledny zdravy profesor najde.
Zbavia sa chorych a starych, dalsim choroby zapricinia.
Dlhodobe obmedzenia ludia psychicky ani financne nevydrzia.
Vidi ze sa buria a klesa v prieskume a musel poziadat o ochranku.
Pellegrini to mal lahsie. Ludia sa bali viac, konspiratori este neexistovali a mohol si dovolit cerpat statnu kasu ako chcel.
Pellegrini: "To bude drahe"
Sakova: "No a co"
A nemusel rozmyslat dokedy nechat vsetko zatvorene.


Naposledy upravil Hosť dňa 15.11.2020 - 21:18:55, celkovo upravené 1 krát.

15.11.2020 - 21:16:06
00
https://www.youtube.com/watch?v=P2Uytr4zWME&feature=emb_logo
15.11.2020 - 21:17:38
00
linkoval to tu uz bedo na strane 767, ale myslim, ze pan hovori mudro a triezvo a stoji za to, si to pustit
15.11.2020 - 21:20:31
00
dobrý text,trochu dlhší.

https://www.postoj.sk/65648/zacnime-v-niektorych-regionoch-s-otvaranim-ale-nemozeme-ist-na-to-takto-zhurta?fbclid=IwAR2amwVO1DjtIOMWwgPOBaPXSJs86XwQMY9Q1a9pGyj1x4FVcnhfKUcJ-K0
15.11.2020 - 22:40:18
01
valecek napísal:
...Zarial sa stwlw zastávame názoru že hyvalyxj profíkov to zložilo najhorsie práve prero, že proste na zápase makali najviac a najviac sa oslabili....

Ja som to pisal, ze by si ludia teraz nemali velmi nakladat. Light tempo koli kardiu, trochu si zacvicit s odporom ale ziadne extremy. Kto zije v horach mimo civilizacie, ten nech si da aj Everest :)
Ja stale cakam, kedy sa vlada zobudi a zacne robit nejake aktivity co sa tyka ekonomiky, potazmo psychickeho zdravia ludi. Ved v exterieri je riziko minimalne. Este som nevidel chlapa na stavbe v rusku. Kedysi boli aktivacne prace pre nezamestnanych, riadili, upratovali kde bolo treba. Preco nevytvoria nejake "legie" na ocistu miest aj teraz? Listia vsade, ze by sa v nom stratil slon, odpadky sa valaju kade tade. Ludia by mali co robit a prisli by na ine myslienky. Ako bonus by skraslili okolie pre tych ostatnych.
Penazi ma vlada teraz dost, len asi v hlave maju vykradnute...
16.11.2020 - 08:16:38
02
To o tých peniazoch si skade zobral?
Osobne dosť pochybujem, že dnes ľudia ocenia, keď budú upratovať odpadky, čistiť cesty, chodníky a pod. Pre drvivú väčšinu by to bolo "pod ich úroveň", iní zase ocenia aj dostanú peniaze len tak, bez roboty....
16.11.2020 - 08:43:29
03
ono je to v sprave mesta, my sme male mesto a mame to zabezpecene. kosenie travnikov, strihanie stromov, odstranovanie listia a ciastocne zber volnych odpadkov po meste. Rajec ide zriadit mestku s.r.o.-cku lebo ma nakupene dost mechanizmov a ak bude mat niekto zaujem moze si to najat aj s obsluhou a mesto takto vyuzije tie stroje a cosi si aj zarobi. treba poznamenat ze pomocne prace s tym spojene robia ludia ktory su dlhodobo nezamestnany alebo z ineho dovodu nerobia klasicke prace.
16.11.2020 - 09:26:29
00
Chlapi, neviete kde by som našiel graf alebo v tabuľke percentuálny podiel pozitívnych voči celkovému testovaniu? Teraz akosi menej testujú, ale zdá sa mi, že podiel pozitívnych je vačší...
16.11.2020 - 10:19:45
00
a naco ti to % bude ? co z neho chces vyvodit ?
16.11.2020 - 10:39:35
00
tak tak, ked Igorovi stacia absolutne cisla, naco by mal chciet skynet vediet percenta :-).

skynet, nezda sa ti, naozaj je.


Naposledy upravil tomasspura dňa 16.11.2020 - 10:46:46, celkovo upravené 1 krát.

16.11.2020 - 10:45:53
00
keyboard_arrow_up