Jarolobo napísal:
To nemôžeš tak povedať, ja si myslím, že milankr79 je predajca v Datarte a má svoje skúsenosti. A určite pochopil čo som mu napísal.

Nie som predajca v datarte ani nikde inde a vlatoch buď v kľude prečítaj si niečo o plazme ako to všetko funguje a čo sa s tým plynom po určitej dobe deje a potom si porovnaj televízor s VA panelom (nie s IPS) vedľa tvojej plazmy. A toto bol naozaj moij posledny komentar k plazme.
16.11.2020 - 10:48:21
00
Hosť napísal:
...Každý normálny človek čo si kúpi nový televízor, tak všetky tie elektronické pi..ny hneď povypína...

Presne tak, toto je zaklad. LCD nie su zle a kvalitou obrazu uz stare plazmy prekonali. Idealny stav nastane, ked bude mat kazdy pixel vlastne podsvietenie (temu TV som prestal sledovat roky dozadu, takze neviem, ci uz take nieco na trhu je alebo nie).
16.11.2020 - 10:48:23
00
Hosť napísal:
A čítal si môj príspevok niekde na začiatku čo so písal o signále a nastavení televízorov v obchode? V obchode je ten signál oveľa horší ako máš doma, lebo je tam prepojených x televízorov a preto to ľuďom ani radšej nechcú púšťať. Ich reklamné slučky nemá význam komentovať. Každý má na to svoj názor a ja ho nikomu neberiem. Problém je, že chalan chce kúpiť najakú telku s ktorou bude spokojný. Niekto mu tu poradil sony ja samsung konkrétny model a vy mu idete hovoriť o plazme, ktoré sa už nevyrábajú. Tak prosím držme sa radšej témy a dávajme rady čo teda kúpiť a prestaňme riešiť plazma vs lcd keď už je to aj tak bezpredmetné.


plazmu riesil samotny zadavatel otazky, ze sa mu nepaci lcd v porovnani s terajsou plazmou co ma ... bolo mu spravne poradene, nech sa na lcd vykasle, lebo lcd nikdy nedosiahne obrazovu kvalitu plazmy, a ze ma radsej riesit OLED ...
16.11.2020 - 10:50:30
00
Neviem, OLED ma stale vela detskych chorob. Ma podobne problemy ako plazma, t.j. vypalovanie statickeho obrazu. Mna teda OLED zatial nepresvedcil. Skor, ako som pisal, ked bude mat kazdy pixel v LCD aj samostatne podsvietenie, bude to plne pouzitelne.

Tak som si teraz nieco rychlo nastudoval. To, co spominam, ponuka TCL, je to kombinacia miniLED a QLED. Sice stale to nie je idealny stav (LEDky su stale vacsie ako samotne pixely), ale uz to ma celkom blizko.


Naposledy upravil clxno1 dňa 16.11.2020 - 11:38:59, celkovo upravené 2 krát.

16.11.2020 - 10:54:27
00
vlastoch napísal:
plazmu riesil samotny zadavatel otazky, ze sa mu nepaci lcd v porovnani s terajsou plazmou co ma ... bolo mu spravne poradene, nech sa na lcd vykasle, lebo lcd nikdy nedosiahne obrazovu kvalitu plazmy, a ze ma radsej riesit OLED ...


Vlastoch: Ok, nechajme už plazmu plazmou (tá je mŕtva ako kazety do magnetfónov) a čo by si teda urobil ty keby si potreboval kúpiť nový televízor pre seba čo by si si vybral?
16.11.2020 - 11:04:47
00
clxno1 napísal:
Momentalne by bola najlepsia kombinacia QLED + miniLED, vraj sa na tom pracuje.

Preto som aj ja odporučil ten QLED Samsung, je to lecnejšie ako OLED a pomer cena výkon takmer bezkonkurenčná alebo potom ísť do LG BX alebo B9, ale tam už je cena málo vyššia
https://www.datart.sk/televizor-lg-oled55b9s-cierna.html
https://www.datart.sk/televizor-lg-oled55bx-cierna.html
16.11.2020 - 11:20:51
00
Hosť napísal:
Vlastoch: Ok, nechajme už plazmu plazmou (tá je mŕtva ako kazety do magnetfónov) a čo by si teda urobil ty keby si potreboval kúpiť nový televízor pre seba čo by si si vybral?

riesil som pred rokom kupu noveho, kedze mam 9rocnu full HD plazmu 42" a potreboval som by som teraz 55" rozmer ... no ako som prechadzal obchody a vyberal LED TV, tak som bol doslova zhnuseny z toho obrazu ... aj tie QLED samsungy mali obraz oproti mojej plazme ako rozpatlane blato ... tak som nakoniec nevybral nic a pockam az klesnu OLED ceny, zatial plazma bezi a obraz neskutocny ...
16.11.2020 - 11:37:01
00
Na zimu menit plazmu je blbost, LCD ti nikdy tak nevyhreje miestnost ako plazma ;)
16.11.2020 - 11:39:07
08
Ja by som chcel tútu
65'' Panasonic TX-65HZ2000E
cdn.alza.sk
16.11.2020 - 12:09:50
01
vlastoch napísal:
riesil som pred rokom kupu noveho, kedze mam 9rocnu full HD plazmu 42" a potreboval som by som teraz 55" rozmer ... no ako som prechadzal obchody a vyberal LED TV, tak som bol doslova zhnuseny z toho obrazu ... aj tie QLED samsungy mali obraz oproti mojej plazme ako rozpatlane blato ... tak som nakoniec nevybral nic a pockam az klesnu OLED ceny, zatial plazma bezi a obraz neskutocny ...


Ešte raz prosím ťa, lebo si mi nodpovedal, keby sa ti tá plazma teraz pokazila (čo ti neprajem) čo by si kúpil? Budeš čakať pokiaľ klesnú ceny OLED? To že v predajni sa obraz riešiť nedá o tom hádam netreba ani diskutovať. Už som to tu pár krát písal, že všetky televízory sú nastavené v režime predajňa, je tam úplne iné svetlo, iný signál ako máš doma a pozapínané všetky elektronické kur..ka. a platí to jak pre LCD, QLED a OLED. To aký má ten televízor naozaj obraz zistíš až doma keď to zapojíš na svoj signál a nastavíš. A toto platilo aj v minulosti pre plazmy ten obraz v obchodoch bol iný (horší) ako doma.
A ešte doporučujem prečítať si napr. toto https://www.idnes.cz/technet/audio-foto-video/panasonic-plazma-plazmovy-televizor-oled-plazma-vs-oled.A180609_111207_tec_video_nyv Ne je to len písanie systémom papier znesie všetko, ale aj skutočné merania a potvrdzuje to to čo som ti písal vyššie.
16.11.2020 - 12:20:44
00
Ak môžem odpovedať ja, tak ja by som kúpil ten OLED Panasonic vyššie. Vlastne aj kúpim, hneď ako spozorujem nejaké poškodenia na mojej Plazme. Kúpil som si posledný najvyšší model čo Panasonic vyrábal, hneď ako som zistil že končí s Plazmami.
A ten článok je pravdivý, to je fakt, ale tu bol spor Plazma vs LCD, nie OLED.
Ja by som tiež LCD nechcel.
16.11.2020 - 12:28:41
00
Jarolobo napísal:
Ja by som chcel tútu
65'' Panasonic TX-65HZ2000E

Ja by som zas toľko za telku nedal, ale sú ľudia čo cenu nerieša. Inak aj mne by sa ten panák páčil.
16.11.2020 - 12:28:47
00
Ja som dávnejšie kupoval SAMSUNG LED TV 50" UE50J5100 za 450€ a vôbec som si nevšimol že čierna nie je čierna, ja pozerám len stahnuté .mp4 filmy veľkostne cca 2GB. Doma máme taký plynulejší obraz (neviem či je to zdrojom alebo TV) ale práve tá plynulosť mi paradoxne vadí. Možno preto, že v aj skutočnosti v reálnom svete oko sleduje pohyb skákavo a nie plynulo, preto mi to príde také neprirodzené...
16.11.2020 - 12:54:15
01
Hosť napísal:
Ešte raz prosím ťa, lebo si mi nodpovedal, keby sa ti tá plazma teraz pokazila (čo ti neprajem) čo by si kúpil? Budeš čakať pokiaľ klesnú ceny OLED? To že v predajni sa obraz riešiť nedá o tom hádam netreba ani diskutovať. Už som to tu pár krát písal, že všetky televízory sú nastavené v režime predajňa, je tam úplne iné svetlo, iný signál ako máš doma a pozapínané všetky elektronické kur..ka. a platí to jak pre LCD, QLED a OLED. To aký má ten televízor naozaj obraz zistíš až doma keď to zapojíš na svoj signál a nastavíš. A toto platilo aj v minulosti pre plazmy ten obraz v obchodoch bol iný (horší) ako doma.
A ešte doporučujem prečítať si napr. toto https://www.idnes.cz/technet/audio-foto-video/panasonic-plazma-plazmovy-televizor-oled-plazma-vs-oled.A180609_111207_tec_video_nyv Ne je to len písanie systémom papier znesie všetko, ale aj skutočné merania a potvrdzuje to to čo som ti písal vyššie.


hadame sa tu na plazma vs LCD a ty sem hodis na podporu svojich tvrdeni nejaky rozbor plazma vs OLED ? ved aj ja som pisal kvalitativny posun oproti plazme je prave OLED ...
16.11.2020 - 14:22:06
00
Tak za 1. ja sa tu nehadam, za 2. stále si mi neodpovedal na moju otázku, ale ako vidím, tak od teba sa odpovede konkrétnej odpovede nedočkám a za 3 do debaty plazma vs niečo iné ma už nezatiahneš.
16.11.2020 - 14:29:52
00
keyboard_arrow_up