Mna skor zaujima presnost a dosah signalu. Naucit sa pouzivat sa da naucit :) pekna veta
17.11.2020 - 15:49:21
00
Vsetky parametre su OK silny a rychly. Naucit sa nie je co. To je jeho hlavny problem. Ak sa chces zdokonalovat v lavinovej problematike, rozne situacie, tak ti nic nedovoli.
17.11.2020 - 15:57:12
00
dik za odpoveď, toto je celkom nová testovačka ta 3+ nebola moc extra
https://www.outdoorgearlab.com/topics/snow-sports/best-avalanche-beacon
17.11.2020 - 16:42:19
00
Tecka Tak to je prístroj pre mna.... Ja chcem hlavne s velkym dosahom + velká výdrž baterky. Všade ho chvália za to používanie a signál.
17.11.2020 - 17:50:47
00
To je pekny prehlad... ako pisali ... je to porovnanie pristrojov, ktore su na trhu poslednych 5 rokov, takze aj 7 rokov stare modely.

Iba niekolko postrehov...
- niektore pristroje som u nas nezaregistroval v katalogoch, uz vonkoncom u ludi v terene.

- spominany Mammut ma dobry dosah, urcite ma i7 procesor a 64Gb ram :) riadny dosah a vonku v mraze dobre zerie baterku. Ale v
realite to nic neznamena...
priklad:
Ja mam Mammut S a moj kamos Fero ma Pieps Freeride (je jedno z akeho dovodu ho kupil), jeho zasype a ja ho hladam. Do p!
U nas v pohoriach su vacsinou vacsie splazy alebo male laviny a zasypanie do 1m v priemere.
Takze mam riadny stroj s dosahom, ale take fatranske dolinky, clenite, takze dosah nieje uplne klucovy. Lebo Ferov jedno antenovy pristroj so slabim signalom moze byt problematicky.

- S1+ je tu ako slaby pristroj, napriek tomu, ze je to pre pokrocilych uzivatelov a ma tiez driadny dosah 60-70 m a ma riadne funkcie.

- S3+ je stary pristroj, ktory by som s novymi tazko potovnaval, ale ma SmartAntena funkciu, ktora je super. Neprepne sa sam ako pieps (mne sa to tiez neraz stalo, ked som s nim robil a spekulovali sme ako tomu zabranit)

Neskor mozno nieco pridam
17.11.2020 - 18:57:42
00
základ je vyvarovat sa piepsu :D inak zaujimava diskusia ohladom pípakov.. odvazny nazor pisat na Barryvox ze je to pekna p...ovina ale, Tecka ak robievas lavinové kurzy evidentne s tým mas viac skusenosti a vies porovnat, čo s čím a ako funguje, resp. nefunguje..
17.11.2020 - 19:19:40
02
Najlepsie je to v terene a tam hned vidis ako to vsetko nadvazuje.
Ak sa bavime o skialpinezme, tak sa bavime pokrocilom leveli.
Pre pokrocileho uzivatela su dolezite funkcne detaily...

Tu na nasej stranke, ale skor na FB stranke mozno najdes komentare k tym vyhladavacom od ludi myslim.

https://www.kurzyhs.com

Na dnes caute
17.11.2020 - 19:49:37
01
Inak napadlo ma, ze tema “lavinova lopata” je este plodnejsia ako vyhladavace 😂
17.11.2020 - 20:52:04
00
Ked si pozriem nejake testy vyhladavacov, tak Barryvox nikde nechyba a vacsinou je na prvom mieste. Taktiez som absolvoval lavinovy kurz HS a bolo nam povedane ze tie mammuty su jedny z najlepsich. Navyse tam mali ludia rozne znacky pipakov a mozem len napisat ze s Ortvoxom sa mi robilo najhorsie.
17.11.2020 - 21:59:20
00
To slovne spojenie “jedny z najlepsich” je presne a vystizne.
Ako som uz pisal, stare Pulz a Element vyhladavace boli dobre, ak si mal updatnuty sw. inak vedeli narobit dobry chaos.

Zvyk je zelezna košeľa... vacsinou ked uz nieco mas tak nieco ine je zle. Ja som nebol vynimkou.
Ja tvoj nazor plne respektujem. Najlepsie su na tom ti, ktori pridu do kurzu a nemaju svoju vystroj, na kurzoch zistia co im vyhovuje.

Bol si u nas vo Vratnej?
17.11.2020 - 22:48:52
00
Ja furt nechápem v čom je ten Mammut tak hrozne zlý. Skús to vysvetliť nejak laickejsie, tak ako sa tu vysvetľuje ľuďom niečo o bicykloch tak aby to pochopil aj laik a bez skratiek, inotajov, vecne a jasne. Žiadne nič nehovoriace omáčky, že však kúp si čo chceš alebo príď do Vrátnej.
17.11.2020 - 23:33:35
01
Zase na druhej strane tie nase stare teraz hned nevumenime, a zihadlo svoje nove uz duplom nie. Ale ako som napisal uz skorej ci viac vecnych info tym lepsie.
Ja som na tom vlastne najhorsie. Nie len ze mam zly, mam aj nebezpecny pieps :)
17.11.2020 - 23:38:05
00
kde si citala, ze ta volam do vratnej?

fixska napísal:
Ja furt nechápem v čom je ten Mammut tak hrozne zlý. Skús to vysvetliť nejak laickejsie, tak ako sa tu vysvetľuje ľuďom niečo o bicykloch tak aby to pochopil aj laik a bez skratiek, inotajov, vecne a jasne. Žiadne nič nehovoriace omáčky, že však kúp si čo chceš alebo príď do Vrátnej.
18.11.2020 - 10:03:24
00
A zase nič k veci - nič zrozumiteľné a konkrétne :) ... tam povyše si odpísal "Bol si u nás vo Vrátnej?" to tam dávate školenie, prečo nie je Mammut dobrý?
18.11.2020 - 10:07:50
00
skarede logo asi :D

podla Alpenvereinu patria medzi najlepsie

https://www.alpenverein.de/Bergsport/Sicherheit/LVS-Geraete-Test-2017-18/
18.11.2020 - 10:17:43
00
keyboard_arrow_up