Ahojte bikeri,

Chcel by som sa Vas opytat co si myslite o novej kolekcii CTM Skaut celkovo, ale aj konkretne o modely Skaut 3.0.
Rozmyslam nad jeho kupou a chcel by som sa poradit so skusenejsimi. Najma z hladiska ramov od CTM. Vo videu od MTbikera vraveli ze sa jedna o robusny ram, a ze maju minimalnu reklamovost.
Pripadne porovnat Skaut s GIANT Stance 1.
Dakujem
16.11.2020 - 10:56:23
00
Dnes som bol zhodou okolností v predajni a že Skautov príde tak 50 ks pre celú EU, tak ak niekto chce, tak šup ihneď... 🤨 nejsou a nebudou...
16.11.2020 - 12:39:08
00
tiez pozeram ten scaut 3.0 https://www.ctm.sk/bicykle/full/skaut-3-0/matna-cierna-leskla-cierna/ , za tu cenu je to paradne nalozene, snad za take peniaze sa ani neda najst lepsie ohadzany bicykel, pevne osy vpredu vzadu, slusna rockshox vidla aj tlmic, 1*12 deore, konecne nie zakladne 200ky brzdy ale MT400, teleskopicka sedlovka, pride mi to fakt velmi vyvazene ohadzane a ma v podstate vsetko co som chcel od noveho bicykla, čo hovorite na geometriu? snad jedine čo ma odradza od kupy je ta vaha 15,5kg co mi pride dost ale zase ostatné bicykle v tej kategorii do 2000€ su len jemne pod 15 kg tak neviem či to bude nejak extra citit, co na to hovorite?

vo videu sam produktovy manazer ctm hovoril ze ocakvaju velky zaujem o tieto skauty, takze pochybujem, ze by ich bolo len tak malo
17.11.2020 - 15:58:00
01
Aj o Koyuky je veľký záujem, a vieme koľko ich behá po Slovensku... Ja takýmto bajkom hovorím volavky... A tá teleskopka je len na obrázkoch, ale v konfigurácii na stránke je obyčajná sedlovka myslím...

Predajcovia vidia v systéme, koľko si môžu objednať tých bajkov ? CTM je malý výrobca, a môže si objednať iba obmedzený počet rámov u výrobcu... (niekto tu dával kedysi fotku 4 bajkov, 4 výrobcov a bol to ten istý rám ;-) )

to ale nič nemení na tom, že ak by som mal penízky, a bol by k mání, hned by som toho Skauta bral ;-)
17.11.2020 - 17:11:52
01
no ako vravis michalkkk1313, ze vyzera riadne nalozene o tom niet pochyb, ale bojim sa toho ramu je to nove ci to bude spolahlive a nepukne, ale zas je to riadny masiv, ktory by mal co vydrzat. Uvidim pojdem dalsi rok do predajne v PO a odskusam si ho, ale ak nie tak pojdem do Giantu Trance :), ktory ma podobnu geosku ako skautik. Nieco podobne hladam kvoli tomu ze mam rad aj take XC da sa povedat, ale aj trailiky a do toho 130 mm zdviih je akuratny ci dopredu alebo aj vzadu.
17.11.2020 - 19:27:58
00
Ak to nebude par kusovka ako je spomenuté vyššie ale dočkáme sa rozumných recenzii a stále bude dostatok modelov tak by som do toho šiel. Rozhodne za mňa SKAUT 3. Prechádzam z canyon spectral kde už tie 160/150 nepotrebujem ale stále zháňam zábavu v zjazde aj keď priorita je už len výšlap. Predpokladám že toto bude teda môj medzikrok na nasledujúce 2 roky a potom už XC :) jediná nevýhoda za mňa 32 nohy na vidlici.. ak bude možná zmena konfigurácie za napr podobnú Rock Shox 35 GOLD RL určite by som do toho šiel lebo nechcem zažiť veľmi vakel čo je viac ako iste pri agresívnejšom jazdení.
17.11.2020 - 23:48:00
00
karolbajk0123 napísal:
no ako vravis michalkkk1313, ze vyzera riadne nalozene o tom niet pochyb, ale bojim sa toho ramu je to nove ci to bude spolahlive a nepukne, ale zas je to riadny masiv, ktory by mal co vydrzat. Uvidim pojdem dalsi rok do predajne v PO a odskusam si ho, ale ak nie tak pojdem do Giantu Trance :), ktory ma podobnu geosku ako skautik. Nieco podobne hladam kvoli tomu ze mam rad aj take XC da sa povedat, ale aj trailiky a do toho 130 mm zdviih je akuratny ci dopredu alebo aj vzadu.


hej no aj mne uz pride tych 140 vpredu trosku viacej ako som chcel..kedze som chcel nieco okolo 120-130mm lebo rad slapem a stale to tvori aj gro mojich tras plus este teren tvori 70 a 30 % cesta a presuny po ceste, takze hladam nieco co ma nesklame po tejto slapacej stranke ale zaroven to nebude pri naslednom zjazde len o trpnuti kde sa vyklepem a nejak to zidem na brzdach..skratka mat trosku radosti aj pri tom zjazde co na mojom starom 26" ht xc so 100mm zdvihu moc nemam
18.11.2020 - 18:50:31
00
michalkkk1313 tak zas ja mam 5 rocny bajk. Toto leto som zacal aktivnejsie bajkovat kvoli zraneniu kolena a chytilo ma to az tak, ze som zacal jazdievat do lesa, kde ma to este viac ohurilo. Nevravim ze moj Trek marlin 6 nieje zly bajk ale aj napriek kratkodobemu jazdeniu co jazdievam nestaci niekedy, ale nestazujem sa aspon sa naucim na horsiom a servis tak isto. Uvidime ci sa rozhodnem pre ten ctm alebo nieco ine.
18.11.2020 - 19:30:34
00
Pekny bike, avsak radsej by som sa obzrel po niecom inom, pretoze:

1.) vaha - 15.5kg je naozaj uz dost, neuvadzaju ani pre aku velkost to je, cize predpokladam, ze pre S, s pedalmi a dalsou vybavou to bude urcite cez 16kg, to je proste na takyto bike moc
2.) vidla Rock Shox Recon - je to vidla urcena na XC, nie na trail, ma castu vyrobnu vadu a to, ze dobre neodomyka lock out (tvrdenie zo servisu MTBiker), zaroven na trail biku nema vyznam remote lock out,
3.) servis Rock Shox - servisny interval spodnych noh kazdych 50h, kompletny kazdych 200h, Fox ma kazdych 125h,
4.) stred Shimano Deore FC-M6100 - lava kluka sa prichytava pomocou dvoch srobov, ktore sa zvyknu povolovat,
5.) teleskopka patri medzi tie najlacnejsie, tipujem, ze moc nevydrzi.

Osobne by som si radsej priplatil a kupil spominany Giant Trance.
18.11.2020 - 21:09:41
00
jakubpolak uf v kratkosti si tu spomenul dost negativnych vlastnosti co aj ma odradilo od toho bajku. No posledne dni pozeram iba ten Giant Trance velmi sa mi pozdava ci na tulanie celodennymi vyletmi, ale aj na stupaky a vseliake hrave trailiky. Pravdepodobne si spravim radost na vianoce.💪
19.11.2020 - 08:06:10
00
Ten bicykel už je nedostupný.Kto stihol objednať môže byť rád a kto nie tak smola.
19.12.2020 - 15:18:57
00
To sú argumenty o povoľovaní sa skrutky na kľúče to je na lekára, za 10 rokov sa mi nepovolili nikdy,
Ani nech kúpu trance a doplatí 700e to sú rady keď chces radiť poraď iné v zhruba tej istej cene.
20.12.2020 - 09:31:13
03
keyboard_arrow_up