Vakcína sa testuje tak, že zaočkujete půl na půl placebom a vakcínou, vypustíte ich in the wild, nikto im nezakazuje sa chrániť (majú sa správať ako by sa správali) a porovnáva sa výskyt v oboch skupinách.
Ak si myslíte že sú za to nejaké ťažké prachy, tak ha ha ha. Bol som kedysi účastníkom pár takýchto experimentov v stage 1, kde sa robí farmakokinetika a podobné veci, ako ... na pár pív to bude, ale z ničoho vás to nijako nevytrhne :D (v tomto prípade plus diskomfort pobytu v nemocnici a nejaký ten časový rozpis odberov).
double vadná šarža čohokoľvek sa okamžite sťahuje z predaja, t.j. vyjde vestník na ŠÚKL a v tú ranu je distribúcia danej šarže stopnutá
a mimochodom, na "vadnú šaržu" stačí zistenie, že sa v nej vyskytli, čo ja viem, aplikátory s možnosťou (iba možnosťou!) poruchy, schválne si pozrite, pre aké kraviny sa vyhlasuje sťahovačka:
https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/inspekcia/postregistracna-kontrola-kvality/oznamy-o-stiahnuti-liekov?page_id=207
18.11.2020 - 10:28:44
42
double napísal:
lenže jedine riešenie je vakcína. Ale podla mna bude stačiť polovica národa. Lenže vieme, že vakcína sa vyvíja niekolko rokov. dokonca tento rok sa manželka chcela očkovať proti tetanu a obvodná jej povedala aby počkala ,že bola v obehu nejaká zlá šarža čo spôsobovala problémy. Ja pôjdem ale počkám ak sa testne predomnou viacero ľudí.

Daj si duplu potom
18.11.2020 - 10:51:15
00
tulenik napísal:
Vakcína sa testuje tak, že zaočkujete půl na půl placebom a vakcínou, vypustíte ich in the wild, nikto im nezakazuje sa chrániť (majú sa správať ako by sa správali) a porovnáva sa výskyt v oboch skupinách.
Ak si myslíte že sú za to nejaké ťažké prachy, tak ha ha ha. Bol som kedysi účastníkom pár takýchto experimentov v stage 1, kde sa robí farmakokinetika a podobné veci, ako ... na pár pív to bude, ale z ničoho vás to nijako nevytrhne :D (v tomto prípade plus diskomfort pobytu v nemocnici a nejaký ten časový rozpis odberov).
double vadná šarža čohokoľvek sa okamžite sťahuje z predaja, t.j. vyjde vestník na ŠÚKL a v tú ranu je distribúcia danej šarže stopnutá
a mimochodom, na "vadnú šaržu" stačí zistenie, že sa v nej vyskytli, čo ja viem, aplikátory s možnosťou (iba možnosťou!) poruchy, schválne si pozrite, pre aké kraviny sa vyhlasuje sťahovačka:
https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/inspekcia/postregistracna-kontrola-kvality/oznamy-o-stiahnuti-liekov?page_id=207

Ako sa posudzuje to, ze ci s tym virusom prisli potom do kontaktu? Ma zaujalo, ze nemaju ziadne instrukcie v tom chranit sa vs nechranit sa.
18.11.2020 - 10:53:58
00
Satanwagen napísal:
Daj si duplu potom


Ine riešenie nieje a nemáš ho ani ty. Resp. len preriediť populaciu. Ked vidím ale ako sa chová spoločnost možno by sa takýto scenár aj hodil
Vdaka vakcínam niektoré choroby takmer neexistujú
18.11.2020 - 10:59:28
00
ale choroby ktoré majú smrtnosť niekde úplne inde. No hlavný infektológ Igi sa už vyjadril, že ak sa zaočkuje "len" 60% obyvateľstva, tak to nemá zmysel.
18.11.2020 - 11:20:02
00
he, no to je zaujimave, teoreticky nikto z testovanych nemusi prist do kontaktu s virusom, a potom vyhlasia vakcinu za 100% ucinnu ?
moja laicka predstava je, ze vezmu nejakeho tazko infikovaneho, ktory okašle vsetkych testovanych ... a za 14 dni sa vyhodnoti pocet chorych a priebeh v kazdej skupine :-)
18.11.2020 - 11:21:38
00
tulenik napísal:
Vakcína sa testuje tak, že zaočkujete půl na půl placebom a vakcínou, vypustíte ich in the wild....

Ze normalne to trva niekolko rokov. Toto je už posledna faza. Lebo vakcina sa može použiť, ak je bezpečná. Nezamieňať tento pojem s účinnosťou.
Teraz firmy operuju s % jedna radosť (92%, 94%...rusku vakcínu neratam, to nech si pichne najväčší do vtáka, teda do toho netopiera, z ktoreho to prešlo), to skadial vytiahli? Z 3 mesačnych testov?
18.11.2020 - 11:41:14
00
Cako85 napísal:
ale choroby ktoré majú smrtnosť niekde úplne inde. No hlavný infektológ Igi sa už vyjadril, že ak sa zaočkuje "len" 60% obyvateľstva, tak to nemá zmysel.


tak to je potom jasne, co nas caka :)
povinne "dobrovolne" povinne, a kazdy o tom samozrejme dostane certifikat, ktory uz bude platit trvale
18.11.2020 - 11:50:48
00
Priama smrtnost Covidu je sice nizka, ale schopnost v kratkej dobe vytazit a pretazit zdravotnicke kapacity je vysoka. Nasledne sa na to nabaluju dalsie komplikacie az z toho vznikne slusna lavina co sa tyka ekonomickych a spolocenskych skod. Z mojho pohladu ockovanie neriesi primarne umrtnost na Covid, ale zmensenie tych vedlajsich skod. To ze je vakcina "uvarena" na rychlo je zrejme a radsej by som si pockal, az to za mna otestuju ine kraliky, ale z dovodu casteho cestovania sa tomu asi nevyhnem. Nezostava mi nez verit, ze ti vedci za vakcinou nemaju tituly z nasich skol :-).
18.11.2020 - 12:08:50
04
vlastoch napísal:
moja laicka predstava je, ze vezmu nejakeho tazko infikovaneho, ktory okašle vsetkych testovanych ... a za 14 dni sa vyhodnoti pocet chorych a priebeh v kazdej skupine :-)

ja si zasa predstavujem, že tak nejako to robili Josef Mengele, Shirō Ishii a im podobní
18.11.2020 - 12:19:42
01
ja so zase neviem predstavit vypovednu hodnotu testu ucinnosti vakciny na testeroch nevystavenych nakaze ...
18.11.2020 - 13:03:03
02
takze podla teba ti ludia co dostali vakcinu neboli vystaveni nakaze? co ich dali do vzduchovych bublin a tak sa pohybovali po svete?
18.11.2020 - 13:06:40
00
https://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=rok_2020.jpg
18.11.2020 - 13:07:58
02
tino888 napísal:
takze podla teba ti ludia co dostali vakcinu neboli vystaveni nakaze? co ich dali do vzduchovych bublin a tak sa pohybovali po svete?

nauc sa citat s porozumenim
18.11.2020 - 13:51:59
01
ja velmi dobre rozumiem tomu co si napisal, ale jedno nechajme to tak...
18.11.2020 - 14:11:35
00
keyboard_arrow_up