Zubesuch Sorcerer má nás... :-D Aj keď ani my nevieme/nemôžeme všetko...
18.11.2020 - 15:09:35
01
Zubesuch ako píše Nazgul, chodím k nim do ebajk.sk, našťastie máme vo ZV predajňu a servis. čo sa týka klasických servisných vecí, platničky a reťaz si človek vie vymeniť sám, šikovnejší s potrebným náradím si vedia vymeniť aj iné komponenty, mne tam chalani robili hlavne pohon a brzdy. samotný servis sa nijako nelíši od klasiky, jediný problém môže byť technická závada na motore alebo elektronike, to je potrebné v rámci záruky riešiť so samotným predajcom, našťastie ma toto nepostretlo. Canyon bol bezproblémový, na Commencale mám problém s kolesom, ale to si poriešim vo vlastnej réžii, keď Nazgul presvedčí šéfa o dôležitosti kúpy tenzometra :D btw. Commencal som vybral aj kvôli dostupnosti oficiálneho predajcu keby niečo, do Olomouca je od nás cca 200km, v krajnom prípade ho tam viem odviezť. na druhej strane, keď sa na Shimane niečo pokazí po záruke, diagnostika to odhalí a v nemecku majú takmer všetko eshopy skladom, či káble, switche, držiaky baterky, je to také lego, kúpiš presne čo potrebuješ.
18.11.2020 - 15:27:57
00
Tenzometer objednaný ;-)
18.11.2020 - 15:29:48
11
samozrejme keď som objednával Commencal bolo po prvej vlne Covidu a s týmto čo sa deje teraz som vôbec nepočítal. potom je tu ešte jedna vec, neviem ako servisy v Blave, ale tak celkovo niektoré vyslovene odmietajú servisovať bajky, ktoré neboli kúpené u nich. ale trochu to aj chápem, predaje bajkov na jar boli brutálne a kapacita servisov je obmedená
18.11.2020 - 15:36:40
00
Ono sa to dá riešiť jednoducho (tak ako to riešime my), pokiaľ to kapacitné možnosti servisov umožňujú, berie sa všetko, len kmeňoví zákazníci majú prednosť... Akurát niektoré predajňové servisy to berú svojsky, asi sú ťažko za vodou...:-) Inak - ani v prípade nákupu v kamennej predajni to často nie je časová výhra, v poslednej dobe to dodávatelia všetko posúvajú na zástupcov výrobcu, takže aj keď sme zazmluvnená kamenná predajňa, pokiaľ ide o reklamácie priamo na konkrétny produkt (teraz už väčšiny) výrobcu, tak to všetko musíme reklamovať cez zástupcov konkrétnych firiem (Bosch, Shimano, Sram komplet) a nie cez dodávateľa kompletného ebajku... Pre zákazníka ako takého to nie je nijaká záťaž, ale nás z toho ide picnúť...
18.11.2020 - 15:40:07
02
dik za nazory. no je to zlozite, napriek tomu, ze je clovek odhodlany v tom utopit fakt dost penazi, vyber jednoduchy nie je. skorej zlozitejsi :D.

Olomouc je 200km a pred koronou by som si s tym vobec nelamal hlavu. Ale situacia sa meni a kazdy mesiac je to inak. Ked uvazim, ze sa mi dnes pokazi nieco okolo elektroniky na bajku. Dost bolehlav aby som bike odviezol do zahraničia (či už AT alebo CZ) by si vyžadovalo aj test, možno karanténu atď... a to mas napriek tomu, ze si v záruke dost velké náklady (financne a hlavne casove).

Okrem toho, kupujem 2 ebajky sucasne. Priatelka sa namotala rovnako a tiez chce nejaky stroj na dalsiu sezonu. Cize pokial sa da, pozeram na to aj z toho hladiska aby pre nu bol dostupny model, okolo 4tis, aby mal tu spravnu farbu, aby sme si mohli switchnut baterie ked nahodou pojdeme osamote atd. Co napr. splnovalo kombo Render 8.0 + Render 10.0. Len aby som nebehal viac do Viedne ako sa vozil.
18.11.2020 - 15:51:09
01
napr. taký Trek by nespĺňal požiadavky? motoricky to isté a oficiálny dealer na Slovensku, aj kolega tu z fóra Cipo11 bral od nich pre seba a pre polovičku bajky naraz. hranice a obmedzenia na nich sú momentálne veľký problém.
18.11.2020 - 15:59:59
00
Trek sa mi v pomere cena vykon vobec nepozdava. To uz radsej zvolim Cube. Tam si viem vybrat aj ja aj baba.140 TM, popripade actionteam + 140 Race. Aleternativou su Merida e160 9000 + e140 5000. Vo vypredaji sice so starym shimano motorom, ale ovela viac ma trapi mensia kapacita baterie iba 504Wh pri mojich 95kg. No a potom sa mi pozdavali presne tieto Radon Render 10.0 + Render 8.0. Dokonca sa mi pacia najviac z tych moznosti co mam, ale rozmyslam trochu dopredu - co servis, co ak, lebo do obalky bajk strcit nelze :D.
18.11.2020 - 16:17:46
01
ale kuriérovi do auta sa vojde :) kuriérske spoločnosti budú stále chodiť cez hranice, v prípade problému by to bolo riešenie. akurát že bajk treba rozobrať, naskladať do tej malej krabice a doprava aj s poistením vyjde asi viac akokeby si ho viezol sám.
18.11.2020 - 16:24:04
00
priznam sa aj toto som už rátal :D. To lacnejšie vyjde RT-PCR v sukromnom labaku. kuriér do ČR stoji od 130€ do hadam nekonečno...

Budem musiet tiez napisat Radonu ako je to s "garančnou prehliadkou". Zámerne to dávam do úvodzoviek, lebo neviem ci vobec nieco take maju. Ak teda kvôli tomu čo tu spomíname (obrovské náklady a čas na dodanie bajku do servis centra) neabsolvujem žiadnu garančnú prehliadku (first inspection) bicykla u servisného partnera čo sa bude diať. Nikde som nenašiel, že by to bolo považované za nedodržanie nejakých záručných podmienok. Iba to, že servis partner mi to vie ponuknut. 2year je zo zakona, co ma Radon na stranke, potom maju 5 rokov na karbonovy ram, co uz ale bude zmluvna zaruka a musim zistit ako sa vtedy spravaju.
18.11.2020 - 19:24:39
00
Zdar e-bajkeri, prosim vas ma niekto skusensti s týmito ebajkami od Bulls?
https://maraton.bike/obchod/bulls-sonic-evo-tr-2-carbon-29/
https://maraton.bike/obchod/bulls-sonic-evo-am-3-carbon/
Priznam sa že znacka mi je neznama...
28.11.2020 - 18:39:56
00
minuly vykend na vyjazde na klenovsky vepor som spadol-na hornej ramovej priehlbina 5mm......neviem ako by to zvladol carbonovy ram.....podla mna aj vybava je slaba-teda zalezi co od toho ocakavas....
28.11.2020 - 19:04:30
00
a na akom bajku si spadol? na bulls? marne hladam spojitost... nevieme ani aky ram mas ty, z akeho materialu, ako stary.
28.11.2020 - 19:08:22
00
modely 2021 vyzerajú zaujímavejšie https://ebike-mtb.com/en/new-bulls-shimano-ebikes-2021/

Bulls sú nemci a teda mala by to byť kvalitná robota, ale ako sledujem pár sezón čo dávajú na trh, pomer cena/výkon nič moc. tieto nové 2021 to je už iné kafe
28.11.2020 - 19:14:55
00
Neviem...za tie prachy.sa.da kúpiť lepší stroj....ci?
28.11.2020 - 19:20:33
01
keyboard_arrow_up