Tie rozperky su tam vobec neni na vracanie piestikov.To mas dost pomylene.
18.11.2020 - 17:00:59
06
Skús vytiahnuť pliešok a platničky..uvidíš, že po stlačení a následnom uvolnení páky sa piestiky aj bez toho vrátia. 😉 Napríklad na Saintoch síce každý piestik ináč, ale vráti..to je skôr ich vlastnosť brzdiť nerovnomerne a robiť presne to, čo opisuje Gusto :)
18.11.2020 - 17:09:19
00
dobrá téma :) som si preventívne kúpil kotúče, lebo zdá sa, že teraz je všade problém s dostupnosťou, platničky jedny mám ale potom musím zohnať náhradné
18.11.2020 - 17:11:17
00
tak tie pliesky drzia platnicky ano ale aj pomahaju vracat piestiky.tak, vyber tie pliesky aj dosticky a stlacaj ano budu sa vracat ale nakoniec zistis ze piesty su von ty pomyleny.
18.11.2020 - 17:30:24
00
jasné..momentálne sa zvykneme titulovať nacisti a fašisti a tí čo rozumejú ako čo funguje a vysvetľujú to tým neznalým sú zas pomýlení :) ?? to máš fajné brzdy ak po jednom stlačení páky ti vystrelia piesty zo strmeňa..aj ja by som bral také. :)
18.11.2020 - 17:38:44
00
tie rozperne pliesky ani nahodou nesluzia na vracanie piestov, su na to aby ti platnicky zostali v kontakte s piestom a nesuchali o kotuc, napr magura na to pouziva magnety
piesty sa ti maju vracat same, mozno by bolo lepsie si nieco precitat/pozriet o tom ako funguju hydraulicke brzdy
18.11.2020 - 17:51:07
03
Prosím vás poraďte mi kde zozeniem takúto skrutku na strmeň brzdy
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/diely-a-adaptery/shimano-skrutka-k-uchyteniu-brzdoveho-strmena.html

Akurát potrebujem aspoň M6x20 a viac, tých 18mm by bolo asi málo

    18.11.2020 - 19:14:28
    00
    V obchode so spojovacím materiálom
    18.11.2020 - 19:20:17
    01
    U nás v meste má otočili že majú len na krížový šrobovák, neviete skadiaľ by som mohol objednať?
    18.11.2020 - 19:30:54
    00
    napríklad tu máš také skrutky
    https://slovakbikeparks.sk/eshop/home/334-m6x20-titanove-skrutky-s-podlozkami-rainbow-do-adaptera-4ks.html
    18.11.2020 - 19:37:08
    00
    A ako casto ocakavas, ze do toho budes hrabat?
    Na druhej strane... krizova hlava tomu vobec nevadi. Aj tak ma na biku pomaly kazdy inbus iny rozmer, tak to uz je jedno ze budes tahat aj srobovak k tomu.
    18.11.2020 - 19:38:55
    00
    Daj si vyhľadávať skrutka M6x20 DIN912, vyhodí ti kopec linkov. Len bude treba skúsiť kde ich predajú na kusy, lebo sa to väčšinou berie vo väčších množstvách.
    18.11.2020 - 19:39:17
    00
    outsiiider napísal:
    to nieje pravda su tam rozperne pliesky ktore rovnomerne vracaju piestiky ako sa opotrebuvaju dosticky zvacsuje sa medzera a moze mat packa dlhsi chod ale to sa da prezit. no kto ma doma lievik a brzdovku staci doplnit a draha sa skrati. no pri vymene za nove dosticjy treba samozrejme otvorit nadobku aby sa dali zasunut piesty. chyba je bud zle vycentrovane prasa a zaspinene piestiky. potom sa stava ze platnicky sa nerovnomerne opotrebuju... kto je lenivy raz za cas ocistit potom sa stazuje na shimano.


    toto je cele zle - ale vazne - neplet ludi

    rozperka drzi platne pri piestikoch - nic viac, piesty sa vracaju naspat podtlakom
    tu je pekne video stymi piestikmi

    thumb_up1thumb_down

    - spravil som to co vo videu a po par jazdach by som mohol znova. aj preto nemam rad shimano organicke platne lebo strasne prasia. co ma ale sklamalo rovnaky problem maju napr. aj brzdy od Hope
    jazdil som 3 roky mechanicke TRP - na nich som sa naucil ze kazda brzda dobre brzdi pokial je sprane nastavena. jazdil som na tom vsetko co dovtedy a co teraz. pokial bola dobre nastavena nemal som absolutne ziaden pocit ze chcem menit brzdy. no pri mojom najazde bol problem udrzat ich nastavene. akonahle sla jedna platna viac od kotuca ako druha, brzda stracala ucinok - a dialo sa to pomerne casto.
    shimano sa ma odvzdusnovat s bleed blockom - vtedy je v systeme tolko oleja kolko tam ma byt. vtedy pri roztlacani piestov neotvaras expanzku. vsetko ostatne je ghetto riesenie ktore nech si pouziva kto chce, no nepaci sa mi ked sa to radi zaciatocnikom ktoi potom mozu brzdu skor dorvat ako jej pomoct.

    - shimano brzdy - paky casto pumpuju, piesty sa nevracaju rovnako, pri opotrebeni platniciek sa medzery od kotuca zvatsuju a predlzuje sa chod paky - toto su dobre brzdy? vazne? to uz sa ludia uspokoja s barz akym shitom?

    10 rokov som jazdil Avid (rozumej Avid, nie sram) Juicy 7 a tych brzd som sa ani nechytil. piesty sli vzdy rovnako, paka mala za tych 10 rokov vzdy rovnaky chod, platne od kotuca mali vzdy rovnaku medzeru a to som ich vzdy dral az na kov. to boli dobre brzdy.
    18.11.2020 - 19:56:31
    01
    Dobre skrutky najdes aj na "ti suspension de" naozaj za dobre ceny a s poslanim ziaden problem, za 3-4dni ich mas doma
    18.11.2020 - 20:12:31
    00
    Gusto.To mas stale Deore M6000? Ja s nimi nemam absolutne ziaden problem a este som ich vobec neodvzdusnoval.Ak nepocitam,ze som do nich kvapol par kvapiek ,lebo sa mi zdalo,ze je tam malo kvapaliny.Ale to bolo snad pred rokom.Ani mi nesuchaju,necinkaju.
    18.11.2020 - 20:12:50
    00
    keyboard_arrow_up