piestiky mi robia to co v tom videu od novoty, hlavne zadna, pri opotrebovani platni sa postupne predlzuje chod paky - ktore su momentalne aj od oleja po poslednom viacnasobnom roztlacani a cisteni piestov, zadna zacala pumpovat - jazdim ich od marca tohto roku
18.11.2020 - 20:40:55
00
Juicy7 mali to caro, ze si vedel cele piesty vybrat a vycistit a vymenit tesnenie, suhlasim s tvojou skusenostou
18.11.2020 - 21:31:28
00
Na biku mam XT M8000 brzdy a prednu uz musim dost pumpovat, ale nemam pocit, ze to je opotrebenim platniciek, pretoze sa mi to stalo po tom, co som bike postavil na zadne koleso a stlacil prednu brzdu. Na SLX M665 sa mi toto v zivote nestalo (ani pri opotrebovanych platnickach), ale pravdepodobnu pricinu poznam. Kamos mi skracoval na nich hadice a vtedy mi vravel, ze ich naplnil tak, aby nebol problem ani pri otoceni hore kolesami. XTcka prisli s bikom, nesahal som na ne a je pravda, ze od zaciatku ma paka dlhsi chod (=menej oleja?).
18.11.2020 - 21:46:51
00
misoR napísal:
Kamos mi skracoval na nich hadice a vtedy mi vravel, ze ich naplnil tak, aby nebol problem ani pri otoceni hore kolesami.

Toto mi prosím ťa vysvetli, taku vec som ešte nepočul.
18.11.2020 - 22:04:42
00
Myslel to asi tak, ze aby sa nezavzdusnili brzdy, ale viac ti k tomu povedat neviem :D nikdy som brzdy nestlacal, ked som mal bike otoceny.
18.11.2020 - 22:06:17
00
Tak systém vždy napustis tak aby aby tam nebol žiadny vzduch, inak sa to nedá jedine zle odvzdusnit a nechať tam zvuk čo je zle.
18.11.2020 - 22:08:20
01
Gusto0 z vlastnej skúsenosti musím tak trocha s outsiiider -om súhlasiť. Keď mám viac zodraté doštičky, tak mávam na M7000 dlhší chod pák. Riešil som to doplnením oleja, ale je to trocha babračka. Potom som skúsil postláčať tie pliešky na platničkách , čo ich "len držia na mieste aby nehŕkali", a ono to zabralo. Chod pák sa skrátil.
Ešte taká zaujímavosť: keď som piestiky vyčistil (chodili ľahšie), tak mne to pri zodratých platničkách ešte chod páky predĺžilo (asi sa tie piestiky dali ľahšie zatlačiť do strmeňa tým plechom "čo ich len drží na mieste aby nehŕkali" ).

Ono aj tie pliešky majú nejakú (aj keď krpatú) silu, ktorou tlačia na piesty.
18.11.2020 - 22:24:49
00
najst mechaniku z podobnym systemom ovladania oboch platni len aby tam zapasovali dlhsie dosky ako D03S a podobne tak hydrauliky by mi sli pravdepodobne velmi rychlo dole z bicykla

Prílohy:

Screenshot_20201118_224254.jpg
Screenshot_20201118_224254.jpg 135.13 KiB thumb_up0thumb_down

18.11.2020 - 22:49:23
00
MarKac80 napísal:
Gusto0 z vlastnej skúsenosti musím tak trocha s outsiiider -om súhlasiť. Keď mám viac zodraté doštičky, tak mávam na M7000 dlhší chod pák. Riešil som to doplnením oleja, ale je to trocha babračka. Potom som skúsil postláčať tie pliešky na platničkách , čo ich "len držia na mieste aby nehŕkali", a ono to zabralo. Chod pák sa skrátil.
Ešte taká zaujímavosť: keď som piestiky vyčistil (chodili ľahšie), tak mne to pri zodratých platničkách ešte chod páky predĺžilo (asi sa tie piestiky dali ľahšie zatlačiť do strmeňa tým plechom "čo ich len drží na mieste aby nehŕkali" ).

Ono aj tie pliešky majú nejakú (aj keď krpatú) silu, ktorou tlačia na piesty.


Áno,presne toto som vyskúšal na mojich BR-M8000,čím viac boli opotrebené platne,tým bol dlhší krok páky,tie rozperné pružinky skutočne trochu zatláčajú piestiky,ak sú platničky tenké-ja som si to overil tak,že som ich úplne vybral,potom bol chod páky až do konca rovnaký.
Keby to v teréne nehrkotalo,nechal by som to tak,nakoniec som tie pružinky trochu stlačil,aby tak netlačili.
Samozrejme treba mať systém dobre odvzdušnený,ja pri každej výmene platničiek namontujem lievik z olejom na páku,doplním,pomačkám na zodratých,potom vymením platničky,zasa pomačkám,až potom ho dám preč.
19.11.2020 - 08:29:27
00
By ma zaujimalo, preco tolkym ludom praskli pri roztlacani keramicke piesty, ked ich roztlaca uz blby pliesok.
19.11.2020 - 08:33:34
03
zlaté hope, hádam nikdy som ich nemal nefuknčné alebo zavzdušnené, zato formula oro furt niečo a shimano tiež fajn ale tie už som odvzdušňovať musel

no a ak roztláčaš piestiky nejakým šrobovákom ľahko praksnú alebo sa vzpriečia, toto som mal častý problém s formulou, bolo to treba pár krát celé rozobrať a vyčistiť
19.11.2020 - 08:35:25
00
schejta no bohuzial - mechaniky zazili kratky navrat ked sa zacali objavovat kotucovky na cestakoch a graveloch. len to je uz tiez minulost odkedy su dostupne dualy na hydra. takze nic take uz asi nebude - mozno nejaka predrazena garazovka s niecim pride.
no moja skusenost s TRP bola taka ze stym bolo viac roboty ako s hydraulikami. po 2 rokoch mi zacali drat vonkajsie platnicky do sikma. vyrobca ich neodporuca rozoberat, ale ok daju sa rozobrat - len nezozenies nahradne diely. tak som s mechanikou skoncil.
19.11.2020 - 08:37:28
00
lapaloma A o tom to je - nie je lahke zatlacit piesty. ;-)
19.11.2020 - 08:38:50
00
S predlzovanim chodu paky pri zjazdenych platnickach som sa pri SHIMANO brzdach este nestretol. Ale mam casto problem s pumpovanim, chcem vyskusat redsi olej, uvidime.
19.11.2020 - 08:48:23
00
Ktory olej je redsi ako klasika Shimano?
19.11.2020 - 09:03:57
01
keyboard_arrow_up