Toto by mohol byť jeden z mojich bajkov. :P

www.cyclesolutions.co.uk
20.11.2020 - 14:21:02
00
Cez víkend som menil pohon GX za SLX. Celkom som si ponadával a to mám aj ten bazmeg s magnetom na zjednodušenie natiahnutia laniek a bovdenov rámom. Pred polrokom to isté so zadnou brzdou. Páči sa mi systém ako to má Canyon, sú skryté ale pritom jednoducho dostupné.
20.11.2020 - 15:05:34
00
Rumakk napísal:
MageZ neber to ako rypanie... ale v com je vyhoda? menis brzdu podla vyjazdu? alebo k comu potrebujes mat staly pristup k bowdenom?.... lebo ja som starsom biku prvy krat odvzdusnoval brzdy po 8 rokoch a to iba odvzdusnoval....


na oboch bakelitoch mam vnutorne vedenie s vyformovanymi vnutornymi kanalikmi, cize staci z jednej strany zasunut do spravnej dierky a uz len tlacit dnu a vyjde to von po chvili samo :D - je to fajn, je to esteticke, ale hadice v tom vedia buchat a ustia toho vnutorneho vedenia su nachylne na obrusovanie vibrujucimi hadicami (najpr ubuda z laku a neskor z karbonu)..a ked z casu na cas clovek chce vymenit brzdu (havaria, ***** sa, vymena za iny model..), tak moze len <>vat. Keby to bolo vnutorne vedenie bez tych kanalikov, tak by som to rovno ***** do kontajnera. Vnutorne kanaliky zas zvysuju hmotnost a domnievam sa, ze aj cenu vyroby ramu.

Na startom Spectrale bolo potrebne aj kluky zhodit ked sa to tam tahalo okolo stredu...fakt vyhra, ale vyzera sa sa uz poucili. Samozrejme ze samotne vonkajsie vedenie nezmena automaticky ze je to dobre - na niektorych bikoch sa tie hadice vsemozne suchaju, zalamuju ci plantaju, nie je to vzdy lahke vymysliet. :)


Naposledy upravil MageZ dňa 20.11.2020 - 16:17:45, celkovo upravené 1 krát.

20.11.2020 - 16:13:58
01
ja mám na banditovy vnútorné vedenie bez kanálika, bowden obalený v takej tej pene a na vstupe aj výstupe je to utiahnuté plastovým bazmekom takže sa to ani nepohne, nič nebrúsi a nič nehrká. Kľudne keby tak bola riešená aj brzda ...
20.11.2020 - 16:17:01
00
MageZ asi za mesiac by mi mal prist Revel s vnutornymi ,,kanalikmi´´, tak uvidim aku budu buchat, respektive obrusovat ram... ale Revel tvrdi ze to ma neskutocne tiche, tak ide mozno iba o chybu, respektive nepresnost vyroby inych znaciek... ale uvidim.... na Commencale mam riesene vedenie bowdenov ako ma lapaloma a taktiez to mam v takej pene, resp. izolacii na chladiarenske trubky 6mm....vsetko v tichosti a bez obrusovania.... mozno si mal totiz iba smolu na Spectral,...
20.11.2020 - 19:53:02
00
matko001 napísal:

Ale reálny prínos na horskom? Zlomených páčiek od pádov tu bolo dosť a vtedy je tá výmena raz dva a netreba ani odvzdušňovať ani nič


Paku na brzde, ak je naplnena, vymenis raz dva a ak si sikovny, nemusis ani odvzdusnovat. Urcite netreba vyberat celu brzdu s hadicou a strmenom.


Gusto0
Strmen davat dole netreba, bike staci v stojane vhodne napolohovat prednym kolesom hore.

Ja mam na horaku brzdu vedenu vonkajskom a uz sa mi stalo nie raz, ze som medzi ram a hadicu zachytil konar, dokonca raz mi strhlo zdrhovacky. Radsej by som teda mal tu hadicu vo vnutri.
20.11.2020 - 20:59:49
00
ako to vidim tak sa neda vyhoviet kazdemu... na rade budu asi e-brzdy...
20.11.2020 - 21:25:02
00
Neviem kto by nemal radsej hadicu vo vnutri :devil:
20.11.2020 - 22:32:09
00
volodaj napísal:
Cez víkend som menil pohon GX za SLX. Celkom som si ponadával a to mám aj ten bazmeg s magnetom na zjednodušenie natiahnutia laniek a bovdenov rámom. Pred polrokom to isté so zadnou brzdou. Páči sa mi systém ako to má Canyon, sú skryté ale pritom jednoducho dostupné.

preco ten prechod?..... Silva s Romanom aj Turbi do mna vrtaju nech necham SRAM GX na pokoji a idem do Shimana..... :-( ....
20.11.2020 - 22:35:49
01
Prehadzovačka to mala po dvoch sezónach už za sebou. Nerobil som iné, len po každom výjazde dolaďoval lebo už boli menené ramienka, kladky aj čap. Nová GX stojí toľko čo radenie a prehadzka SLX dokopy. Plus mám SLX brzdy takže som sa zbavil objímky na radení a je to spolu na jednej.

Keby bola lacnejšia, tak nemám problém si zase kúpiť aj GX. Než som ju doohýbal, zožul pár konárov a namotal do kolesa tak fungovala fajn :D. Uvidím aké bude SLX, zatiaľ som len nahodil, nastavil na stojane a doladil počas jazdy z garáže domov. Prvý výjazd ju ešte len čaká.
20.11.2020 - 22:42:00
01
Tesak: čo je zlé na shimano? Teraz som dával kamošovi nové deore a behá to naozaj pekne.

Inému kamošovi som nastavoval sram na nejakom 2500€ biku a nemám k tomu vzťah. Shimano je jednoduché a funguje ako má.
20.11.2020 - 23:57:20
03
perlička...
www.revelbikes.com
24.11.2020 - 08:58:13
03
čak to je ako nabúraný giant s pred 15 rokov
24.11.2020 - 09:29:36
01
lapaloma vies dat konkretny model? nespominam si na takto ulozeny tlmic na Giante.... ci?
24.11.2020 - 09:41:16
00
nie to samozrejme nie, giant mal tlmič dolu, len ten základný tvar ... zas a znovu mám pocit, že firmy sa točia v kruhu a robia zmeny pre marketing, namiesto toho aby ostali verný konceptu a doladovali detaily
24.11.2020 - 10:01:04
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up