CANNONDALE Topstone Carbon 5 vs GT Grade Carbon Elite
CANNONDALE Topstone Carbon 5 55% [ 11 ]
GT Grade Carbon Elite 45% [ 9 ]
Celkový počet hlasov : 20
Ahojte, ktorý by ste si vybrali z pohľadu komfortu ? Ide mi o čo najpohodlnejší posed a ešte jedna otázka vie niekto porovnať či je rozdiel vo virtuálnom pružení markantný alebo iba podobný ?
19.11.2020 - 10:48:33
00
tu mas fajn porovnanie,
https://www.youtube.com/watch?v=7TRQ15fz_VY

Inak mam topstone carbon, je pohodlny ale ma urcite sportovejsi posed ako nejake vyslovene touringove gravely. Co som o nich cital tak oba su skor sportovejsie.
Posed na topstone aj geometria je celkovo dlhsia sportovejsia, je skoro identicka so synapsom(endurance). Ale uprimne viac pohodlia nejak nepotrebujem najdlhsiu 4hodinove jazdy robim pravidelne. Je to extremne pohodlny cestak co zvladne teren. Pohodlie ti vseobecne spravi geoemetria nez par mm pruzenia pod ritou. A vyrobcovia co maju zuzene trubky, dshaped sedlovky alebo ine vymysli uvadzaju pruzenie 10mm-20mm na svojich graveloch. Rozdiel v tom virtualnom pruzeni imho nebude markantny aj ked som to neskusal. To ze vopchas do gradu sirsi plast vzadu ako do topstonu je zhruba ten rozdiel v tom pruzeni.

Pri topstone bacha na velkosti mam Lko a podla tabulky spadam medzi L/XL. To ako sa predava 100mm predstavec 44cm rajdy s 80mm reachom je imho sialene dlhe, som vymenil rajdy za uzsie s kratsim reachom a posunul packy vyssie a uz mi je akurat aj ked stale hladam idealnu konfiguraciu.

Co sa tyka pruzenia funguje as advertised, je to tuhe ked potrebujes a odfiltrovava nerovnosti ked potrebujes.

Neviem co snim chces robit ja ho mam ako one bike to do it all a na to je perfektny.

-------------
nevyhody topstonu

divne stredove zlozenie, bb30 83ai. Asymetricke zadne koleso, ak chces prehadzovat kolesa medzi topstonom a inym bajkom ti to spravi problem. Mas menej moznosti ake kluky to pojme, minulorocne modely mali makke prevodniky co sa lahko ohybali. Uz som musel menit.


p.s.

nehlasoval som lebo neviem aky je grade a ako ten bajk chces pouzivat.
20.11.2020 - 15:04:34
01
Diki, ja ho chcem hlavne na cesty a ako adventure bike, napr cesta na par dní a tak. Mám problém s chrbtom preto hľadám čo najpohodlnejšiu geometriu preto som si myslel že tie virtuálne odpružene bude cesta ale rád si nechám poradiť. Chcem proste väčšinou jazdiť po ceste ale chcem tam byť čo najviac vystretý nie natiahnutý. Ak mi viete odporučiť konkrétne modely s čo najkomfortnejším posedom rád si nechám poradiť. Ďakujem.
20.11.2020 - 16:23:16
00
Nazdar, síce nemám skúsenosť s Topstone carbon, ale mám Topstone Sora 2020 a mal som možnosť vyskúšať si GT Grade carbon (manželka mala na víkend požičaný z predajne) a musím povedať, že tam veľký rozdiel v geometrii nie je. Oba sú dosť športové, zvládnu podľa mňa všetko čo je schopný zvládnuť jazdec. Zahlasoval som za Cannondale lebo Topstone sa mne osobne páči viac a zatiaľ som nenatrafil na terén, ktorý by som na ňom neprešiel (so správne zvolenými plášťami). Topstone som si obľúbil a dostane novú GRX 810 sadu :) už budúci týždeň. Veľa šťastných km nech už si vyberieš ktorýkoľvek, chybu nespravíš...
20.11.2020 - 17:55:55
01
Povodne som skusal topstone AL je trosku kratsi a ma trosku vzpriamenejsi posed ako topstone carbon. Carbon pripada o nieco vacsi aj ludze na forach pisali ze je tam velkostny rozdiel.

Ako teraz ked to volame sportove nech ta to neodradi, sportovy gravel ma vzdy geometriu pohodlneho cestaku.
Ale gravelov je cele spektrum a tie co su oznacena mtb inspired geometry a playful a ine privlastky budu mat vzpriamenejsi posed, tipol by som ze gradina je pohodlnejsia.

inak len napad ak mas vazne problemy s chrbtom chod niekam kde ti spravia bike fit a vyber si bicykel podla toho co ti namerali. Kamos co nesportuje si kupil specialized diverge takto, po tyzdni siel na bajk fit lebo mu trpli ruky a bolel chrbat od vtedy jazdi bez problemov. Ak vies bikefit si spravit vopred tak proc ne, kazda uprava vysky rajdov, dlzkov predstavca ti meni vlastnosti toho bicykla v tom ako sa sprava. Minimalne by som si tie bajky odskusal, pri topstone carbon mozno skusil o cislo mensi ako to ci ti diktuju tabulky.
20.11.2020 - 19:01:06
00
Dik, nad tým bike fit som už rozmýšľal.
20.11.2020 - 19:47:42
00
Ja mam GTcko ale model 2019, a aj tento starsi je velmi pohodlny bike. 2020 model by mal byt este o kus lepsi, nie nadarmo vyhral gravel bike roka na bikeradar.com myslim;)
22.11.2020 - 11:59:20
01
Veď som rozmýšľal nad týmto 21 modelom https://cajglovo.sk/produkt/gt-grade-carbon-elite/?attribute_pa_velkost-ramu=48
22.11.2020 - 13:53:02
00
ja mam ties stare grade crbon a to je skor pohodlny endurance cestak zvlada od prilezotosnych maratonou po denondenne dochadzanie do prace po vylety v lesoch a poliach vyborny univerzal a v porovani zo zeninim fondriestom je to traktor na rozbite cesty + dozivotna zaruka na ram
11.12.2020 - 21:06:08
00
Ako moc sa vam svini to vonkajsie vedenie na GTckach?
Aj to pucujete, alebo si len uzivate to ticho ked blatom zalepene vedenie nehrkoce o ram? :)
21.12.2020 - 10:22:44
00
tam su bovdeny v celku takže bezudržbove, a po roku len nytiahneš nove lanka s bowdenmi, stiahneš o uchyt a pohoda, skor vnutorne vedené bowdeny vedia klepotať s tým sa už horšie vysporiadava :)
21.12.2020 - 10:28:21
00
Ahojte, ešte jedna otázka na vás ktorí máte jeden z týchto bikov, akú veľkosť zvoliť mám 183 cm a výšku po rozkrok 87cm. Na Gt by mi mala pasovať veľkosť 55 a cannondale má reach aj stack podobný s GT (55) veľkosť L. Ale na zahraničných forach píšu že je cannondale dlhý že treba menšiu veľkosť, tak teraz som z toho magor. Dik za odpoved.
06.01.2021 - 21:17:45
00
Ešte som zabudol dodať že mám možnosť sa rozhodnuňúť medzi GT grade carbon elite 2021 (55) a cannondale carbon 105 2020 (L), som nahnutý tomu cannondale ale neviem či mi nebude veľký.
06.01.2021 - 21:19:35
00
GT 55 reach-39,4 stack-59 toptube-57,4 cannondale L reach-39,4 stack-61 toptube57,9
06.01.2021 - 21:29:37
00
Kamoš je dlhy jak tyzden pred vyplatou, cca 193-4 a ma L, sedi mu dobre. Ja si myslim ze tebe skor M. Lko je uz dost velky bajk, (som podobne vysoky ako ty a to Lko kamartove by mi bolo velke urcite)
07.01.2021 - 11:07:17
02
keyboard_arrow_up