nové dáta bez drístov...my nie sme len iná liga,ale iný svet.

https://databezpatosu.sk/2020/11/22/my-nie-sme-len-pozadu-my-sme-v-uplne-inej-lige/
23.11.2020 - 00:58:20
010
A nebude to posliapanie mojich posvatnych prav, dat Sorosovi e-mail, mobil a nechat si poslat moje najposvatnejsie lekarske udaje cez internety a izraelske servery?
My sme sice minuli na informatizaciu miliardu, ale vysledok je presne taky. Minuta miliarda. A nic viac. Teraz sa snazia narychlo nieco zbuchat, ale ako sme videli pri leaku nczi, narychlo zbuchat nie je cesta. Preto nemame inu moznost, iba papier a pero. Ono ak si si nevsimol, pre nas bol uspech doniest do hornej dolnej nacas krabicu testov. Casto sa to nedarilo a cakalo sa a netestovalo. A to sa bavime o fyzickom preneseni krabice z miesta a do b. Naozaj ocakavas, ze by nasli este aj x tisic sietarov ktori by do hornej dolnej dotiahli fungujucu techniku a siete a robilo by sa vsetko online? Na to jednoducho nemame, ved my tam nevieme postavit ani kus cesty.
23.11.2020 - 08:01:23
06
osobne si myslim ze ten taliansky system je trosku nadneseny. silne pochybujem ze niekde v juznom Tirolsku v horach maju vsetci, obvzlast starsi ludia email a ze tam dedina kde je 135 ludi ma techniku na takej urovni aby toto dokazali prevadzkovat. vseobecne ludia nad cca 50 rokov moc email nemaju, nad 60 rokov je ich este menej a nad 70 je to len hrstka z populacie. to iste plati o mobiloch, cim starsi clovek tym menej mobilov, aj ked tam to nie je take ako s emailami. ano pisu tam ze sa to v takom pripade riesilo cez rodinu znamych atd, ale co ja viem ci je ok aby taketo citlive veci chodili na "cudzie" emaily. takze zas nemajme ruzove okuliare voci Talianskemu systemu testovania. vidime tam len pohlad jedneho "Sama" Ale kto je ten Samo a kde je pohlad na vec z inych stran? Ano priznavam u nas ten predpis na Viagru ktory sme dostali je na urovni cca roku 1975 no ako pise cokupit budme "radi" ze sa testovalo a bolo to ako bolo. tak ci tak tie cisla nakazenych su a vzdy budu nepresne. z mojho pohladu je mi jedno ci ma Rajec 30 nakazenych alebo 250, teda je mi jedno co povie statistika a tabulky. pre mna je dolezite ci mozem ist do prace, ci mozem ist k lekarovi atd.
ja si tie ruky umyvat budem stale, tak ako som si ich vzdy umyval ked som niekde bol, tak isto sa stranim chorych kychajucich a kaslajucich ludi tak isto ako som sa predtym. ano Corona je ina, ale v globale sa jej da vyhnut tak ako sa da vyhnut chripke ci inemu podobnemu ochoreniu...a ked uz ju nebodaj clovek chyti, moze ti byt jedno ci sa testovalo systemom pero-papier alebo elektronicky.


Naposledy upravil Hack3r dňa 23.11.2020 - 08:49:10, celkovo upravené 1 krát.

23.11.2020 - 08:29:01
00
To zapisovanie dat zvladne aj podpriemerny notebook a ani nemusi byt pripojeny na internet, nemusi to byt live. Urcite by tie data vyhodnotili ovela rychlejsie, keby to bolo napr. len v Exceli. Odtial sa potom daju exportovat csv subory.
Teraz harky prepisuje spolu hygienikmi 160 vojakov a ze niektore sa nedaju ani precitat :D

A nemyslim si, ze s pocitacmi nevie robit len starsia generacia. Staci sa pozriet tu do tem ako Garmin, alebo Strava, co sa tam vacsinou mladasi vypytuju. Zakladne veci.
23.11.2020 - 08:48:34
00
Lenze nie je problem postavit na stol nejaky ntb. Problem je, aby bol ten ntb certifikovany (lebo sak osobne udaje), bezpecny (zvlast ak ho chces pripojit online, rusi by si nas vychutnali jak torticku) aby fungoval cely cas co ma, aby boli data zalohovane (ked ti po 10h datlovania odide disk) atd atd. Zober si akukolvek firmu, tam je tych pocitacov len par a vecne je s nimi problem. A to su uz zabehnute systemy. Postavit nieco take na zelenej luke za par dni s tym, ze masiny budu roztrusene po celom SK... ved je tu kopa ludi z brandze nech sa vyjadria ci by do toho sli a ako realne to vidia. A to sa prosim bavime o statnej sprave a nie IBM...
23.11.2020 - 09:57:12
02
No ja ti neviem, v spanielsku cez leto mali na letiskach vitacky Qr kodov....cez net si vyplnil formular a na letisku uz si sa nezdrzoval... len oscanovali qr kod a siel si dalej....

Ked sa chce da sa to .... ked sa nechce, hladaju sa vyhovorky...
23.11.2020 - 10:25:54
01
My sme narod geniov.....hned mame x zdovodneni ako a preco sa to neda, na vsetko, ale ozaj vsetko.
23.11.2020 - 10:39:53
04
Ramon1 napísal:
Takze , korona je tu s nami podľa jasne dokázateľných poznatkov v ES od marca 2019 / splaškove vody Madrid / a v IT /

z akeho zdroja to je? da sa docitat viac?
23.11.2020 - 11:20:56
00
cokupit napísal:
Naozaj ocakavas, ze by nasli este aj x tisic sietarov ktori by do hornej dolnej dotiahli fungujucu techniku a siete a robilo by sa vsetko online? Na to jednoducho nemame, ved my tam nevieme postavit ani kus cesty.

Nepotrebujes vobec ziadneho sietara, nepotrebujes ziadnu infrastrukturu /max. tak pustit server centralne/. Uz minimalne 5 rokov sa to da velice jednoducho riesit ,a bez skolenia, len zakladne veci za 5 minut, nepotrebujes prakticky ziadne naklady, zabezpecenie je dostatocne. Ten unik dat nastal preto, lebo to robia ludia, ktori nevedia/nestihaju pouzivat nic ine nez ten papier a ceruzku. Pricom som si isty, ze tito ludia dennodenne pouzivaju prave techniku, ktora je na to pouzitelna. Netreba veci komplikovat, ked sa daju robit jednoducho :)
23.11.2020 - 11:40:11
00
jaro1 napísal:
My sme narod geniov.....hned mame x zdovodneni ako a preco sa to neda, na vsetko, ale ozaj vsetko.

presne tak .. nehladaju sa riesenia, ale dovody preco sa nieco neda .. a nakoniec sa zvoli riesenie, ktore je najhorsie mozne :D
23.11.2020 - 11:43:22
00
Aha takze unik nastal, lebo kompetentni nevedia. Ale povedat ze nevedia nemozu, lebo to sa len hladaju vyhovorky. Takze maju spravit aj ked nevedia, je to uplna gombicka, ved aj v spanielsku mali na letisku citacku. Ok, na taketo prudko sofistikovane argumenty nemam adekvatnu reakciu (mimochodom ja som tu bol jeden z mala co tvrdil, ze celoplosne testovanie sa da urobit, aj som ho pomahal urobit, tak by som poprosil vratit sa spat do reality a nebluznit o vyhovorkach.)

Lto- budes len mlatit prazdnu slamu, alebo das aj technicke detaily ako sa to s prstom v nose da? Bezpecne, rychlo, zalohovane, v hornej aj dolnej.
A potom ti napisem, kolko hodin trvalo kym nasim babam, co vypisovali papiere dotiahli na stol blbu predlzovacku s lampou, aby po tme videli.
23.11.2020 - 12:48:13
00
Gusto0 napísal:
z akeho zdroja to je? da sa docitat viac?
.

Už som to tu myslím dával , skús pozrieť . Ak nič nenájdeš skúsim pohľadať
23.11.2020 - 12:59:39
00
Gusto0
https://www.sciencealert.com/was-coronavirus-really-in-europe-in-early-last-year/amp
23.11.2020 - 13:23:22
01
Ja niesom ITckar, ale "zbuchat" aplikaciu, ktora bude v urcitych casovych intervaloch zasielat sifrovane pakety niekam kde sa spracuju (bieco a'la threema) by nemal byt problem. Ale mozno ze je.....:-)
23.11.2020 - 13:36:12
00
jaro1 napísal:
Ja nie som ITckar, ale "zbuchat" aplikaciu, ... by nemal byt problem.

:rofl: :rofl: :rofl:
23.11.2020 - 14:39:20
01
keyboard_arrow_up