Chalani, trochu popiste trasu, ake su stupania, povrch, a tak. Mna Kloptan laka uz dlhsie.
03.06.2008 - 07:34:04
00
Ja som túto trasu šiel pred dvoma rokmi. Išli sme z Kojšovky do sedla Štós. Po Kloptáň bolo všetko zjazdné. Viac menej sú to
cestičky a občas lesné cesty. Bol som milo prekvapený, myslel som, že to bude podstatne horšie. Orientácia nebola nejak zložitá až
na jedno rúbanisko kde bola nenápadná odbočka z lesnej cesty. Stále sa ide po červenej značke. Nezjazdný úsek začal až v stúpaní
na Kloptáň a čo bolo horšie aj dole smerom na Zbojnícku skalu. Myslím, že toto je pravý úsek pre Ameňákov. Pre mňa to bolo dosť
nezjazdné. Ale ani to by nebolo také zlé, keby sme vo veľkom polome nestratili tur. značku a tak sme museli vláčiť biky na chrbte
dolu rúbaniskom až na sedlo Jedľovec. Odtiaľ až po sedlo Štós to bolo Ok. Z tohto dôvodu by som potreboval radu nejakého znalca terénu na vhodnú obchádzku.
Prikladám mapku problémového úseku s možnou obchádzkou (žltá) ak vôbec existuje.

Prílohy:

Kloptan.jpg
Kloptan.jpg 54.89 KiB thumb_up0thumb_down

03.06.2008 - 10:20:44
00
tak nech vas len laka. pain & suffering. doma totalny hladak, tak zle mi nebolo ani po najvacsiej opici:(
po odbocke z aflatky pri kojsovke su smerom na kloptan 2 zjazdiky, oba krasne singlace pomedzi popadane stromy a celkom slusne padaky, ihlicie, korienky... potom je to tak hore dole, neskor brutalna tlacenka az na vrchol. z toho vyplyva, ze naspet je to este krajsi klukaty zjazdik pomedzi cucoriedky a stromy a potom opat totalna tlacenka hore (to uz je na tachaci takych 50-60km a kojsovka v nohach) a navyse, ked si niekto zabudne hlavnu cast jedla doma, tak to dopadne tak ako som popisal na zaciatku:(

k tym stromom, je par usekov, kde sa stromy nedaju obist a musi sa prenasat, treba sa aj dost sustredit na znacenie, lebo lahko stratite znacku, ako my vcera

schodna trasa by bola podla mna po cervenej hore, naspet po cervenej do sedla Tri studne a odtial sa spustit dole bud na sever alebo juh

my sme sli bankov-jahodna(zlta)-lajoska(zidovka)-kojsovka(cervena)-kloptan(cervena)
naspet rovnako, len z lajosky sme sli po zltej na maratonsku, dalej na jahodnu a domov po cervenej

edit: Racho, presne ten usek kloptan-jedlovec som siel minule leto a tam to bol suvisly polom, takze sme nosili, tlacili, tahali, obchadzali...
03.06.2008 - 10:27:26
00
zaujimave by bolo pokracovat po cervenej az do stosu odtial po zelenej do Hacavy - Haj - vlak v turni nad bodvou , taky napad :]
03.06.2008 - 10:37:19
00
zaujimave by bolo pokracovat po cervenej az do stosu odtial po zelenej do Hacavy - Haj - vlak v turni nad bodvou , taky napad :]


...alebo este dalej na Uhornu, Volovec...a potom na niektoru stranu zjazdik do doliny
03.06.2008 - 10:41:24
00
chlapci, pecie vam na kecky?
03.06.2008 - 10:51:05
00
hm, hneď po maturách (r. 2005) som šiel do Krásnohorského podhradia cez kojšovku, kloptaň, štós, uhorná na 20kg biku s 20kg báglom na chrbte... Nikdy viac :D
03.06.2008 - 12:13:32
00
Ten Volovec a Uhornianske sedlo vôbec nie je nereálne. Ja som to išiel z Prešova cez Gelnicu, Švedlár, Henclovú po zelenej na Volovec. Na naše prekvapenie sa tlačilo pomerne málo až záverečná pasáž. Z Volovca sme pokračovali po červenej na Uhornianske sedlo. Tam to už bolo horšie. Boli úseky kde sme prehadzovali biky cez padnuté stromy každých 50m. Občas bolo potrebné tlačiť. Záverečný zjazd do sedla bol super. Do Prešova sme sa vracali zase cez Gelnicu a Margecany. Dlžku trasy neviem bolo to už dávnejšie. Celý okruh aj z odpočinkom a pasením sa na čučoriedkach nám trval asi 12 hod.
03.06.2008 - 12:31:38
00

...alebo este dalej na Uhornu, Volovec...a potom na niektoru stranu zjazdik do doliny

mám dotaz..a koľko by to bolo km vyviesť sa autom na Uhornú a odtiaľ domov?
Už rok snívam o Uhornej aj ja:) ale bolo mi povedané,že tam a späť na bikoch by to bolo dosť veľa...
03.06.2008 - 12:49:40
00
mám dotaz..a koľko by to bolo km vyviesť sa autom na Uhornú a odtiaľ domov?
Už rok snívam o Uhornej aj ja:) ale bolo mi povedané,že tam a späť na bikoch by to bolo dosť veľa...


tipujem okolo 65km
03.06.2008 - 12:54:43
00

tipujem okolo 65km


65km do Ke v prípade,ak by som sa tam nechala vyhodiť autom?
03.06.2008 - 12:58:59
00

65km do Ke v prípade,ak by som sa tam nechala vyhodiť autom?


to je len taky tip (mozno menej), otestuj a potom napis jak bolo : )
03.06.2008 - 13:23:51
00

to je len taky tip (mozno menej), otestuj a potom napis jak bolo : )

nehanbíš sa testovať to na starej žene:)) ale ďakujem za ochotu a vedz,že keď tú trasu prejdem,čo ju určite prejdem tak dá vedieť:) a že vraj gentlemani nevymreli:))
03.06.2008 - 13:26:24
00
nehanbíš sa testovať to na starej žene:)) ale ďakujem za ochotu a vedz,že keď tú trasu prejdem,čo ju určite prejdem tak dá vedieť:) a že vraj gentlemani nevymreli:))


teta robka2 preboha aka stara zena po 40-tke krv a moloko :lol:
03.06.2008 - 13:31:51
00

teta robka2 preboha aka stara zena po 40-tke krv a moloko :lol:

ty si vždy môj ochránca a ešte aký dobrý biker, tí mladí na teba nemajú ani z ďaleka,ale rozdrapovať sa na fóre to áno:))) vďaka
03.06.2008 - 13:34:22
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up