Pomaranč ešte hej
24.11.2020 - 00:11:07
00
1. Clockwise Orange je paráda ...aj s tými ruskými slovíčkami v angl.originále...(nadsat english)

2. Zaujímavosť : iný kultový film, a môj obľúbený z mladších liet A.I. Artificial Intelligence, venoval Spielberg práve Stanleymu Kubrickovi

fixska
20/20, vieš prečo ma potešil tento kvíz ;)

3. Ak niekoho zaujímajú československé stariny, ktoré sa v kvíze nevyskytli, tu je pár odporúčaní
Všichni dobří rodáci, Ľalie poľné, Spalovač mrtvol, Žert, Kočár do Vídne, Adelheid, 322, Nikdo se nebude smát, Údolí včel, Ucho, V stínu kapradiny, Kristove roky, Smrt krásných srncú, Zlatí úhoři..atď atď.
24.11.2020 - 00:51:44
13
Clockwork orange... Clokwise je tuším v smere hodinových ručičiek 😉 Mám soundtrack na platni. Keď som bola na koncerte Adicts v Prahe tak to bolo ako nejaký karneval Alexov. Vcelku fenomén a to už má skoro 50 rokov ten film 😲 Ešte Eyes wide shut je zaujímavý.
Z divých filmov mi zostal v pamäti Memento a Lost Highway.
A.I. som videla, to je s tým "I see dead people" chlapcom. O robotoch je super film Babičky dobíjejte presne 😁 tým sa zmieša tematika umelá inteligencia a český film.
Vidím, že idem niečo posťahovať, dobré tipy si dal.
Ešte kviz... mám rada ten film kde hrala hlavnú úlohu Popoluška a s hrobnikom Brožom mali syna Quida.
24.11.2020 - 08:01:18
01
bajecna leta pod psa...

inak Kubrick a Lynch u mna top...
24.11.2020 - 08:22:24
02
fixska napísal:

50%, nie som fanusik ceskych filmov, hlavne tych novsich.
24.11.2020 - 08:27:47
00
fixska
myslim, ze "I see dead people" hovoril chlapec v tomto filme
ceskoslovenske som dal na 65% a vdaka nemu som si spomenul na vyborny Obcansky prukaz, z tych novsich filmov jeden z najlepsich

od Kubricka som videl Spartakusa, Odyseu, Pomaranc, Vestu a Nicole :)

z mindfuck filmov odporucam aj Stay, ten pocit "ahaaa" na konci bol skvely
24.11.2020 - 10:21:15
01
fixska

Dík za opravu, písal som to po pamäti o jednej v noci, únava materiálu?. Ešte dám tri tipy a končím : Hoří, má panenko
Slavnosti sneženek, a hlavne Obrazy starého sveta od Dušana Hanáka. Aj predloha k filmu, kniha portrétových fotografií starých ľudí z Liptova a Oravy od Martina Martinčeka je skvelá.
24.11.2020 - 10:41:31
10
Kedze tu nepadol od Kubricka moj oblubeny: Barry Lyndon. Inak u mna velmi oblubenym reziserom nie je :-)
24.11.2020 - 11:09:55
01
ennio napísal:
fixska
myslim, ze "I see dead people" hovoril chlapec v tomto filme

Áno, tak som to myslela a doteraz verila, že to tak vyznelo :) .. napísala som, že ten A.I. je "s tým" chlapcom, nie že to tam povedal :) ale v pohode. 6. zmysel môžem, veľmi sa stotožňujem s hlavným hrdinom, chodím, hovorím a nikto ma ako keby nepočúva ani nevidí :D :D samozrejme, metaforicky :)

Na OP nezabudnem, kukala som ho počas toho ako mi robili tetovačku :D :D Geislerku ako herečku môžem, jej sadnú tieto úlohy "socík ženská". Aj v Amnetsie bola super aj vo Fair Play :)
24.11.2020 - 11:23:01
01
Dredd napísal:
fixska

Dík za opravu, písal som to po pamäti o jednej v noci, únava materiálu?. Ešte dám tri tipy a končím : Hoří, má panenko
Slavnosti sneženek, a hlavne Obrazy starého sveta od Dušana Hanáka. Aj predloha k filmu, kniha portrétových fotografií starých ľudí z Liptova a Oravy od Martina Martinčeka je skvelá.


Horí má panenko je famózny :) ako toho deda dajú bližšie k ohňu :D :D Občas tieto filmy dávajú v telke, tak si to kuknem a oživím spomienky. Nedávno išiel Dobrí holuby se vracejí :) po rokoch som tomu filmu prišla na chuť.
24.11.2020 - 11:27:01
00


Asi najlepší kameraman súčasnosti...

A robí sa to takto:

24.11.2020 - 12:54:58
04
To 1917 som si pozrel na Netflixe, a fakt tá kamera bola súprova, len ten príbeh trošku pokulhaval 🤔
24.11.2020 - 13:11:56
00
to je film, ktory technicka stranka, teda kamera a rezia, posunula na uplne iny level, pribeh tam vlastne nie je az taky podstatny :)
za mna je TOP tato scena


myslim ze van Hoytema uz Deakinsovi zacina dychat na krk
24.11.2020 - 15:55:56
00
Jj, ten prechod nocnym zbombardovanym mestom bol super. Mne sa pacil cely film. Taky scenarom minimalisticky a pritom velka filmarina.
24.11.2020 - 19:28:01
00
fixska napísal:
...Ešte kviz... mám rada ten film kde hrala hlavnú úlohu Popoluška a s hrobnikom Brožom mali syna Quida.


Dudo napísal:
bajecna leta pod psa...


som to pochopil ako kvizovu otazku... a konecne som aj ja poznal odpoved... a nik ma nepochvalil... fnuk fnuk... asi preto, ze to nebol kviz... :$
24.11.2020 - 21:33:36
00
keyboard_arrow_up