Ty nevidíš, že som nenapísal že rast hospitalizovaných sa nezastavil ? Napísal som že akási cokupitova krivka nešla nadol. Rovnako ako napr. v česku sa opatreniami bez plošného testovania - len vdaka PCR testom a tými opatreniami - situácia u nich zlepšila a u nás nezhoršila. Situácia v česku sa aj bez plošného testovania zlepšila.


Naposledy upravil ivan dňa 27.11.2020 - 15:24:13, celkovo upravené 1 krát.

27.11.2020 - 15:22:38
00
Lebo tie testy nie su presne, preto ani pozitivnych antigenom nepretestovali PCR. By sa zistilo, ze polovica ludi musela byt doma bezdovodne.
27.11.2020 - 15:23:01
01
Vdaka celonárodnému 3,6 milionovému testovaniu počas xy víkendu s následnými benefitmi pre ,,negatívnych,, sa situácia relatívne zhoršila - nezlepšila sa. Vdaka ,,len,, opatreniam a dôkladnému PCR testovaniu sa dá situácia aj zlepšiť. Vid česko.
27.11.2020 - 15:33:16
00
Coronavirus Update 118: AstraZeneca DNA COVID 19 Vaccine Explained (vs. Pfizer / BioNTech, Moderna)
https://www.youtube.com/watch?v=GOq8-FR8s1E
27.11.2020 - 17:05:24
00
Ivan snazis sa byt vacsi saso ako saso? Mali sme exponencialu ktora smerovala do neba. Ta sa zlomila, stabilizovala, dokonca jemne klesla (pocet hospitalizovanych) https://domov.sme.sk/c/22357333/koronavirus-a-slovensko-grafy.html
Opatrenia sa prijimali subezne s testovanim a pocitalo sa so synergiou. Ak tvrdis, ze 50tisic izolovanych pozitivov za vikend nemalo efekt, tak je absolutna skoda casu sa k takej blbosti vyjadrovat. A nie, nejake pocty testov a pozitivnych a hluposti na ktore sa zameriavas fakt nie su dolezite. Jedine dolezite cisla su hospitalizacie a umrtia.

Vuk ak si si myslel, ze po testovani korona zmizne a vsetko sa otvori, tak si to prehnal s ocakavaniami. Neviem ake kto daval vyjadrenia a ani ma to nezaujima, ale svoje ocakavania treba mat triezve. Testy vedia zasadne ovplyvnit vyvoj chorobnosti (keby sa testovalo fakt casto a vsade), ale nie na SK. Tu ludia potrebuju tak akurat flasu vodky a alobalovu capicu.
27.11.2020 - 17:29:39
11
ivan napísal:
Vdaka celonárodnému 3,6 milionovému testovaniu počas xy víkendu s následnými benefitmi pre ,,negatívnych,, sa situácia relatívne zhoršila - nezlepšila sa. Vdaka ,,len,, opatreniam a dôkladnému PCR testovaniu sa dá situácia aj zlepšiť. Vid česko.

To AG testovanie situaciu nezhorsilo. Bola to relativne dobra zachranna brzda. Ale malo nasledovat dosledne dohladavanie kontaktov a udrzanie PCR testov na plnej kapacite kym sa situacia nezlepsi. A ta by sa zlepsila v priebehu tyzdnov.
Ked Matelko zavelil znizit cisla, tak znizili pocet testov - co sa kratkodobo prejavilo v znizeni cisel a dlhodobo v naraste.
27.11.2020 - 17:30:30
01
Nepísal som že to zhoršilo Ag testovanie ale Ag testovanie s následnými benefitmi v uvoľnení opatrení pre milióny Ag negatívnych a dalších desaťtisícov Ag ,,negatívnych,, - teda reálne pozitívnych.
27.11.2020 - 17:36:01
00
z FB

Pisem zo sluzby ako lekar. Rusku mam uz takmer 24 hodin. Pozrel som si tlacovku ministra zdravotnictva. A cital som si pod tou tlacovkou asi 5 minut tie komentare. Nemal som to robit. Mam pocit, ze na Net maju prikazane chodit tie najväcsie telata, dementi, vulgarni ludia. Jedno ci mladi, stari, zeny (tie su niekedy este vulgarnejsie ako chlapi), skratka na zaplakanie. A podme do neho. Cim oplzlejsie a vulgarnejsie tym lepsie. Sprska vulgarnosti na Mikasa-tlste prasa, neustale osocovanie Krajciho kvoli viere. Ok. Dobre. Ja mam na vsetkych, co pisu tieto ohavnosti, jednu otazku! Co tym chcete dosiahnut? Co? Co tak drzat Usta. Pocuvat. A hlavne sa zamysliet! Co ma Krajciho viera spolocne s tym, o com ten lekar hovori? Co ma obezita kolegu Mikasa spolocne s epidemiologickymi opatreniami? To sme naozaj uz Taki hlupi, bez schopnosti si aspon na chvilu vstupit do svedomia a jednoducho DRZAT spolu????? Ved ten Krajci je rad, ze tam stoji na nohach! To ste si nevsimli? Co tak trochu pochopenia a sudrznosti??!!! Lebo vazeni, toto nie je koniec! Toto nie je maximum a vrchol krivky. Ta porastie! Porastie aj pocet mrtvych. A treba za to najst vinnika??? Krajciho? Nie vazeni. Vinni ste sami, ze verite idiotom ako Kotleba, Bukovsky, Banas, Fico co chodili na tlacovky bez ruska. A vy ich napodobnujete! Ja viem ako to vyzeralo v Taliansku. A to co je teraz na Slovensku, je vsade a este horsie aj inde! Tak dufam, ze sa spolocnost uvedomi a zacne robit to, co hovori niekto, kto sa v Tom vyzna. Nie Banas v trenirkach na ceresni, ci ***** Kotleba na traktore! Tu nejde o futbal ci hokej a ako sme hrali s Finskom. Tu bezi fesaci o nieco uplne ine. Lebo doteraz bolo kopu doslova blbov, ktorym nestacili obrazky z Bergama a jedna truhla vedla druhej. Spolocnost tak otupela, ze sa pozerame na Kotlebu na RTVS bez ruska a fandime mu!!!!! Uplne zvratene! Ked rozprava mudry epidemiolog, tak to ma 1000 zdielani! Kotleba si sadne za Traktor a ma ich 30 000! Tam sme dospeli. Banda retardov urcuje smer krajiny. Fico dojde s plexisklom od kralikarne na tlacovku (vsade je to zakazane, v celej Europe je chranenie plexi-stitom v rozpore s epidemiologickymi nariadeniami), A nikto mu to nepovie! Nikto! Nikto nema tie gule povedat tej arogatnej hranatej hlave, ze to nesmie! Zasnem. Neviem kam sa chce posunut tato spolocnost, fakt neviem. Ak ani teraz neviete zapnut ten jeden Neuron, co Vam drzi usi dokopy, tak neviem kedy. Spolocnost by sa mala zamysliet nad tym, co chce. Lebo toto nema nic spolocne s politikou, ani antipatiiou ci sympatiou. Ani ja by som nesiel s Krajcim na pivo, pochybujem ze ho pije. Ale je to pre mna urcite kompetentnejsi clovek v dannej situacii ako Kotleba, Fico , Harabin, ci Banas! V Cechach nejaky mudrlant povedal, ze je proti noseniu rusok v skole. Dnes je ta skola zavreta s 48mimi pozitivnymi deckami. Fakt neviem akoby som to vysvetlil priemernemu volicovi Kotlebu ci fanusikovi bolsevika Banasa. Ak niekto neveri Profesorovi epidemiologie a veri Harabinovi, to je to iste, ako keby chcel, aby mu gynekologicku operaciu urobil neurolog, a novy bedrovy klb operoval brusic. Aj ja som bol chory na Covid- opakujem chory, nie pozitivny. Nakazil ma pacient. A som znovu v praci, sluzby, sobota, nedela. Je to moja robota a mam ju rad. Ale citat toto nemienim. Uraza ma to ako cloveka, ako otca, ako lekara. Moralne hnidy ako Fico, Banas, Kotleba, Harabin, ci vseliecic Bukovsky! Tito parchanti by si mali uvedomit co vlastne robia!
MUDr. Tomáš Fila
27.11.2020 - 18:41:33
221
https://www.startitup.sk/status-nahnevaneho-lekara-zdielal-aj-matovic-pozerame-sa-na-kotlebu-bez-ruska-a-fandime-mu/
27.11.2020 - 18:46:34
01
lapaloma napísal:
630 euro nájom, čo ti práši?


trnava arboria :) minulý rok dokončená bytovka :D a čo by si čakal? rovnaké ceny sú aj v BA a PK... ak človek nechce bývať v úplnej barabizni...
27.11.2020 - 20:36:21
01
No, ze za ten peniaz siahnes radsej po hypo. Preca len uz si zenaty muz a treba sa usadit
27.11.2020 - 20:45:59
03
Cakame na doriesenie pozemku.... nebudem brat hypo na byt ked chceme stavat dom ;)

Pozemok vyplatime a hypo vezmeme len na dom :)
27.11.2020 - 20:58:05
01
Cesi otvaraju, uz aj restauracie vnutri
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mimoradne-jednani-vlady-koronavirus-pes-otevirani-obchody-restaurace-sluzby.A201129_044237_domaci_kop
29.11.2020 - 12:19:54
01
V Rusku je situacia horsia, ako sa zda a zdravotnictvo to nezvlada

https://www.aktuality.sk/clanok/843349/druha-vlna-tvrdo-zasiahla-ruske-regiony-pacienti-koncia-na-chodbe-lekari-utekaju-do-moskvy/

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ruska-laborantka-vynesla-zabery-z-nemocnice-lide-lezi-na-zemi-tela-uz-neni-kam-davat-130078
29.11.2020 - 14:17:30
01
ale šak veď len chrípôčka...
29.11.2020 - 14:23:04
00
keyboard_arrow_up