Je to sklo? Mas to vnutri alebo mimo? Aky cakas od toho prinos oproti stock rieseniu?
Ja uz som tiez nad niecim takym rozmyslal ale silvia ma uzku nadobu a keby som tahal von hadice tak musim vrtat a to sa mi nechce
24.11.2020 - 22:59:00
00
Je to sklo, dierku som vrtal dnes, aj obrusoval hrany. Nemam to este nikde, je v stadiu prac - pojde dovnutra, ale potrebujem zmenit/upravit polohu snimacov hladiny vody (novy odsadeny drziak). Realne asi ziaden, len platonicky, ze je to sklo a nie plast. Ale bude sa dat jednoduchsie vybrat von, kedze ma mensi rozmer ako originalna, ktora je vnutri dost natesno po mojich dodatocnych upravach.
24.11.2020 - 23:06:08
01
To aj drahé stroje majú plastové nádržky na vodu? Lebo aj kvôli tomu som uvažoval o niečom lepšom a tak nejako predpokladal, že majú sklenené...
25.11.2020 - 07:12:20
00
peterg napísal:
Dik.
Na paradu? :) Vsak si uz vymenoval vsetko mozne, ci som nejake prazenie ci odrodu prehliadol? Njn, a zabudol si este na Mazzer Mini...


MC4 na stredne až tmavé praženie , ale teraz pozor zmena od F10-tky , že bude SD ! Teda neostane mi v ňom 5-7 gramov minimálne stuchnutej kavy , ktorá pôjde prvá von , keď sa rozhodnem dať si cappuccino 2-3 krát do týždňa . MM je rezervný mlyn a tíško spi v krabici 😴 . A ešte M47 na koťogo , Flair espresso , Kompresso a všeobecne transport a dovolenku .
25.11.2020 - 10:12:23
00
bedo napísal:
To aj drahé stroje majú plastové nádržky na vodu? Lebo aj kvôli tomu som uvažoval o niečom lepšom a tak nejako predpokladal, že majú sklenené...


Skoro všetky moderný plast .
25.11.2020 - 10:13:01
00
Dudo napísal:
Ramon1, dakujem za tip, par ludi sa potesi ;)


:bow: , mám radost s tebou .
25.11.2020 - 10:14:08
00
peterg napísal:
Už pomaly nie je high-endovy mlynec, ktory by si v zbierke nemal :) . Tusim ze z dostupnych ostava uz len LynWeber (a Lagom, zamozrejme :D ). Skus este popisat, akym sposobom ich pouzivas, ktory kedy, na aku kavu, a tak ...


Áno LWW EG1 je kus krásnej prace . Možno ho v budúcnosti uprednostnim pred Monolith Flat , no to by musel Denis Basaric skončiť s výrobou . Snáď sa mi v priebehu nasledujúcich rokov podarí skompletizovať zbierku monolithov . Zvlášť keď som mocne zvedavy na tie nové jeho vlastne Shuriken kamene .

Ináč ta nová MC4 ma byť temer novy stroj . Pointa tkvie v úplne nových “ hybridných “ kameňoch , výhodnejších na “konicke mletie “. A vraj aj na stredne svetlo prazene kavy . Niečo ako používa Versalab , alebo “ fejkovač “ Titus . / vraj ich okopíroval od Titusu/ . Denis ma mierne odlišnú technológiu . Fotky na jeho požiadanie žiaľ nemôžem mimo jeho Kafatek fora zverejniť , a ja to rešpektujem . Ak príde v marci apríli , pofotim a uvidíte .
25.11.2020 - 10:27:37
00
A nejaky oficialny link na novy Kafatek neexistuje? Hybridne kamene by mali byt fajn.
25.11.2020 - 10:55:38
00
bedo napísal:
To aj drahé stroje majú plastové nádržky na vodu? Lebo aj kvôli tomu som uvažoval o niečom lepšom a tak nejako predpokladal, že majú sklenené...

Uprimne, nepoznam stroj so sklenenou nadrzkou, bez ohladu na cenu. Ale nebude to otazkou ceny (ta sklenena doza stala 6.50 eur, HDPE plastova nadrzka by stala 15 a viac eur), ale sklo je neprakticke, tazke, zle sa opracovava, bez dodatocneho brusenia ma nepresne rozmery (napr. kvoli snimacu hladiny), moze sa rozbit pri preprave a pouzivani, atd.
25.11.2020 - 11:05:06
01
ja by som povedal ze to vyzera ako novodobe bongo :D
25.11.2020 - 13:03:59
01
Dudo napísal:
Ramon1, dakujem za tip, par ludi sa potesi ;)

Že sa môžem pomaly tešiť ?
25.11.2020 - 18:27:16
01

:y: :bow: Spravne. Nevidel, na 1. obrazku bola nadobka zamerne pootocena pri foteni (aby to nebolo take lahke).
Mozno tiez motivacia pre luper

Neviem kam by som ju dal, lebo pri výške 31 cm by mi ešte 8 cm trčala zo stroja. :D Nevedel som, že DC Studio má až takú výšku, aby sa tam tá dóza na špagety zmestila. :^)
27.11.2020 - 17:52:26
00
Tak 3,6 kg kavicky na sviatky objednane tak sand bude stacit a mozno bradady ujo pod vianocny stromcek ***** dalsie kilecka😂
27.11.2020 - 21:41:54
00
luper napísal:
:y: :bow: Spravne. Nevidel, na 1. obrazku bola nadobka zamerne pootocena pri foteni (aby to nebolo take lahke).
Mozno tiez motivacia pre luper

Neviem kam by som ju dal, lebo pri výške 31 cm by mi ešte 8 cm trčala zo stroja. :D Nevedel som, že DC Studio má až takú výšku, aby sa tam tá dóza na špagety zmestila. :^)

Su aj ine, mensie https://www.alza.sk/doza-sklo-s-vrchnakom-18-l-hranata-d6222172.htm, https://www.alza.sk/doza-sklouh-granit-hranata-2-l-d6222166.htm, ale nepresviedcam, ze musis, bol to len tip.
Ano, zmesti sa.
27.11.2020 - 21:47:40
00
peterg Tá dvojlitrová by rozmermi zodpovedala, ale sklo je ťažšie ako plast, čo by určite ovplyvnilo správne spínanie spínača hladiny vody. Jedine, že by bola z ľahkého borosilikátu. :^) Tak zatiaľ nevidím dôvod na výmenu potravinového plastu za sklo, jedine že by to ovplyvnilo chuť kávy k lepšiemu. Po testoch daj vedieť. ;)
28.11.2020 - 20:04:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up