Chlapi ja by som mal dotaz na opačnú stranu kopca.
Ja chcem ísť na MH od Kremnice po asfalte, ale neviem čo
je zjazdné na Turčiansku stranu: Trebostovská dolina, Valčianska, Slovianska?
31.03.2009 - 14:50:32
00
ak to myslíš tak, že z hrebeňa zbehnúť dole jednou z týchto dolín, tak zjazdná je každá...
31.03.2009 - 15:02:32
00
2RaBa: Dovolil som si do Tvojej mapy naznačiť plánovanú trasu./tenká červená/. číslo 1.je miesto kde by mala začínať cesta ktorá vyústi na hrebeň medzi Hornou lúkou a Veterným.
Možností je tam neúrekom a určite tam pôjdem viackrát.
Najviac sa teším na zjazd z "Pod Krížavou" smerom na Kobylie po zelenej.Kôli tomu tam chcem ísť na AM/EN biku.

Prílohy:

120_mala_fatra_martinske_hole.jpg
120_mala_fatra_martinske_hole.jpg 136.03 KiB thumb_up0thumb_down

31.03.2009 - 15:32:03
00
Musím sa priznať, že o takej zvážnici ako si zaznačil neviem. Naviac, ak ma pamäť neklame, tak taká tam ani nie je. Ak sa smiem spýtať, z akého zdroja, resp. na akej mape si ju našiel?
Nedalo mi to a pozrel som si to na turistickamapa.sk a na maps.google.com a ani tam som ju nenašiel. Trocha som sa pohral :idea: a zakreslil som cesty rovnakými farbami - tá ktorá sa podľa mňa najviac približovala tej tvojej je čiarkovanou ružovou.

Prílohy:

mala_fatra_googlemaps.jpg
mala_fatra_googlemaps.jpg 439.48 KiB thumb_up0thumb_down

turistickamapa_sk.jpg
turistickamapa_sk.jpg 154.58 KiB thumb_up0thumb_down

31.03.2009 - 18:55:51
00
Ako je na tom tá zvážnica na poslednej fotke nakreslená tou bledo modrou farbou? Niekedy, keď sa roztopí sneh by som to chcel preskúmať. Koľko je na konci tlačenie na Veterné?
31.03.2009 - 19:41:25
00
Obe modré boli veľmi dobre zjazdné. Ak sa dobre pozreš na obrázok z turistickamapa.sk, tak je to dosť jasné (všimni si vrstevnice). Od momentu ako sa napojíš z modrej (prerušovaná čiara) na žltú, tak tlačíš dozbláznenia, až kým nedosiahneš vrchol. :wink:
31.03.2009 - 20:45:29
00
Mala by pokračovať takto.Vidieť to podla toho zakrúžkovaného miesta, ale ak to tam poznáš a je to inak, tak ma oprav. Inak je to vidieť aj na mape čo dal link PaloTT.

Prílohy:

mala_fatra_googlemaps.jpg
mala_fatra_googlemaps.jpg 83.52 KiB thumb_up0thumb_down

01.04.2009 - 12:33:31
00
nemate nahodou niekto tie trasy z MH vo formate .gpx z navigacie ???
12.08.2010 - 10:35:15
00
Ahojte,nájde sa tu niekto, kto z času na čas vybehne poobede po práci na bike v okolí Martiniek a nevadilo by mu keby som sa pridal? (PS: nie som ešte žiadny profík, ale čo to ušlapem :D )
11.09.2018 - 10:21:51
00
Peticia za vybudovanie bezpecnej cyklotrasy Strecno - Vrutky

O co ide?
O vybudovanie bezpecnej, od aut oddelenej cyklotrasy medzi Strecnom a Vrutkami, cize o bezpecne prepojenie Ziliny a Martina. Kto niekedy v minulosti siel na bicykli po ceste popod Strecno vie, aka je v tejto zone cyklotrasa dolezita. Dnes je uz po ceste popod Strecno ist na bicykli v podstate nemozne a ziadna rozumna alternativa okrem prechodu terenom cez kopce neexistuje. To vsak nie je riesenie pre cyklodopravu, denne dochadzanie do prace a ani pre rodiny s detmi.

Par clankov k cyklotrase koho to zaujima detailnejsie:
Cyklotrasa, ktorá spojí Žilinu a Martin, má ukončené posudzovanie vplyvov na životné prostredie
Prepojenie Žiliny a Martina cyklotrasou - po ukončení posudzovania požiada župa o územné rozhodnutie
Pre projekt cyklotrasy Žilina - Vrútky - Martin bolo vydané právoplatné záverečné stanovisko
Mapa planovanej cyklotrasy

Preco vznikla peticia na podporu vystavby cyklotrasy?
Lebo niekolko chatarov z osady Janosikovo, kadial ma cyklotrasa viest, proti nej bojuje. Ich motivaciou je, ze chcu mat sukromie a celu dolinu pre seba, aj ked im samozrejme dolina nepatri. Proste len chcu mat "pokoj" a nechcu tam nikoho cudzieho. Pritom priamo na brehu oproti ich chalupam vedie uz spominany frekventovany cestny tah Strecno - Vrutky a aj zeleznica, takze sa o nejakom tichu a pokoji da hovorit naozaj len velmi tazko. Priamo chatari sami uvadzaju ako jeden z hlavných argumentov "ochrana nášho súkromia a zdravia nás chatárov a našich rodín". Co dodat. Po cesticke sa presuvajuci cyklisti bezne ohrozuju sukromie a zdravie ludi vo svojom okoli...

Clanky k protestu chatarov koho to zaujima detailnejsie:
STREČNO: Chatári: „Cyklotrasu nechceme!“
Cyklotrasu nechceme! Chatári začali boj proti trase pod Strečnom

Prosim, podpiste peticiu na podporu vystavby cyklotrasy
Kto sa docital az sem, a povazuje presun na bajku medzi Zilinou / Strecnom a Vrutkami / Martinom po bezpecnej cyklotrase za dolezity, by mal peticiu podpisat a poziadat o podpis aj svojich znamych. Bez tejto cyklotrasy je takmer nemozne sa dostat rozumne zo Strecna do Vrutok a opacne.

Peticiu najdete tu: Petícia za pokračovanie výstavby cyklotrasy Strečno - Nezbudská Lúčka - Lipovec

Verim, ze sa dockame. :)

Prílohy:

planovana_cyklotrasa-Strecno_Vrutky.jpg
planovana_cyklotrasa-Strecno_Vrutky.jpg 596.94 KiB thumb_up0thumb_down

02.12.2020 - 14:54:11
02
keyboard_arrow_up